Каква е тази риба?

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Каква е тази риба?

Мнение от debelia6i6 »

Изображение

Рибата е уловена в Норвегия, но предполагам че има и в България такива.
Може ли да се лови на спининг и с какви примамки, ако може.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Каква е тази риба?

Мнение от sharo1 »

Някакъв вид северен кефал,не знам точно как му викат там,ама оня ден гледах по ,,Ахота и рибалка,,,едни руснаци ловиха на север някъде,на въртяща блесна :tup:
Milkov
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юни 19, 2007 12:37
Местоположение: Русия, Дубна
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 19 пъти

Re: Каква е тази риба?

Мнение от Milkov »

Прилича на мъздруга, среща се по р.Дунав и е всеядна. Лови се и на спининг с по -малки примамки. Руснаците и викат Язь.
Риболовец
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква е тази риба?

Мнение от Fat Head Killer »

Добър ден ! Рибата прилича на мъздругата с големи жълти очи устата и е много странна на мъздръгата поне по мой наблюдения не че са големи върху тази риба .И аз както колегата се чудих много каква е защото в бг не съм хващал такава ,а сега тук във франция вече имам хубава слука на този вид риба .Да споделя на какво съм ги хванал на спининг в търсене на хищници ,малки блеснички с червени перца на тройката до сега това ми даваше успех ,а вчера имах и слука на един бръмбар на повърхността на Salmo (Lil Bug) още при цопането във водата рибата го пое.Риба с размери 50см и около 2 те килограма .Сега след малко ще къча снимки .Поздрави !
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Каква е тази риба?

Мнение от Fat Head Killer »

Fat Head Killer написа:Добър ден ! Рибата прилича на мъздругата с големи жълти очи устата и е много странна на мъздръгата поне по мой наблюдения не че са големи върху тази риба .И аз както колегата се чудих много каква е защото в бг не съм хващал такава ,а сега тук във франция вече имам хубава слука на този вид риба .Да споделя на какво съм ги хванал на спининг в търсене на хищници ,малки блеснички с червени перца на тройката до сега това ми даваше успех ,а вчера имах и слука на един бръмбар на повърхността на Salmo (Lil Bug) още при цопането във водата рибата го пое.Риба с размери 50см и около 2 те килограма .Сега след малко ще къча снимки .Поздрави !
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”