Лин!?Най-непознатата ми риба.

Какво знаем за рибите? Какви са хранителните им навици? Кога се размножават? Местообитания? И още много други въпроси относно Михаля ;)
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re:

Мнение от Бат Стан »

Tinca tinca написа:Спомням си като малък,дядо ми ме водеше на езерото Загорка до Стара Загора.Имаше толкова много и риба и водорасли.Такъмите бяха кибритена кутия намотана с корда,плувка с олово в нея и черна кука №11 орлов нокът.Е няма толкова лин.На една педя от брега във водораслите и нямам думи.
Линът в Загорка се появи през 1984 г., след като езерото беше зарибено след световното по корабомоделизъм. Няколко години излизаха капитални линове по 200-300 грама, а дори и такива по половин кило. За съжаление някой гений от БРЛС реши, че в Загорка трябва да се пуснат амури. Изядоха водораслите и с линовете всичко приключи. Иначе нямаше проблем да си наловиш 20 лина за един следобяд. Ей, пенсионерски спомени...
Клуб по спортен риболов "Балканка"
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Лин!?Най-непознатата ми риба.

Мнение от esox22 »

Мисля, че в Унгария е правен опит за култивиране на лин. Създаден е Златистият лин.Той е по-едър и нараства по бързо.
Може да има и в България на места.
medun
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 18:28
Местоположение: Sofia

Re: Лин!?Най-непознатата ми риба.

Мнение от medun »

Здравейте,колеги.За да не отварям нова тема реших да питам тук за по-пресничка информация къде около София мога да половя малко лин?Приемам всякакви предложения,но разбира се ще ми се нещо по-дивичко така :oops: .
Публикувай отговор

Обратно към “За рибите”