Пазете природата чиста!

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
ivayli
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Окт 06, 2005 23:37
Местоположение: Sofia

Пазете природата чиста!

Мнение от ivayli »

Да опазим Нашият дом Земята чиста от боклуците.
Разделното събиране на отпадаците опазва околната среда !
Почиствайте след Вас при излетите сред природата !

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=106825
Аватар
BOROOO
Мнения: 1228
Регистриран на: Сря Юни 22, 2005 13:42
Местоположение: гр. София
получил Браво: 12 пъти

Мнение от BOROOO »

Братко, ти говориш за война с прашки! Предполагам, че хората посещаващи форума не оставят кочина след себе си, но може и да бъркам :roll: . Ние тази картинка си я знаем. Има места където ходим за риба и пазим, но има и местни, а на тях хич не им пука.
Ще ти дам пресен пример от тази Неделя.
Стоя си аз на моста на една река и по едно време виждам към мен приближава една жена на средна възраст и в ръката си носи издут наилонов плик. Реших, че жената ще преминава по моста, но понеже ме е видяла и да не ми плаши рибата се спря.
Нищо подобно - от "неудобство" слезна до реката и си изхвърли плика (заради мен не посмя от моста :evil: ). Най-куриозното беше, че си направи труда да извърви пътя от къщата си до реката, а контейнера за боклук и беше на половината път в обратната посока.
Кажи ми, след като имаме такова мислене как точно ще изчезнат боклуците?
Връщайте маломерните риби обратно във водата.
Като ме погледнете трябва да знаете, че аз гледам през вас и се виждам на реката как подавам, водя и ми кълве ...
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

BOROOO написа: Братко, ти говориш за война с прашки! Предполагам, че хората посещаващи форума не оставят кочина след себе си, но може и да бъркам :roll: . Ние тази картинка си я знаем. Има места където ходим за риба и пазим, но има и местни, а на тях хич не им пука.
Ще ти дам пресен пример от тази Неделя.
Стоя си аз на моста на една река и по едно време виждам към мен приближава една жена на средна възраст и в ръката си носи издут наилонов плик. Реших, че жената ще преминава по моста, но понеже ме е видяла и да не ми плаши рибата се спря.
Нищо подобно - от "неудобство" слезна до реката и си изхвърли плика (заради мен не посмя от моста :evil: ). Най-куриозното беше, че си направи труда да извърви пътя от къщата си до реката, а контейнера за боклук и беше на половината път в обратната посока.
Кажи ми, след като имаме такова мислене как точно ще изчезнат боклуците?
С личен пример!
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Lubo написа:Кажи ми, след като имаме такова мислене как точно ще изчезнат боклуците?
С личен пример![/quote] Ммммда...и затова темата трябва да се повдига периодично...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

babydoctor написа:
Lubo написа:Кажи ми, след като имаме такова мислене как точно ще изчезнат боклуците?
С личен пример! Ммммда...и затова темата трябва да се повдига периодично...
Ми направи я важна и ще си повдигаш само...... :wink: :D
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

joro_olympus написа:Ми направи я важна и ще си повдигаш само...... :wink: :D
Бе...още мисля по въпроса, че има много чувствителни на тази тема :roll: То, не, че и аз не съм, де...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Lubo
Мнения: 4329
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:08
Местоположение: София

Мнение от Lubo »

babydoctor написа:
joro_olympus написа:Ми направи я важна и ще си повдигаш само...... :wink: :D
Бе...още мисля по въпроса, че има много чувствителни на тази тема :roll: То, не, че и аз не съм, де...
Ами хайде за чувствителните:

http://www.starividri.org/camp1.html
http://www.starividri.org/camp2.html
http://www.starividri.org/camp5.html
http://www.starividri.org/camp8.html
www.starividri.org
www.fishing-mania.com
"Мястото на рибата е във водата"
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Браво Любе! Според мен наистина трябва да е важна тема и мястото и е ачик тук в Бивака.
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Lubo написа: С личен пример!
Точно така! Това е най-доброто средство. Дори, понякога да ставаме обект на подигравки , точно на тези , които предизвикват гнева ни... Никакви кампаний не помагат. Само личен пример!
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Мнение от Leo »

Миналото лято се случи да закарам шестима колеги на един остров за щука.Трима от Плевен и трима от Бургас.Хубаво изкарахме и риба се хвана и барбекю имаше.Всичките пускаха маломерките които хващаха.Накрая събраха боклука и празните шишета в един полиетиленов чувал.Докарахме го до Никопол и го хвърлиха в контейнер.Така и не запомних имената на тези момчета, но постъпката им няма да забравя.Хвала им.Като си прибирах раницата се учудих, че тежи.Аз каквото хванах или го пуснах или го дадох на тях.Като се прибрах я отворих-някой беше я напълнил с кърначета и пържоли :shock:
hi65
Мнения: 9
Регистриран на: Нед Авг 05, 2007 18:41
Местоположение: Пловдив

Тази година на Батак

Мнение от hi65 »

Колеги,отидохме това лято на яз.Батак-всяко лято по големите жеги се качваме горе,температурата е с 15 градуса по-ниска от колкото в Пловдив.Разпъваме масичката,вадим хладилната чанта и т.н. Аз хвърлям въдиците(живарник не ползвам,щото пускам всичко обратно)и си прекарваме един чуден ден..Тази г. обаче,кво се случи.Отиваме пак там и гледаме-купища боклуци навсякъде-няма чисто място за един човек да седне,камо ли групичка,ад!!!Пластмасови бут.,динени кори,вестници,найлони,ад!!!Сигурно сметището на Цалапица изглежда по-подредено...Не знам какво се случва с хората,но такова нещо не може да продължава-ще си унищожим малкото останали местенца за отдих.
Е,нема такова животно като българина(щото в Европата не се случват такива неща!)Не знам кога ще ни дойде акъла.Верно има изключения-съвестни(просто нормални)хора,които не оставят никакви следи от присъствие,но те са 2-3%.
Много жалко...
Аватар
Рибаря81
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 23:54
Местоположение: София/Димитровград

Мнение от Рибаря81 »

Много добра тема!
Но посещаемоста й говори, че не се взима много насериозно от българите. Едно от най-неприятние за мен неща е когато видя боклуци около брега, а също осякани дърва и т.н. Много гадно когато секат дърветата около язовира за да си напалят огън. Не може ли да идат за 5-6 лв да си вземат малко дърва за огрев, достатъчни са за 1-2-е вечери вместо да се сече природата около водоемите.
Аватар
petukingdom
Мнения: 62
Регистриран на: Съб Апр 25, 2009 10:23
Местоположение: Herne Bay UK скоро и на ТИЧА

Мнение от petukingdom »

Колкото и да се стараем ей това нещо оправия няма!!4 чувала дьокме до горе напълнихме не тръгване и все едно не бяхме пипнали нищо :!: :!: :!:
http://petukingdom.mylivepage.com/file/ ... %D0%B0.mp4
http://m.youtube.com/user/petukingdom" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivanta4efff
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Фев 08, 2010 22:18
Местоположение: Плевен-Разград

Мнение от ivanta4efff »

Кучетата си лаят кервана си върви!!!!!!!!!!
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Всичко опира до природата в крайна сметка. Имам предвид това, че с години на екоакции чистим например яз.Искър. Е, нема почистване бе! Как очистим един участък на определената дата и малко след това си е пак същият. ДА ама НЕ! Оказа се, че не е точно така. Миналата година например с всичката дандания и медии се наканихме пак да чистиме, ама изненада - почти нямаше какво да се чисти, изнася и изгаря. Сичкото боклюк беше се изнесло у Византия.... халал да им е!:wink: :D
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”