Против кърлежи - ?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Публикувай отговор
Veronika
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 0:05
Местоположение: Варна

Мнение от Veronika »

Понеже наистина Аутан вече не дава резултати като преди, и гадините си създадоха имунитет, и понеже аз имам 3 кучета, започнах да практикувам следното: Пръскам се с Аутана все пак за комарите, но заради кърлежите започнах да си пръскам обувките с Фронлайн шпрей, който е против кърлежи по кучетата. Има го и като ампули, но това не става за обувки.Само шпрея, ако имате излишни 27 лв. които ще ви спасят за 2-3 години иначе като количество.Имала съм случай обаче, когато кърлеж ми пада на рамото от дърво, и за това още не съм измислила спасение. :?
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Veronika написа:Имала съм случай обаче, когато кърлеж ми пада на рамото от дърво, и за това още не съм измислила спасение. :?
Няма - само вадене, на мен последните години само по раменете и корема ми се коват, без да се търкалям по тревата или да минавам гол из шубраци :roll:
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

Искам да попитам, при по-голям престой на гьола, обработвал ли е някой мястото с някакъв инсектицид и какъв. Наскоро видях един колега, беше дошъл на гьола с лозарска помпа. Напръска района с нещо и тогава разпъна бивака, а аз "сработих" :oops: чак когато се прибрах и не можах да го разпитам. Той беше с цялото домочадие и явно по този начин ги предпазваше, като вземаше мерки срещу всякакви гадини. Ако има някакъв препарат с който да се напръска бивака, то ще можем да се предпазим по-успешно.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

nikgeo написа:Искам да попитам...
Продукта "Фендона" на БАСФ :wink:
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

Благодаря !
Veronika
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 0:05
Местоположение: Варна

Мнение от Veronika »

То ще ви минава деня бе хора ако вземете и с пръскачки да пръскате като ходите за риба.Това би трябвало да го правят собственицине на арендованите язовири поне.
А иначе ще чакаме инфо къде е ходил nikgeo, да ходим след тебе на готово напръскано. :wink:
nikgeo
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Дек 25, 2004 11:09
Местоположение: гр.Добрич

Мнение от nikgeo »

Veronika написа:То ще ви минава деня бе хора ако вземете и с пръскачки да пръскате като ходите за риба.Това би трябвало да го правят собственицине на арендованите язовири поне.
А иначе ще чакаме инфо къде е ходил nikgeo, да ходим след тебе на готово напръскано. :wink:
Veronika, става дума за устройване на бивак за няколко дни. Тогава се застояваш на едно място дълго време и никак не е приятно да си пиеш ракииката и дебнеш за всякакви пълзящи гадини. Като ни напече слънцето през лятото, как се стои с "потури" :D . Хвърляш всичко и гадинките само това и чакат. На бивака носим какви ли не джунджурии, та една пластмасова помпа, едва ли ще ни дойде в повече.
А колкото до това,
А иначе ще чакаме инфо къде е ходил nikgeo, да ходим след тебе на готово напръскано. :wink:
заповядай не само "след", но и "по" .... :D
Veronika
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 0:05
Местоположение: Варна

Мнение от Veronika »

А, за няколко дни си е решение. И ние имаме палатка ама още не сме я разопаковали даже, щото ако отидем сами на палатка си е страшничко.
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Veronika написа:А, за няколко дни си е решение. И ние имаме палатка ама още не сме я разопаковали даже, щото ако отидем сами на палатка си е страшничко.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: От какво :?:
Veronika
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 0:05
Местоположение: Варна

Мнение от Veronika »

И аз не знам от какво. Имаме и пистолети и кучета .Ама ако дойдат 5 човека, да ни нападат кво праиме двамата?За обир може, знам ли. Караме кола за 140 000.Само тя може да е повода за нападение даже.
Божидар Иванов

Мнение от Божидар Иванов »

Veronika написа:И аз не знам от какво. Имаме и пистолети и кучета .Ама ако дойдат 5 човека, да ни нападат кво праиме двамата?За обир може, знам ли. Караме кола за 140 000.Само тя може да е повода за нападение даже.
От страха НИКОЙ не може да Ви пази/а има ли защо да се страхувате :?: /У дома и еднодневни излети :!:
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Veronika написа:И аз не знам от какво. Имаме и пистолети и кучета .Ама ако дойдат 5 човека, да ни нападат кво праиме двамата?За обир може, знам ли. Караме кола за 140 000.Само тя може да е повода за нападение даже.
По водоемите такива дето крадат коли за 140 000 не ходят. А стигне ли се до там да се вадят пищови... Да пази Господ! Ти би ли застреляла човек, заради колата? Иначе, ние с Петя от много години ходим на палатки и да си призная, като сме сами с нея и аз й треперя, ама за нея...
Сори за офф-а.
Фендоната верно върши работа, и е безопастна за бозайниците но за рибите е отровна. Трябва да не се прекалява с количествато и да не се мие помпата във водата.
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
atanasov2004
Мнения: 60
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 11:11

отговор...

Мнение от atanasov2004 »

Аз практикувам така: Пълня 10л туба от минерална вода с вода от
водоема/язовир,река/ и разтварям една ампула от 10мл. препарат
против кърлежи и паразити купен от зооаптека. После напръсквам
с малка метличка за 5 минути "лагера" и всичко е О.К. Досега не съм
имал проблеми.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

hobby написа:Фендоната верно върши работа, и е безопастна за бозайниците но за рибите е отровна. Трябва да не се прекалява с количествато и да не се мие помпата във водата.
Да, ама ако се пръска от самолет няколко хиляди декара :D
Тук говорим за 20 квадрата, който няма смисъл да се пръскат с каквито и да е помпи и овощни пръскачки, а просто 1,5 милилилтра от препарата се разтваря в един литър вода, слагаш го в едно празно шише от Меглио, мистър мускел и всякакви други такива миячни препарати, пръскаш и си го прибираш. Няма кво да му се мие, да се чисти и други допълнителни губения на времето.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Да, май си прав... Говорих за вариант с пулверизатор или помпа. Аз съм си с резерви по отношение на всекаквите ... циди. Пък и знаеш ли кой чете и как го разбира...
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”