Против кърлежи - ?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Публикувай отговор
superr
Мнения: 61
Регистриран на: Пон Авг 04, 2008 16:23
Местоположение: Бургас

Мнение от superr »

в южна българия гъмжи от кърлежи - направо е ужас
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Ми...чети темата отначало и действай! :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
virbela1
Мнения: 1211
Регистриран на: Пон Юни 06, 2005 16:09

Мнение от virbela1 »

Кво да чете бре адашка. Че то пак до момента не сме стигнали до никъде. Казвай кво да правя като в сряда заминавам за 4 дена на Каламица. Баш южна България.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Мнение от stancom »

Отиваш в най-близката ветеринарна аптека и вземаш препарат против кърлежи , за извън помещение. От тези за разреждане, не мога да ти кажа конкретен, защото имам чувството, че им сменят имената всяка седмица :twisted: . Разреждаш с 5 пъти по малко вода от колкото пише и пръскаш мястото за лагера и където ще ловиш. За всеки случаи напръскаи и теб със Занзарин, последния върши работа .
Наслука !!!
Аз не мога да ловя риба !!!
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Още малко и периода в който има най много кърлежи а това е май месец ще отмине.
Иначе аз използвам Аутан стик за комари пише, че става и за кърлежи
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

virbela1 написа:Че то пак до момента не сме стигнали до никъде.
Темата е достатъчно изчерпателна и за мазила и за третиране на биваци и за вадене. Повече не виждам какво има да се пише.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

ARK написа:Темата е достатъчно изчерпателна и за мазила и за третиране на биваци и за вадене. Повече не виждам какво има да се пише.
Прав си няма какво - мисля да я оставя и в началото на всеки сезон да я рефреширам, да подсещам хората...Не се сещам дали има такава подсещачка и за кабелите с високо напрежение, като ми остане време, ще проверя и ако няма, тук ще цъфне още една важна тема---
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Pedro
Мнения: 1270
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 22:06
Местоположение: Ruse
получил Браво: 1 път

Мнение от Pedro »

И още нещо от време оно....
Сяра, Газ и Мас - мажеш са и си свиркаш (само гледай някой да не ти драсне кибрита)...
Аватар
joro_olyмпус
Мнения: 11699
Регистриран на: Съб Окт 08, 2005 21:48
Местоположение: Част от седмицата в София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 9 пъти
Обратна връзка:

Мнение от joro_olyмпус »

Тъй като не съм чел цялата тема - бих си позволил да кажа - нищо подобно. Само специални щипки-клещи от аптеката и въртене - независимо от посоката+латексови ръкавици+дезинфекция външно и вътрешно. При комбинацията на третиране на гадината с посочените по-горе неща е възможно да повърне обратно изпитата кръв и тогава заразата е повече от сигурна. Пояснявам само - за да не ме надрисквате, че в зората на демокрацията лечението на дъщеря ми от Лаймска болест ми отне 8000 $ приблизително, та добре съм се поинтересувал и попрочел и паля свещи и се кръстя и до днес.
Jordan
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 10:23
Местоположение: София

Мнение от Jordan »

Купуваш си двулитрова пръскачка,че заема малко място от сортови семена на сточна гара за 12лв.После си взимаш и Айкън или Фендона има ги също там.И си спокоен.Пръскаш мястото около палатката и вътре в нея..Кърлежите се трепят най-лесно,при тях степента на мутация е никаква и умират от всичко.Айкъна е по добър според мен,като напръскам изчезва всичко,че дори и комарите.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

virbela1 написа:Кво да чете бре адашка. Че то пак до момента не сме стигнали до никъде. Казвай кво да правя като в сряда заминавам за 4 дена на Каламица. Баш южна България.
Обработи си лагера, както те съветват - мажи и себе си, Ели така прави на вилата и досега е ОК. Аз не се мажа, като ми се набие кърлеж си го вадя...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Iso
Мнения: 2055
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 683 пъти

Мнение от Iso »

Я да видим каква е "модата" в борбата против кърлежите по време на СФК (световна финансова криза)? :wink: Моля, знаещите да ни ориентират!
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
dimy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Юли 26, 2009 13:27

Мнение от dimy »

Колеги , оня ден им се накарах във ветринарната ,че след изтискване на фронтлайн кучето ми хвана кърлеж , и те казаха ,че имало някакав препарат дето ги гонел , ма му забравих името :oops: :oops: :oops:
Аватар
ZLAK
Мнения: 2586
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:42
Риболов: ..?...О , да !
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 103 пъти
получил Браво: 137 пъти
Обратна връзка:

Мнение от ZLAK »

Изображение

Ето това е най-сигурното средство против кърлежи. Само едно стискане е достатъчно. Повторно третиране е ненужно :idea:
" Рано или късно всеки рибар стига до спининга."
Алберт Айнщайн

Има два важни момента в живота на човек – единият е, когато се е появил на тоя свят, другият – когато е разбрал защо.
Марк Твен

Всички се оплакват от липсата на пари, а от липсата на ум - никой.
Еврейска мъдрост
Аватар
Георги Кръстев
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Май 04, 2009 17:39
Местоположение: Айтос-Бургас
получил Браво: 1 път

Мнение от Георги Кръстев »

Можеби е това . Аз съм го ползвал за куче и за гълъби , гарантирам действа !!!
http://www.zoomagazini.com/bg/post/391/ ... treba.html
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”