Питане за палатка

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
BOJO
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 16:12
Риболов: Fly Fishing
дал Браво: 3 пъти

Питане за палатка

Мнение от BOJO »

Здравейте,

Колеги искам да закупя палтка. Предполагам ще се ползва един два пъти в годината, не е за мен, за подарък е. Бюджета който е определн за целта е 50 лева. Предпочитам нова. Не държа на марка, достатъчно е да е здрава. За водонепропускливост - мисля че за тези пари нама как да намеря нещо качествено.
Имате ли идеи по този вапрос.
Поздрави
Аватар
ribaria1
Мнения: 581
Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 11:34
Местоположение: СВИЛЕНГРАД

Мнение от ribaria1 »

Метро..
НЕКА ДА Е ЛЯТО...
Hristo_Golov
Мнения: 146
Регистриран на: Сря Юли 27, 2005 18:36
Местоположение: Петрич
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 3 пъти

Мнение от Hristo_Golov »

По скоро си мисля за Практикер, колкото и странно да изглежда там цените са по-ниски :!:
Иначе погледни тук:
http://redrockbg.com/site/modules/myalb ... php?cid=15
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Мойта си я взех за 80 кинта от Практикер, много съм доволен, сега май са по 70. Двуместна, двуслойна, сам я разгъвам за 10 мин., тежи 4.5 кг., без малко не се събира в жабката... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

Не се лъжи колега. Не искам да ти развалям рахатлъка, ама за тези пари нямя да вземеш читава палатка. Дай повече пари, но си вземи стабилна палатка. Нещо такова:
http://www.eshop-gorgona.com/catalog/pr ... cts_id=226
или Невада 3 от линка на колегата. Незнам, каква практика имаш с палатки и бивакуване, но казвам ти от сериозната палатка на моменти може да зависи много. Повярвай ми! Аз имам Нагоя 3 на Кемп и съм много доволен. А в същност, най-обичам да спя в спалния си чувал на открито. По голям кеф от това няма! :D
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

hobby написа:А в същност, най-обичам да спя в спалния си чувал на открито. По голям кеф от това няма! :D
Подушвам, че сме от една порода... :D Нещо подобно е нашата палатка, само че отгоре има допълнително минипокривче с дупка за проветрение, а отпред не е с едно, а с две симетрични платна. Събра ми очите на Йовковци тази година - като я духне вятърът странично, цялата ляга върху дюшеците вътре и после си се изправя като стой та гледай - а Ели още не може да свикне, че забивам колчетата с палци, а не млатя с брадвата, както с предишната "Тинтява".
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

С палатките шега не бива-никога няма да забравя как дъщеря ми,тогава на 7 години,яко стискаше средната реика,докато аз се опитвах да изправя палатката :lol: :lol: :lol:
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

nissana написа:никога няма да забравя как дъщеря ми,тогава на 7 години,яко стискаше средната реика,докато аз се опитвах да изправя палатката :lol: :lol: :lol:
Това им е хубавото на тези, че нямат никакви рейки отвътре, родих се.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
hobby
Мнения: 3693
Регистриран на: Пон Яну 23, 2006 20:32
Местоположение: София
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Мнение от hobby »

При конкуренцията видях и едни комарници за около 30 кинта. Като балдахин седи. Това за покрай водоемите се е утепало. Хем компактно-хем върши работа, хем си си на открито - хем не те лазат гадовете... Красота!!! Ама аз лятото използвам само вътрешното помещение на палатката и то си върши същата работа. Но някак си се чуствам по-изолиран
"За кораб, който не знае за къде пътува, никой вятър не е попътен." Сенека
Забравихме Бога и оскотяхме.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”