Мнения за JRC Cocon Extreme Dome

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
madcarp
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 18:23

Мнения за JRC Cocon Extreme Dome

Мнение от madcarp »

Здравейте колеги!След дълго лутане в чуждите сайтове се спрях на тази палатка:JRC Cocoon Extreme Dome!Ще ви бъда благодарен ,ако някой ми даде мнение за нея,тъй-като до сега тук не срещнах такива!Благодаря ви!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Голяма , висока в средата , лесна за сглобяване от двама и не много скъпа, преди беше към 400лв май , две легла влизат и 60 см между тях, за мене е добъе избор , моята я продадох защото си взех комби и спя в него.
madcarp
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 18:23

Мнение от madcarp »

Мерси,колега!5 000 или 10 000 мм е водният и стълб?Рейките от стъклопласт ли са?И ако са такива лесно чупливи ли са?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Mоята беше 10 000 мм , рейките са стъклопстови с ластик в тях , ми не съм чупил , ма са яки , стават побой над досадник :wink:
Изображение
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Колега madcarp да си кажа мнението като един бивш притежател на тази палатка: само малоумник е могъл да конструира такава тъпа палатка.
Имаш четири рейки от които три са със различна дължина и докато зглобиш палатката със тези рейки ще напцуваш всички който работат в JRC. И найтъпото на тази палатка; в горната част кадето се пресичат трите рейки огъват се под такъв ъгал та не познавам притежател на този модел който не се е оплакал че лошо са му се огънали рейките. След пръвата година счупи се едната , та вноситела докато се смилува да внесе нови изминаха три четири месеца.
Пиша почти същото което написах за тази палатка и преди време в карпбг , това е мое мнение за тази палатка.
Така да и подарак да ми я дават , не бих я взел
Поздрав
===============================
www.hristocarp.com
===============================
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Адаш мойта имаше три рейки и на снимката се виждат толкова една челна и две накръст, верно за сам човек е малко трудно да я сглоби заради огъването, но ако има някой да ти държи контра няма проблем, но аз съм я разпъвал три пъти само, но Левака си я има одавна и е доволен от нея.
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

quietriot написа:Адаш мойта имаше три рейки и на снимката се виждат толкова една челна и две накръст, .
=================================================
Да на моя модел има една която минава от зад и опира предната към входа. Аз си исказах личното мнение за този модел, начина на вкарване на рейките, огъването в горната част.
Аз също немах оплакваниа по отношение на валежи, вятар и сл. просто зглобяването ме излудваше.
Да не говора за качеството на новата продукция на JRC , просто не искам вноситела да се расърди.
===============================
www.hristocarp.com
===============================
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

Васил написа:
quietriot написа:Адаш мойта имаше три рейки и на снимката се виждат толкова една челна и две накръст, .
=================================================
Да на моя модел има една която минава от зад и опира предната към входа. Аз си исказах личното мнение за този модел, начина на вкарване на рейките, огъването в горната част.
Аз също нямах оплакваниа по отношение на валежи, вятар и сл. просто зглобяването ме излудваше.
Да не говора за качеството на новата продукция на JRC , просто не искам вноситела да се расърди.
Ма стая палатка ми е най големия смях, купувам я , носа я в къщи и сърце юнашко не трае отивам зад блока да я разпъна, почнах аз ма сам кур , като тръгна да огъвам рейките и да ги вкарвам в ушите и тръгва цялата палатка, викнах един комшия за контра да подпира в единия край с крак, аз да напъвам рейките, сглобихме я накрая и аз тичам нося две легла, шаранджийски бях взел с нея, слагам вътре разпъваме и лягаме да пробваме как е, в това време минава една комшийка подава глава вътре и вика:"А изгони ли те най накрая твойта на палатка зад блока, аз откога и разправям че с тая риба не си стока, ма се сети най накрая момата" :lol: :lol: :lol:
та като видя такава веднага се сещам за това и че ми излезе име че съм изгонен от вкъщи на палатка зад блока :wink:
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Абе...аз имам таквоз, но по-малко, купено за 70-80 лв. от Практикер, родих се с него - събира ни двата големи дюшека, отпред си има навес, издържа на секви бури и дъждове пробвано е - при една гръмотевична буря, която за повече сигурност изкарахме с карбоните в колата я гледах как, като я духне от едната страна вятърът, се сплесква до земята и после пак се изправя. Що се отнася до разпъването, като пристигнем някъде, докато Ели направи салатата, а това е за нула време, аз сам съм я разпънал. Е, едната рейка се счупи, но за това беше виновен Цар Алкохол, а не производителят - но се нацепи като върбова пръчка и пак си върши работа, дори не съм я цапал с епокси или нещо от сорта. Та...този тип палатки са много добри, мен ако питате.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Докторе говорим за JRC а не за некаква закупена от практикер ил друг магазин. И Аз на времето на Олимпуса продадох една безимена палатка която се зглобява много побрзо и полесно и от модела който в момента имам. Нема да настоявам некой да прихване мойто мнение за точно този модел палатка но палатката изнерва докато я зглобиш.
===============================
www.hristocarp.com
===============================
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Мнение от babydoctor »

Изобщо не оспорвам думите ти Васе, знаем се - говорех за този ТИП палатки, за разлика от предишните, двускатни с които съм брал ядове 30 години - и при разпъване, и при бури, и при събиране... :twisted: А твойта, ако верно е била с три различни размера рейки, верно си е Рубик-куб, не съм виждал таквиз - мойта беше с две еднакви и една отпред. Беше, още си е... :oops: Само се чудя, този латик вътре, когато му дойде време и се скъса, кво ще правя :roll: - май нова, от същия търговец, тъй съм решил...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
Васил
Мнения: 1542
Регистриран на: Съб Авг 27, 2005 17:12

Мнение от Васил »

Изображение
Ето я и тая нещасна палатка :D , може да се види и средишната рейка която идва отзад до полукръглата рейка на входа на палатката.
Абе уникална тъпотия, родих се като я продадох ( дадох и резервните рейки)
===============================
www.hristocarp.com
===============================
madcarp
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 18:23

Мнение от madcarp »

Васе,аз питам за Coocon Extreme Dome ,с размери на вътрешното помещение 250/255/135 за двама човека.Твоята ,ако не се лъжа е Coocon Dome за 1 човек.Може би има разлика в размера на рейките или в конструкцията...знам ли?!
MARIO
Мнения: 604
Регистриран на: Сря Ное 15, 2006 1:25
Местоположение: Перник

Мнение от MARIO »

Аз имах за 2-ма души модела и мисля, че няма разлика в конструкцията с едноместната!
Причината поради, която я продадох, както каза Васко трудно се сглобява и от слънцето почнаха да се кривят рейките!
Ето моето предложение към теб: http://hristocarp.com/shop/product_info ... cts_id=369
ЗА ЕДИН ДЕН НА РИБА ГОСПОД ДВА ДЕНА ДАВА!!!
madcarp
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Фев 08, 2009 18:23

Мнение от madcarp »

Благодаря!На този тракер колко мм е водният му стълб?
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”