Въпрос за шатра

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от ribata402 »

Сложи теглич и ремарке... :lol: :lol:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за шатра

Мнение от Marco Polo »

.. на 40 коня мотор?!?
Акъл нямаш! :lol: :lol: :lol:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
minkata
Мнения: 3288
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:14
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от minkata »

valkata34 написа:Някой ползва ли такава шатра: http://www.spyboar.com/bg_shatri_sgavae ... ra_3x3.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Имам една къща в балкана, на която ходя веднъж годишно - за там си взех такава шатра, но купена от Баухаус за 90лв - за цял ден дъжд не пусна и капка, но е малко ниска и трябваше да се привеждам леко като влизам(висок съм 196 см). Проблема с височината го горегирах като напълних 4 тенекии с пясък и сложих краката заровени до половината(на тенекията ) в тях - по този начин и като стабилност нямаше проблеми. Разбира се тези пласмасови сглобки не ми вдъхват доверие и при многократно разпъване и събиране сигурно някоя ще даде фира, но за 90 лв......
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Въпрос за шатра

Мнение от valkata34 »

Благодаря за разеснението.
Поздрави!
AlbenaF
Мнения: 7
Регистриран на: Пет Сеп 14, 2012 15:12
Риболов: на плувка и дъно
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпрос за шатра

Мнение от AlbenaF »

Ако е от Практикер, все пак да е от плат, а не пластмасова - коренно се различават. Но наистина при вятър летят чудесно... :)
http://holidayecho.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
KREPEJA
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 10:34
Местоположение: Димитровград
Обратна връзка:

Re: Въпрос за шатра

Мнение от KREPEJA »

майМУНЧО написа:Тия шатри дето ги продават в пракитикер и бриколаж за нищо не стават при един сериозен вятър и ще се чудиш къде да е хванеш да не отлети и при по сериозен дъжд капе отвсякъде ! Не си давай парите на вятъра - след като три купих установих ,че стават само за двора в къщата !
Ето ти истинско нещо !

Изображение
Ползвам от един сезон това бижу и мога да кажа , че си заслужава всяка една стотинка.
Миналата година ми я поръчаха директно от сайта , беше на промоция и легна около 570 лева !
Аватар
alankulu1987
Мнения: 121
Регистриран на: Пон Сеп 03, 2012 10:53
Риболов: В зависимост от условията на водоема - На тежко , на леко
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за шатра

Мнение от alankulu1987 »

Колеги :) 600 лева за една шатра ми звучи извънземно :D За 35 лв. си купих шатра от Карфур ! http://www.mr-bricolage.bg/prod/garden- ... /tent/683/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето този модел ! Не е плат,а е подобна на найлон материя,подобна на чувалите. Купих си 3 страници за по 10 лв бр. от същия материал и стана перфектна ! Трепал ме е дъжд и вятър на яз. Въча,знаете в балкана като завали за какво иде реч ! От долу с масата + столовете и ракията не можех да объркам :) Така не съм се радвал на дъжда никога :) И капчица не проби през покривалото ! Верно е,че при вятър шатрата се накланя и е нестабилна леко,но с малко по силни въженца нямате никакви грижи ! И това е за 65 лв :D Къде са 600 :roll:

П.С. В конструкцията няма нито един пластмасов елемент :) Всичко си е метални тръбички ;)
майМУНЧО
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 19:25
Риболов: на ръце

Re: Въпрос за шатра

Мнение от майМУНЧО »

Веднага се сещам за едни пет такива тенти дето вятъра ги отвя на на дъното на един язовир ! Разпърца ги за секунди като изгнили гащи :lol: :lol: !
I'm a player , where is the big boss ?!?
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от баш майстора »

alankulu1987 написа:П.С. В конструкцията няма нито един пластмасов елемент :) Всичко си е метални тръбички ;)
проблема на тоя род тенти са точно "металните тръбички"
колкото и здраво да си я вързал при по-силен вятър самата конструкция поддава и тръбите се сгъват :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
veso1968
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 29, 2008 16:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос за шатра

Мнение от veso1968 »

Те това е шатра разпъва, се за 2-4 мин. Опъната със коланите издържа на много сериозен вятър ,дъжд не пуска грам. Изображение
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Въпрос за шатра

Мнение от valkata34 »

Ето една тунингована шатра от евтините: Изображение

Изображение
badema70
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Фев 14, 2010 11:36
дал Браво: 1 път

Re: Въпрос за шатра

Мнение от badema70 »

veso1968 написа:Те това е шатра разпъва, се за 2-4 мин. Опъната със коланите издържа на много сериозен вятър ,дъжд не пуска грам.
Дай малко инфо за тази шатра колега!От къде си я взимал...?
veso1968
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 29, 2008 16:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос за шатра

Мнение от veso1968 »

От тук http://www.movera.com/shop/produkte/cam ... 0d5ce.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Вальо
Мнения: 306
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 11:12
Местоположение: София

Re: Въпрос за шатра

Мнение от Вальо »

Дълго време около15г ползвах една немска с дебели алуминиеви тръби беше уникално здрава,дадох я на приятели и вече я нямам :evil: След това минах през 2-3 купени от тук от 30 до 120лв, които се чупят при първия вятър не буря,има и по надеждни по магазините но са много обемисти за транспорт и сложни за опъване, не на последно място скъпи.
Накрая реших да си направя,купих обикновена китайка за 30лв от Метро за да ползвам платнището и тръбите за мостра,купих квадратна тръба 25х25 и едни по малки мисля бяха 20х20 за да влизат една в друга.Хванах един заварчик и му казах какво искам за два дена я направи,общо тентата+тръбите+труд+боя ми излезе 150лв.Ползвам платнището от китайката (имам и три страници ако се наложи продават ги в Метро по 12-15лв)не пропуска при никакъв дъжд а ако се скъса ще си взема ново.Тръбната конструкция е много здрава издържа на всичко,двама човека я разпъваме за 15-20минути,за по малко се разглабя ,единственият недостатък е че е около 12-15кг но ако си с кола няма значение.
Тентата я ползвам вече 3г и не е мръднала при никакво време,широка,висока а при лошо време слагам страниците и все едно съм с палатка.
ribi75
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Юли 16, 2012 14:27
Риболов: от лодка

Re: Въпрос за шатра

Мнение от ribi75 »

ribata402 написа:
Marco Polo© написа:Тази ми се струва една идея по-голяма и една идея по-евтина...
Някой престрашил ли се е да си вземе..?

http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=791" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Марко и на мен това ми харесва,днес трябваше дами доиде по еконт,но не пристигна.Поръчахго с два допълнителни комплекта реики.Да мога даси вдигам всички страници ако иснам.Излезна 707лв..дано утре доиде водния стълв е с горяма защита и е 3.50на3.50 доста добри размери става и за тента и палатка.Маимунчо там където виждаш прозрачни отвори.От вътре има тъмни завеси които се спускат ако искаш...
доволен ли си от шатрата
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”