Въпрос за шатра

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
valkata34
Мнения: 312
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 10:49
Риболов: тролинг

Re: Въпрос за шатра

Мнение от valkata34 »

Мисля,че за тия пари това е по-добро : http://www.campingrocks.bg/bg/product/2 ... ell-lounge" onclick="window.open(this.href);return false;
ekolev
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 17:22

Re: Въпрос за шатра

Мнение от ekolev »

След няколко години наблюдаване по язовирите ползваните шатри, стигам до заключение че най-масовите са тези до 100 лв. от практикер, бриколаж и т.н. Тези обаче са много нестабилни и при по-силен вятър става неприятно. Гледам тази на колегата, който я е тунинговал с допълнително платнище би била доста по-слабилна, което ще я натиска и не би позволил на вятъра да я отнесе.
Ето шатра, която е стабилна във вятър и мисля скоро време да я тествам. Цената е приемлива. - http://www.decathlon.bg/palatka-presto- ... 08602.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от баш майстора »

Проблема с навеса/тентата за 4-6 човека е решим. Има няколко модела стабилни тенти, макар и на относително висока цена, но при редовна употреба "инвестицията" си заслужава. Много от големите семейни палатки също имат достатъчно голямо предверие за маса с 5-6 стола. Големия проблем (поне за мен и компания) е тентата за 10-20 човека. Да, знам че някой ще каже, че тва си е цяла сватба, но ние къмпингуваме в такъв формат. Вече няколко години ползваме двойна тента от евтините (3х6 метра) и покрита с найлон + пвц страници + допълнително укрепване върши работа. Добре, че времето е с нас и за сега, освен с проливни дъждове, не сме имали проблем със силен вятър. Лошото е, че поне аз не съм виждал някоя от фирмите за палатки да предлага подобен тип тента. Има разбира се разни специализирани такива, тип "малък цирк" :lol: , но цените там са меко казано грозни. :roll: Ако някой е мяркал такова нещо и цените не са в хиляди, да свирка. :D

п.п. Е за тая маса говорим. Трябва да влиза вътре :!: :lol: :lol: :lol:
Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
lishev_64
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Мар 07, 2014 0:54
Риболов: Най-вече шаранджийски, но и плувкарския, съчетан с фидер!
Местоположение: Варна
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос за шатра

Мнение от lishev_64 »

Ама сте готини!!! :D :tup:
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от VGZ »

ribi75 написа:
ribata402 написа:
Marco Polo© написа:Тази ми се струва една идея по-голяма и една идея по-евтина...
Някой престрашил ли се е да си вземе..?

http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=791" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Марко и на мен това ми харесва,днес трябваше дами доиде по еконт,но не пристигна.Поръчахго с два допълнителни комплекта реики.Да мога даси вдигам всички страници ако иснам.Излезна 707лв..дано утре доиде водния стълв е с горяма защита и е 3.50на3.50 доста добри размери става и за тента и палатка.Маимунчо там където виждаш прозрачни отвори.От вътре има тъмни завеси които се спускат ако искаш...
доволен ли си от шатрата
Да споделя за колегата:
Шатрата я взех от англия все пак цената и е 250 лв там :lol:
Много здрава и стабилна конструкция дори и да не се опъват въжетата
Има леки чалъми на зглабяне но след първия път става много бързо
Ползваме я и за палатка , по земята могат да спят 3 човека на шаранджийски легла 2ма спокойно
Лятото с вдигнати завеси вечер е проветрива и пази от комари което е изключително важно за някои места :lol:
При продължителен дъжд прокапва тук там но не е болка за умиране
Голямо предимство е видимостта която предоставя
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от ilian iliev »

http://tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=791" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение[/quote]





Здравеите колеги , някои ползва ли такава шатра , че сьм решил да купувам нещо от по висок клас .Изчетох цялата тема и ми се струва че това е доста добро ,а и не можах да открия друга ,която да се затваря отвсякъде и толкова устоичива на дьжд и вятьр :roll:

Благодаря предварително :tup:
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от ilian iliev »

Никои ли няма впечетление от такава шатра :roll:

Интересува ме сьщо и от ъде мога да я упя :wink:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос за шатра

Мнение от Marco Polo »

В сайта е обявена наличност за март.
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от ilian iliev »

:tup:
optimos1376
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 12, 2016 16:46
Риболов: Фидер

Re: Въпрос за шатра

Мнение от optimos1376 »

Здравейте колеги !

Шатри от 35лв са супер боклук ! В жега найлона те смазва а в вятър са много зле... винаги се чупят на едни и същи места.

Най-доброто което съм правил аз с този тип шатри е да се изкопаят дупки за краката по 20см след това по 2 въжета от всяка страна за да не литне :) и на поледно място и най-важно горните сглобки или по-точно тази в средата вкарахте или едно цяло арматурно желязо или 2 парчета на свързващите части.


А колкото до избор на шатра тази година мисля да взема това и да го пробвам http://www.decathlon.bg/tenta-3-x-3-m-f ... 53348.html

Някой случайно да го има и да е било тествано в буря :)
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпрос за шатра

Мнение от quietriot »

optimos1376 написа:Здравейте колеги !

Шатри от 35лв са супер боклук ! В жега найлона те смазва а в вятър са много зле... винаги се чупят на едни и същи места.

Най-доброто което съм правил аз с този тип шатри е да се изкопаят дупки за краката по 20см след това по 2 въжета от всяка страна за да не литне :) и на поледно място и най-важно горните сглобки или по-точно тази в средата вкарахте или едно цяло арматурно желязо или 2 парчета на свързващите части.


А колкото до избор на шатра тази година мисля да взема това и да го пробвам http://www.decathlon.bg/tenta-3-x-3-m-f ... 53348.html

Някой случайно да го има и да е било тествано в буря :)
да има го много добрао за парите си , но не е тествано на буря само на слънце и дъжд.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”