Обувки за газене

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от babydoctor »

naso написа:Газенето с гуменки, маратонки, галошки и други подобни атрибути, за мен лично е неприятно, и е предпоставка за ревматизъм :idea:
Бе...и ти, и аз сме бая одъртели за ревматизъм :roll: Може би в някой друг живот... :D
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от баш майстора »

stancom написа:Взех си това
http://www.tashev.bg/shop/product_info. ... icles=1102
а белите хаФлиени чорапи с бродирани кръстосани тенис-ракети къде ги ползваш за газене що не си ги показал :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от naso »

babydoctor написа:
naso написа:Газенето с гуменки, маратонки, галошки и други подобни атрибути, за мен лично е неприятно, и е предпоставка за ревматизъм :idea:
Бе...и ти, и аз сме бая одъртели за ревматизъм :roll: Може би в някой друг живот... :D
Ми точно, че сме одъртели, требе да се пазиме :D
Станко. Кажи нещо за тез папучки бре. Доволен ли си и стават ли за тая работа. Успя ли да затънеш някъде вече с тях :D
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от stancom »

naso написа: Станко. Кажи нещо за тез папучки бре. Доволен ли си и стават ли за тая работа. Успя ли да затънеш някъде вече с тях :D
Точно такова нещо търсех. Леки, удобни, сравнително бързо съхнещи и най-важното, подметката държи много добре върху плИзгави камъни .
Аз не мога да ловя риба !!!
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от nafplio »

Да използвам темата на колегата .
Чудя се каква е разликата между подметките с филц и вибрам :roll: - кои са за предпочитане / с по голямо приложение - доколкото разбирам зависи от терена :idea:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от баш майстора »

филца е само за газене
най долния слой на подметката е текстилен и предпазва от подхлъзване по мокрите камъни
проблема при него е че не става за много ходене щото бързо се износва
ако ще прекарваш много време във водата става да си вземеш с филцова подметка
ако ти трябват обувки с които ще ходиш предимно по сушата но да стават и да нагазиш във водата по добре си земи с гумена подметка
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Обувки за газене

Мнение от jazzmena »

Адашку как го разбра това? Твоите след колко се износиха?

Аз с моите си перкам спокойно на всякакви терени и навъртам километраж с филца отдолу. Проблема е недоброто сцепление на някои повърхности - например трева или пък кал отдолу. Има д комбинирани - филц и цинтове. Казват че тази комбинация била сполучлива, но аз не съм ползвал
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от nafplio »

Ще си поръчвам обувки за газене . Но това не значи че ще се движа само във водата :wink: , затова се чудя :roll: Спрях се на тези с вибрам подметка - докато един колега ми размъти главата :lol: .
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от баш майстора »

нямам такива, адаш, и за момента не планирам да имам
лятото за газене ползвам туристически сандали а зимата ботуши или гащеризон с ботуши
идеята на горенаписаното от мен е че филца е по подходящ за излети от типа "слизаш от колата и нагазваш"
не ми се чини като добра идея да се опнеш на някви преходи с филцовите подметки само щото може да ти се наложи да нагазиш някъде :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Д Пенев
Мнения: 853
Регистриран на: Съб Май 03, 2008 18:39
получил Браво: 1 път

Re: Обувки за газене

Мнение от Д Пенев »

Вибрама Тошко, го пуснаха в употреба за подметки, защото с кечето се пренасят опасни карантини неприятели от един в друг водоем, като особено е страшно междуконтиненталното! В Австралия е забранено ползването на кече, заради едно водорасло донесено от Америка, от рибиловци туристи!
Каквото и да си вземеш, все е хубаво, вибрама, като нов модерен материал е по-скъп, това е разликата! Аз имам с и без цинтове обувки, с цинтовете се хлъзгам по големите камъни и особено по наклонени циментови плоскости!
Като копуваш гледай отгоре да са твърди обувките, макар и по-скъпи да са, защото в противен случай нагазиш ли от чатала нагоре налягането на водата, ще ти мачка неприятно краката!!
Съвета ме е да не вземаш гащиризон с ботуш, ако не е гумен китаец или ПВЦ китаец :lol:
Поздрави :D
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от nafplio »

На 99% съм за вибрам-а вече :D Имах едни боти с вибрам (не за газене , ама..) - та не съм се лИзгал/падал никъде :D влизал съм във вода до десетина санта (дотам пазеше езика) по чакълесто дъно - без проблем ... И най вече , не ми се носят други обуща та да сменям :D
Аватар
smog
Мнения: 2030
Регистриран на: Сря Дек 22, 2004 23:18
Местоположение: София
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от smog »

Не съм забелязвал филца да се износва прекомерно от ходене. Обувките ми на Патагония се поразкъсаха горе-долу по същото време, когато и филца вече беше доста изтънял.

пс. не разбирам как се дава мнение за нещо което не си ползвал :roll:
http://www.starividri.org/
" да се бомбардиратъ незащитени градове е почти толкова мѣрзко, колкото да ловишъ пъстърва съ червѣй"
troutbum
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от yuri todorov »

И според мен филца не се скапва бързо и издържа достатъчно време, особено пък ако е в комбинация с цинтове. Но както се спомена, от биологични съображения ,,кечето,, отпада и вече са го забранили на много места. Някой фирми дори не предлагат обувки с филц а само с гума.
Това че на сухо цинтовете се пързалят по гладък цимент, плочки и т.н. е вярно и за който не го знае и опасно. Във водата обаче комбинацията от филц и цинтове все още там където газя ме държат отлично.

Засега нямам впечатления от обувки с гумени подметки, но по аналогия с различни ботуши и други разни туристически с Вибрам-и и без, имам съмнения че в определени условия ще са по хлъзгащи се от тези с кече.
Може би за безпроблемна устойчивост в различни ситуации е най-добре да се търси комбинация от мека гума и цинтове.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


za4o75
Мнения: 933
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 20:49
Местоположение: Атина Гърция
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от za4o75 »

Направих глупост и си купих обувки с подметка Vibram при положение,че ловя по-скалисти терени.Доста подхлъзвания за радост без сериозни последици все още,ако не броим зимните нежелани бани.Имах обувки Helly Hansen ,които имаха много добра подметка,която по моите стандарти беше подходяща за всякакви терени.И двата чифта обувки,за които говоря не са за газене ама нали в момента се обсъжда подметката...
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от sleepwalker »

Колеги, някой има ли впечатления от ТЕЗИ обувки? Трябва ми нещо, с което да газя през лятото, което бързо да съхне и да не "пие" вода. Малко съм скептичен относно сандалите, тъй като кракът в голяма степен не е защитен.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”