Обувки за газене

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от quietriot »

не газиме боси със налъмки ако искаш да ти взема като на Джаза едни на грейс за 100 тина лв от бент и дати ги нося сега?
или май сега имаше хардита шити , пак за подобни пари.
Jeeves
Мнения: 403
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
получил Браво: 1 път

Re: Обувки за газене

Мнение от Jeeves »

Станко, аз на топла вода газя с обувки за газене върху неопренов чорап (същите които на студено обувам върху гащеризона). Ама не мога да ти препоръчам нещо дето държи много, щото тва е единствената част от оборудването, която при мене не може да издържи и един сезон, и некой кат ми каже че гази с едни обувки нам си колко години изпадам в потрес :shock:
Сега съм решил да пробвам с евтини туристически обувки, като ше купувам по 1-2 чифта на сезон поне да не са една камара пари (последния симс който зех, 5-ти доколкото си спомням, се разпра за нема и 10 риболова, кварталния обущар го заши преди месец-два, и скоро ше му го носа пак :mrgreen: )...
Тва което мога да кажа от опит - важно е да нямат шевове отстрани (протриват се от камъните) и да имат по възможност неква гума по бомбетата (пробиват се)...
След 2-3 месеца ше видим колко ше държат туристическите, ако изкарат до края на сезона ше се похвала, ма не съм оптимист :(
"It is a good rule always to blame yourself if you have poor luck"
Ray Bergman
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от stancom »

Jeeves написа: Ама не мога да ти препоръчам нещо дето държи много, щото тва е единствената част от оборудването, която при мене не може да издържи и един сезон, и некой кат ми каже че гази с едни обувки нам си колко години изпадам в потрес :shock: (
Оф, олекна ми :lol: че започнах да мисля че дефекта е само при мен :mrgreen: Иначе на гащеризона съм точно с туристически, някакви Ломер и държат за сега . Обаче са с много твърда подметка и плъзнат. Мислех да им слагам кече, но все отлагам, а вече едва ли има смисъл, оставил съм ги на изживяване. Ако вземеш туристически, мокри ги при обуване.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от sandista »

Станко, всичко става (дори чисто нови бели Пери-та ако биеш 100км и разбереш,че си забравил обувките за газене до вратата :) :))
Аз карах с 2 чифта Таймен 2 сезона и двата се разкъсаха брутално. По време на един излет ми падна качето по средата на един каньон и няма да споделям как съм се прибирал към джипа с малки стъпчици да не ме отнесе течението и така само няколко километра... По груб спомен ги взех за около 20-на евро чифта и за тази цена съм доволен. Сега навярно поляците са си повярвали и продават въпросните китайски боклуци на главоломни цени :fish6: .
http://www.taimen.com/bg/bg/category/%D ... A%D0%B8/79" onclick="window.open(this.href);return false;
Ще дебна при моция или ще взимам по-безизвестни марки пък каквото ще да става.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
pi4a94
Мнения: 1508
Регистриран на: Сря Юни 20, 2007 10:13
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 871 пъти
получил Браво: 55 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от pi4a94 »

Аз си взех за 18лв по голям номер и засега са добре.
http://www.starividri.com/
http://www.starividri.eu/
Kentavar написа:...Зависи дали си рибар или риболовец....Единият отива за риба с цел на всяка цена да хване риба а другият да се наслади на на гледката, бриза, мириса на морето, да пийне една бирица седнал съзерцавайки залеза...
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Re: Обувки за газене

Мнение от jazzmena »

quietriot написа:не газиме боси със налъмки ако искаш да ти взема като на Джаза едни на грейс за 100 тина лв от бент и дати ги нося сега?
или май сега имаше хардита шити , пак за подобни пари.
Боже опази от Грейса... на какво се натресох! :cry: даже хардито беше май една идея по-добро.

Гледам към разни други марки сега, но не съм се спрял на нещо конкретно.


Нека ако някой открие здравите и йофтини обувки за газене, да реве тука.
чичо Док
Мнения: 3924
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 11:49
Риболов: с муха и шнур
Местоположение: София
дал Браво: 426 пъти
получил Браво: 491 пъти
Обратна връзка:

Re: Обувки за газене

Мнение от чичо Док »

jazzmena написа: Нека ако някой открие здравите и йофтини обувки за газене, да реве тука.
За здрави веднага ти казвам, ама за евтини не знам. Освен ако нямаш преден неврон в щатите който да си идва насам. Щото в европата еврата ги пишат в ужасяващи измерения 8)
memento mori ...
-----------------------
Lurebg.com
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Обувки за газене

Мнение от naso »

Здравейте колеги!
Някой има ли впечатления от сандалите Shimano Evair
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”