За спалните чували...

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: За спалните чували...

Мнение от баш майстора »

Добре е първо да изчетеш поста на jentalmena по-горе и после ако нещо не ти е ясно пак да питаш. :D
Иначе тва, че чувала е втора употреба и не струва много, не го прави задължително негоден за употреба. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: За спалните чували...

Мнение от S_BANKOV »

баш майстора написа:Добре е първо да изчетеш поста на jentalmena по-горе и после ако нещо не ти е ясно пак да питаш. :D
Иначе тва, че чувала е втора употреба и не струва много, не го прави задължително негоден за употреба. :wink:
:tup:

И аз преди две седмици се сдобих с чисто нова мумия за 6лв. от синтетичен пух до -10градуса, даже беше в найлоните не вадена от вътре. Явно има и нови неща в тия магазини ама пусти му срам.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
Accept
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Окт 07, 2012 18:56
Риболов: Морски
Местоположение: София
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: За спалните чували...

Мнение от Accept »

Виждам, че темата е стара, но докато има хора, които спят в чували, ще е актуална. Имам доста опит със спане на чувал (около 35 годишен) и ще ви споделя няколко мои впечатления.
Виждам, че говорите за 3 сезонни чували. Такива, по принцип, не съществуват. Пролетта и есента се смятат за един сезон, защото са почти еднакви в държавите с 4 сезона. Това важи и за обувките.
Съвсем закратко ще мина през зимните чували - те са с пълнеж кухи влакна или пух. Пухените са много трудни за обслужване, въпреки прекрасните си качества и ако нямате нужда от такъв, значи не ви трябва да го купувате.
Добрите съвременни чували за ниски температури са с пълнеж от кухи влакна. Изолират много добре и се перат сравнително лесно и без голяма опасност за запазване на качествата им - на ниска температура и без центофугиране. Трябва да се използват щадящи препарати.
Некачествени и евтини спални чували не трябва да се купуват. Ще ги изхвърлите и пак ще минете на варианта хубав.
До тук за новите.
В магазините втора ръка може да се намерят прекрасни спални чували, както и пълни боклуци. Моите са купувани само от такива магазини и са фантастични. когато се купуват, освен за износвания и разкъсвания, трябва да се гледат материите - вътре трябва да са памучни, а ако купувате с изкуствени, трябва да разпознавате правилните материи (трябва си опит). Намират се и чували от полар, които са идеални - тънки са, разтегливи (за въртящи се деца) и топлят (добре е да имат и качулка), а когато е по-хладно, с тях се влиза в по-дебел чувал и нещата заспиват. може също по-дебелите чували да се използват за завивка върху поларен чувал - децата отдолу остават завити и на топло. лошото е, че трябва често да се проверява из тези магазини. Ако някой има въпроси към поста ми, с удоволствие ще отговарям.
RTM Ocean Quatro
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: За спалните чували...

Мнение от quietriot »

Аз проблема съм го решил може би не най-удачно от към тегло и обем или цена , но откъм жега и качество нямам претенции, JRC four seassons чувал, голям е като обем и тежи и поларено одеяло на същата фирма за лятото като лягам върху чувала , щото в него не се търпи от жега, в чувала със спал в колата на -1 на Езерово и на Ивайловград два вечери , по гащи и тениска , проблема е ако ти се допикае и излезнеш, че те втриса и пикането става трики :lol:
Аватар
баш майстора
Мнения: 5803
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1640 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: За спалните чували...

Мнение от баш майстора »

Аз също приключих с тая тема отдавна. До момента съм купил за мен и за приятели над 20 бр. Outwell Contour от най-дебелите и до тук недоволни няма. :D Да, чувалите са обемисти и относително тежки, но нали ги возим с колите, боли ме фара колко тежат. За туризъм и носене на гръб си има други чували, но там говорим за съвсеееем други пари! :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”