Против комари ?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
jagger1
Мнения: 3174
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 749 пъти
получил Браво: 1163 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от jagger1 »

За евкалипт не съм пробвал, но приятели са ми казвали, че има някакъв ефект. Но са го пробвали в затворено помещение - за опушване, а не за мазане.

Иначе, аз съм изпробвал в беседка и шатра един много лесен и достъпен начин:
малко кафе се поставя в метална кутийка, а кутийката се поставя върху незапалима подложка. Кафето се запалва и пламъкът се загася. Трябва само да тлее и да пуши. Има ефект, но пак е за затворен обем. Сега се подсещам, ако се намажа с малко течно кафе (без захар) да изпробвам ефекта.

Иначе, има една версия, според която комарите нападат повече хората с по-висока телесна температура - независимо от мазилата. Не знам колко е вярно. Сигърно има някаква зависимост.
Поздрави.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от quietriot »

martineti написа:[img]http://www.fishingtime.bg/img/products/45-144/p_4410_2_1.jpg[/img]



На Дунав това е най-ефикасно
И на тунджа!
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от Vid »

jagger1 написа:За евкалипт не съм пробвал, но приятели са ми казвали, че има някакъв ефект. Но са го пробвали в затворено помещение - за опушване, а не за мазане.
Иначе, има една версия, според която комарите нападат повече хората с по-висока телесна температура - независимо от мазилата. Не знам колко е вярно. Сигърно има някаква зависимост.
Поздрави.
Ако се омажеш с масло от евкалипт, няма комар да те барне, ще овониш целия пейзаж наоколо, само проблема е че ще ти трябват две опаковки, а едната струва към 4 лв. В този смисъл химията излиза много по евтино....
Версиите кого повече хапят комарите са вече доказани- тези със сладка кръв, диабетиците, тези кои много се потят и кои потта им излъчва въглероден двуокис...

п.п. Все се чудя що за същество е моята жена, комар не я барва ни на риболов, ни в къщи, всичко налита да пие моята кръвчица...
У дома проблем с комари няма заради мрежите, обаче т.н. папатаци кои минават през дупките на мрежата ми е@@ват м... , ама пак не барват жената?? :lol: :lol: :lol:
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
Vassil
Мнения: 546
Регистриран на: Сря Ное 19, 2008 12:30
Риболов: Spin, Ice Jig & Relax
Местоположение: София
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 39 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от Vassil »

martineti написа:Изображение
Къде се продава това?
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от quietriot »

Vassil написа:
martineti написа:Изображение
Къде се продава това?
има го при Дария и в двата магазина.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от babydoctor »

jagger1 написа:Иначе, има една версия, според която комарите нападат повече хората с по-висока телесна температура - независимо от мазилата. Не знам колко е вярно. Сигърно има някаква зависимост.Поздрави.
Вярно е - за това те нападават повече, когато си се изпотил...Нали кръв търсят, а тя е най-топла...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от Vid »

babydoctor написа:
jagger1 написа:Иначе, има една версия, според която комарите нападат повече хората с по-висока телесна температура - независимо от мазилата. Не знам колко е вярно. Сигърно има някаква зависимост.Поздрави.
Вярно е - за това те нападават повече, когато си се изпотил...Нали кръв търсят, а тя е най-топла...
Това е така, но по важното е количеството но въглеродния диоксид, отделян с потта...

Сега да попитам нещо, ама никой да не ми се смее, че съм се побъркал, щото на който спомена проблема си ме гледа с изумление...
От години имам в къщи проблем с т.н. папатаци. Това са миниатюрни комарчета, около милиметър, кои минават през мрежите и хапят така, че стандартните комари ряпа да ядат... Белези от ухапаното не оставят, ама и сън няма.... След стреса от ухапването, святкам лампата и ги търся..., никога не кацат по тавана, само по стените и се крият зад таблетки на спалнята и пр....
Моля, не ми казвайте, че съм луд, щот ако съм пил две-три мастики и съм успял да заспя, сутрин ги трепя по стените и чистя кръвта с мокри кърпички...
Тези гадове са активни основно през м.юли /или първите горещи дни на лятото/ и досаждат около месец, но не се търпи. Инак, реагират на все стандартни репеленти като на стандартните комари.

Ако, някой се е борил с тази тегоба и има идея за справяне, без да се "обгазявам" с химии или други, молЪ да сподели..............
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от stancom »

Мдаа, тая гад комарник не я спира и усещането е че хапе като куче и тръска с глава :D Старата машинка на Райт, която се включва в контакта, върши работа за тях, но май това го смяташ за обгазяване :roll: Иначе вместо да ги търсиш да ги трепеш и да чистиш кръв после, ползвай прахосмукачката, има повече полза :wink:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от babydoctor »

Мдаааа, нема оправия с папатаците, както и с папараците...За първите най-сигурното е тлеещата спирала на Райд, но си е обгазяване...Но, както казваше в палатката един покоен приятел, по-добре удушен, отколкото изяден...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от Vid »

babydoctor написа: както казваше в палатката един покоен приятел, по-добре удушен, отколкото изяден...
Благодаря ви за мненията, вече съм по спокоен...
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от quietriot »

Затваря, байгон, проветряваш и спиш спокоен, няма ако влиза през комарник, тензух на прозореца и няма влизане.
Байгона трепе всичко наред.
Аватар
naso
Мнения: 3365
Регистриран на: Съб Окт 27, 2007 16:53
Местоположение: София
дал Браво: 95 пъти
получил Браво: 244 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от naso »

Някой би ли споделил за ефикасно средство против комари.
Става въпрос за сред природата
Ултразвуковите устройства ефективни ли са?
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от Boci »

Ултразвук купувах веднъж, абсолютно никаква полза. Имам няколко бивака на Дунав с адски много комари. Там сме пробвали почти всичко. Най-ефикасни за мен си остават спиралите. Като си запалиш една покрай теб и се усеща, че ги няма.
Мазилата и спрейовете вършат някаква работа, но ефекта им е кратък. Имаше някакво румънско мазило дето го хвалеха доста, но и при него си хапят гадовете. Но това е при Дунав с рояци, при нормални условия с малко комари може и да са по-ефективни.
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
kiril_bulgaria
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 19:53
Местоположение: Царево
дал Браво: 37 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от kiril_bulgaria »

:tup:

18839296_1222234371232825_4186554059674282446_n.jpg
18839296_1222234371232825_4186554059674282446_n.jpg (126.72 KiB) Преглеждано 4949 пъти
Аватар
Iso
Мнения: 2059
Регистриран на: Сря Юни 13, 2007 17:58
Местоположение: Европейската част на България там, където хората живеят само от 8000 г.
дал Браво: 484 пъти
получил Браво: 692 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от Iso »

Vid, моята е жена е Хасковлийка и е куче марка, комарите направо бягат от нея и не само бълхите от кучетата и другите домашни животни също. Всичката тая гад само да се появя някъде ме атакува денонощно. На втория ден от "аудиенцията" при тъщата в Хасково и аз вече целият съм на големи червени и сърбящи петна (фадули), пък тъщата казва: "Ми ти си много изнежено градско чедо!" не че нейната дъщеря е израснала във селска ферма. После разбрах, че хапели женските комари, които не се били чифтосали. Аман от стари моми с оръжие и власт! :D
Еврипид: Властта и богатството раждат глупост и наглост.

Ако на един водоем има корморани и няма цигани това означава, че няма да хванеш нищо.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”