Против комари ?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Против комари ?

Мнение от stancom »

Тази година положението е трагично :!: Нека който има някакви идеи да сподели ! Иначе репелентите вършат работа, временно и само докато си на слънце и на чисто. Като минеш на сянка, или недай боже се навреш в туфите, или на някой остров и става страшно. Пък може и там да си действат, а комарите да са толкова на гъсто, та да няма място къде да се отместят :? Като докоснеш туфа с трева или храст и започва да пуши от комари, все едно е запален :shock: От репелентите които съм ползвал Занзарина се представя малко по-добре от Офа и Аутана, НО е с толкова силна и неприятна миризма, че и хората бягат, което не е толкова лошо :mrgreen: но и стои мазен, което е много лошо, особено в жегата :( Освен това се налага с репелентите, за да има ефект, да се пръска често и обилно. Един флакон отива за два три излета. То вярно, че е на цена по-малко от една примамка, но аз ходя почти всеки ден, а във фамилията си не срещнах никъде Рокфелер или Буров :mrgreen: Та всяка идея ще е полезна ! Включително и дрехи, стига да не докарат пък топлинен удар :D Добри отзиви чух за противокомарна мрежичка за лице, тип пчеларска. Но лично аз не съм я пробвал още.
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от Д.Граховски »

Един приятел беше донесъл веднъж някакъв стик, кат дезодорантите против изпотяване. Намазахме се и нямахме проблеми, а бяхме на едни блата дето комарите са кат птеродактили. Казаче го взел от аптека за няколко левчета и кара по много, миришеш на невеста с него и е ефективно, освен ако комарите не стават резистентни към подобни мазила. А тая мрежа дали няма да пречи на очите при спининг, лично аз не си се представям забулен, някакси само мисълта ми предизвиква дискомфорт.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от koriolan »

Здравейте,
По село, дето ходя, бъка от комари (само зимата ги няма) и ходя дори в жегите с панталон и риза с дълъг ръкав + шапка, гадините не прощават. Не са големи, но пък са много. Пчеларската мрежа, поне при мен не ограничава видимостта, но не съм ходил с нея на риба :). Иначе помага дотолкова, че да не ти влизат в очите и устата. Гадините хапят през дрехите и плата на пчеларската маска, все пак не ползвам вълнени дрехи, че не ми се мре от топлинен удар. :) Та, лани взех от Кауфланд репелент против комари - BROS или нещо такова (спрей-помпа) - върши работа за около 1-2 ч., зависи от потенето че се отмива явно. Тази година, поради извънредното наличие на комари пръсках и дрехите с него, че откритите и намазани части ги избягваха, но ме хапеха през ризата и панталона. Сега съм поръчал от ония ултразвуковитие пищялки тип ключодържател и пристигнат ли ще споделя ефекта - само от тях и в комбинация с репелент.

Поздрави!
vladoto
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 22:58
Местоположение: Монтана

Re: Против комари ?

Мнение от vladoto »

Хубав шампоан и олио.Смесват се 1:1 .Намазват се откритите части.Било много ефективно.Прочетох го в руски форум.Измивало се лесно.Не съм го пробвал.

Друго което се сещам е витамин B1.За всеки дозата е различна.Взима се час преди атаката на комарите.Бил безвреден.Пробвано -работи, но на мен 2 витаминчета са ми малко . :tup:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от Д.Граховски »

Абе и на един приятел баба му беше му кязаля да се намаже с оцет, цела вечер смръде на салата с краставици :D и кат ми се отвори една глътка на тате от крушовата нема да ви казвам. И двамата ни ядоха комари ама аз не ги усещах а той си смърдеше :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
georgiev-cc
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 12:06
Местоположение: silistra
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Против комари ?

Мнение от georgiev-cc »

Това с витаминчетата е малко ала бала,изпробвахме го 4 човека и не сработи при никой, поне в доза от 3 витамина.Веднъж ми се случи,да ми свърши репелента по време на излет и се намазах с ракия и така спасих положението за около 20 мин.,ама си е зян да хабим ракията за комари.Тва дет се вика само за крайни случаи.Утре ще влизам в едни върбалаци за риба и ще тествам рецептата на руснаците и ще пиша.
RTM TEMPO Angler
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от sharo1 »

Гадините хапят през дрехите и плата на пчеларската маска,
:lol: :lol: :lol:
Не виждам как ще хапят през това,освен ако не пуснеш една дузина вътре

Изображение

Изображение

вижда се добре през него и не е скъпо :tup:

http://www.nasluka-shop.com/shapka-protiv-komari

Ето малко ала-бала за комарите :wink:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=983370



Изображение

Изображение
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от bozaka »

Лавандулов спирт около 2лв. е цената на 100мл.Сложи го в флаконче и пръскай, ако има ефект мое и да почерпиш :wink:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
koriolan
Мнения: 198
Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 19:02
Риболов: спининг
Местоположение: Кюстендил
дал Браво: 692 пъти
получил Браво: 179 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от koriolan »

sharo1 написа:
Гадините хапят през дрехите и плата на пчеларската маска,
:lol: :lol: :lol:
Не виждам как ще хапят през това,освен ако не пуснеш една дузина вътре
Здрасти,
ще се опитам да ти обясня - хапят в частта над мрежата, по главата, в областта на челото, където плата на маската лежи директно върху кожата. Не знам какъв е материала /плата/ на шапката-маска от снимката, но на пчеларската маска плата е обикновен, памучен и за комарите (а и някоя пчела) не е проблем да те жилне през него, освен ако не е брезент или някакъв друг дебел плат. А по-горе говорех за летни дрехи... със зимните не съм имал проблем, но пък тях не ги нося по това време на годината... :) :) :)

Поздрави!
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от s7alker »

bozaka написа:Лавандулов спирт около 2лв. е цената на 100мл.Сложи го в флаконче и пръскай, ако има ефект мое и да почерпиш :wink:
Ефект има ,проблемьт е ,че е прекалено летлив и след 5 мин. няма и помен от него.
Поне при мен се получаваше така ,и 100мл. не ми стигнаха за цял ден риболов !!

Поздрави !
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от sharo1 »

koriolan написа:
sharo1 написа:
Гадините хапят през дрехите и плата на пчеларската маска,
:lol: :lol: :lol:
Не виждам как ще хапят през това,освен ако не пуснеш една дузина вътре
Здрасти,
ще се опитам да ти обясня - хапят в частта над мрежата, по главата, в областта на челото, където плата на маската лежи директно върху кожата. Не знам какъв е материала /плата/ на шапката-маска от снимката, но на пчеларската маска плата е обикновен, памучен и за комарите (а и някоя пчела) не е проблем да те жилне през него, освен ако не е брезент или някакъв друг дебел плат. А по-горе говорех за летни дрехи... със зимните не съм имал проблем, но пък тях не ги нося по това време на годината... :) :) :)

Поздрави!
:tup: Пчеларската си е за пчели ,тази е за комари :wink:
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от sharo1 »

s7alker написа:
bozaka написа:Лавандулов спирт около 2лв. е цената на 100мл.Сложи го в флаконче и пръскай, ако има ефект мое и да почерпиш :wink:
Ефект има ,проблемьт е ,че е прекалено летлив и след 5 мин. няма и помен от него.
Поне при мен се получаваше така ,и 100мл. не ми стигнаха за цял ден риболов !!

Поздрави !
Може да се пробва това :
Хубав шампоан и олио.Смесват се 1:1 .Намазват се откритите части.Било много ефективно.Прочетох го в руски форум.Измивало се лесно
Вместо шампоан-лавандулов спирт :wink: +олиото за намаляне на летливоста
s7alker
Мнения: 192
Регистриран на: Пон Апр 21, 2008 18:41
Риболов: туристически
Местоположение: Габрово
дал Браво: 22 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от s7alker »

vladoto написа:Хубав шампоан
Може ли определение за хубав шампоан :D
Че в магазина до нас все грозновати ме се виждат :D
Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.
Аватар
jagger1
Мнения: 3169
Регистриран на: Сря Май 11, 2011 12:33
Местоположение: София
дал Браво: 747 пъти
получил Браво: 1150 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от jagger1 »

Аз не съм доволен от електронните устройства, които работят с определена честота на звука. Имах такова от Конрад (джобно). В упътването пишеше, че защитава периметър от около 3 метра, но комарите въобще не се впечатляваха.

После си купих други две (пак от Конрад), които са на 220 V. Пак с честотата на мъжките комари. Имам ги от 2 години, но няма никакъв ефект. Само пищят и консумират (много малко, но консумират без ефект) ток.

Намерих и една програмка за смартфони (под Уиндоус мобайл). Програмката излъчва три честоти, които се сменят една след друга през няколко секунди. Не забелязах пак да има някакъв ефект.

Купих си и една палка (като тенис ракета), работеща с две батерийки по 1.5 V. Тя се оказа най-резултатна. Направо ги пържи комарите, мухите, пеперудките, ама с нея пък е луд фитнес. Тенис на корт ряпа да яде. Не е да държиш въдица и да махаш с другата ръка. Голямо шоу става :lol: . Иначе, има ефект, докато махаш. А ако успееш и да ги уцелиш комарите, удряш десятката. :lol:

Така че, не ви препоръчвам електрониката.

Отдавна съм се замислил за мрежата на лицето (балдахин за шапка). Това е може би най-доброто решение поне за главата. Другото - мазилата, ама при мен и те не действат.

Ако не се получи и с балдахин за глава, мисля да си дресирам няколко лястовици, които да кръжат около мен.
А бе няма щастие. Гадни, мръсни долни насекоми. Мразя ги :D .

Поздрави.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Против комари ?

Мнение от stancom »

vladoto написа:Хубав шампоан и олио.Смесват се 1:1 .Намазват се откритите част
Хм :roll: жега и олио по кожата е отвратителна комбинация :x но мога да пробвам с плажно масло
Аз не мога да ловя риба !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”