Sun/heat/bugs protection gear

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от babydoctor »

Кротни се, Санде и ти, Ники - ще ми е адски шибано да се размаам с метлата...А темата е добра и полезна - давайте го по-конструктивно и не си ги мерете...Има къде, след 2-3 месеца.
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sandista »

Имам 4 Buff-a, полезни са и има ефект за лицето.
Проблема при мен е,че се движа доста и се потя по гърба, особено като съм с гащеризона и катеря/слизам по дерета и скали. Дали си се пръскал или мазал(втрит в кожата) няма значение- репелента пада или изветрява. Миналото лято с колегата бяхме на косъм да се овъргаляме в една кал :)
Гледам, чета отзиви ... Патагонията е прекалено скъпа, не ми е по джоба дори с 40% отстъпка.
Симс-а отново гони 2-250$ за дишащо яке и отпада.
Истинските планинари отричаха в един форум Патагония, Нортфейс и тн. Единствената истинска марка била Arc'teryx с Гор-текс-нещо уникално. Разгледах якетата,но там цените са от 3-550$ :)

Ползвам съм продукти на craghoppers и бяха големи боклуци(типично за британска марка). Христо, имаш ли наблюдения конкретно върху тези 2 ризи? :roll:
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sandista »

Още нещо интересно:
http://www.trackpete.net/2010/11/gear-r ... abuse.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://thesavvybackpacker.com/exofficio ... ar-review/" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Стрелям едни за тестове ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Христо
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от Христо »

sandista написа:Ползвам съм продукти на craghoppers и бяха големи боклуци(типично за британска марка). Христо, имаш ли наблюдения конкретно върху тези 2 ризи? :roll:
Притежавам и двете показани и са съвсем нормални "изкуственяци" има какво да се желае откъм качество, но:
1. Solar dry - работи, при мокър ръкав до рамото (от апасяване на "мухата която Е") изсъхва на слънце за не повече от 5-7 мин.
2. Репелентът - и той работи поне в началото дори проклетите Овъд-и го отбягват и ме хапеха само по врата през Buff-a :).
Оставих за днес да клъвна още 1-2 ризки, но са изчерпани, което според мен е показателно.
Не очаквай аналог на риза за 100-150 $.
Патагониа имат добра "reuse" политика и се намират неща 2-ра ръка ако нямаш предрасъдаци към това!

Поздрави,
Ицо
...о плодове!
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”