Sun/heat/bugs protection gear

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sandista »

Това лято ни изненада с всевъзможни темературни рекорди и валежи,комарите от друга страна бяха безпощадни! Не ми се мисли какво ще бъде 2015...
Пускам темата ако някой от вас е намерил решение на проблема с облеклото в горещото време и комарите да сподели информация и опит с нас.
Аз съм намерил няколко интересни попадения за активно движещи се в горещините хора,но ще изчакам първо да видя как ще се развие темата и какви предложения ще изкочат преди да ги споделя.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sandista »

Ключ моля.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от stancom »

Н'аеш ли какъв ключ ще ти дам, като ти загрея вратЪ :mrgreen: Я да казваш ако си намерил нещо, което хем да пази от комарите, но деиствително да върши работа, и да не ти докарва топлинен удар :?:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от Д.Граховски »

Са като ни налегнат минусовите температури до март,нема да има комари. У жегата гледам да съм у водата и кат ми стане ептен жежко, топим газо :lol:
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sandista »

Граховски шти дам няколко хинт-а ако позволиш ;)
1. Комари и слънце няма, но пък това се отразява и на цените на тези и без това скъпи дрехи ;) вЕрвай ми, бъш сеги е моменто.
2. Като ходиш 7-8 часа под слънцето измежду скалите без сянка ще ти цъфне тиквата в това опасно слънце. И искам да те видя как си топиш гъзО в някоя ледена планинска река.. После жената ще те изгони от дома ;)

Мили ми Станко, направих сериозно проучване и намерих доста интересни убавинки, някакви иновации за 2014(за жалост все още държат високи цени). И от комари( insect blockers) и от жега(UPF 50+) пазят, някой дори имат и cooling ефект(containing xylitol derived from birch trees). Успях да стрелна няколко неща преди цените да скочат за празниците и сега дебна отново някоя мега оферта ;) На лично мога да ти пусна повече инфо, че в тоя форум само leeches останаха ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от babydoctor »

За кво ти е ключ бе, Санде, споделяй тук и не на лични, това интересува всички. А за слънце без комари не говори, че преди години на Искъра при бента на Ореховица за 3 дни така ни изпоядоха, докато изгаряхме на слънцето, че събрахме панаира и влязохме в бокса чак в Лом, а на другия ден се базирахме на Расовския за дребна каракуда. А бяхме се наканили за две седмици - дъна, плувки, блесни...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sandista »

Така е, Краси! И слънцето и комарите стават все по-непоносими и аз лично реших да взема мерки за да се наслаждавам по-спокойно на хобито си.
Опитах да направя някаква дискусия и ето какви са резултатите:438 и 5 поста от които 3 са мой. Защо ми е тема, не обичам да си водя монолози.
Форума е умрял отдавна поради простата причина, че всеки влиза да "смуче" информация без да споделя. Няма как да стане така...
Иначе както знаеш не съм отказал информация на никого ;)

Пак моля модераторите темата да бъде заключена и изтрита. Има доста по-ценни източници на информация.
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от баш майстора »

Санде, понеже виждам, че ти е криво, че не се развива темата, ше ти отперем некои съображения, с изричната уговорка, че нямам никакво намерение да се карам нито с теб, нито с който и да било друг. :D
Първо: Сезона е крив, а моите наблюдения показват, че огромната част от хората пазаруват не когато е най изгодно, а когато опре ножа у кокала. Щи мисли посред зима някой за жеги и комари... :wink:
Второ: Маааако прекаляваш с английския, а това леко дразни. Радвам се, че владееш чужди езици, ама всяка втора дума на английски... Последните 3 теми пуснати от теб са:
"Sun/heat/bugs protection gear"
"Columbia Jacket, Steens Mountain Fleece Jacket XL"
"Raincoat?"
Тия, които владеят езика, трудно ше ги впечатлиш, а тия, които не го знаят, най-много да ти теглят една дългосвиреща, че ги мъчиш да ровят по речници и преводачи...
Трето и последно: Стила на писане.
sandista написа:...Аз съм намерил няколко интересни попадения за активно движещи се в горещините хора,но ще изчакам първо да видя как ще се развие темата и какви предложения ще изкочат преди да ги споделя.
Тва на мен ми звучи като "пишете квот ше пишете, пък после батко ше ви шамароса с най-яката оферта". Тва е проблем на една камара пишещи във форума. Уж се търси информация за нещо, ама накрая пак да се изкараме най-големите разбирачи. Това отблъска сумати народ да споделя във форума от притеснение да не му се присмеят после "разбирачите". Пиша към теб, щото повдигна въпроса, но и други трябва да се позамислят :!:

Още веднъж се извинявам за дългото лирично отклонение, но тя темата така или иначе е за триене! :lol:

п.п. По темата някак какво да споделя. Аз лятото маам с обикновено лятно термобельо от Quechua и престара ветровка на Ташев. Ни дишат, ни имат слънчева защита... абе мъка! :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
nina
Мнения: 3788
Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 16:34
Местоположение: Перник
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 182 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от nina »

Ама много яка тема, а аз едва сега я видях :D
Памучно панталонче и блузка, и "Бочко" против комари и кърлежи.
Написах си CV-то, прочетох го и ми се доплака. Може ли такъв прекрасен човек да трябва да ходи на работа?!
sokol135
Мнения: 64
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 19:49
получил Браво: 1 път

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sokol135 »

Сега виждам темата, и това е наистина проблем лятото. В жаркото слънце ползвам това:
http://static.eva.ro/img/db/article/060 ... 1398344897" onclick="window.open(this.href);return false;
Има го в LIDL, и е на поносима цена. За цената си предпазва изключително добре. Силно лепкаво е, и трудно се мие, дори и със препарат. Кожата стои леко синкаво бяла като се намажеш, запарва леко, без аромат. Пробвал съм го на доста силно слънце, цял ден - не пуска нищо. Изминалото лято ползвах и това:
http://www.pharmalife.bg/userfiles/prod ... t_1085.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Не е лепкаво, безцветно е, не цапа дрехата, има лек приятен аромат, не запарва. Проба на силно слънце - 2 часа издържах и се намазах с горното :) . Пропуска на много силно слънце, кожата не изгаря - просто потъмнява леко, но усещането е определено като изгаряне. С горното мазило това го няма. Иначе на морето свърши прекрасна работа, за тен, по цял ден на слънцето. Не знам ако беше 50 дали щеше да пропусне?
Аватар
suravia
Мнения: 69
Регистриран на: Съб Фев 27, 2010 21:20
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от suravia »

И на мен ми е много интересно,кви дрешки си си на-целил.Аз изпитвам твоите мъчения почти всеки ден,мъча се с една тънка дънкова риза(през нея не хапят комарите)ама само до там.
Пробвах се да търся из сайтовете,на бг.пазара не намерих нищо, а с чуждите езици съм силно на вие.Тази тема съм я отварял над 10 пъти с цел да попия информация но уви-тя е само за познати на лични.
А за колегите с мазилата и тем подобни,те не помагат на Дунава в гъстите джунгли и тинести почви.
Ако решиш да споделиш ще съм много благодарен (а може би не само аз)ако ли не здраве да е.
Аватар
stancom
Мнения: 3738
Регистриран на: Сря Яну 02, 2008 16:59
Местоположение: Чомаковци
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 154 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от stancom »

suravia написа:мъча се с една тънка дънкова риза(през нея не хапят комарите)ама само до там.
Да ви имам комарите :mrgreen: моите се опитват да ме ядът и през гащеризона, не че го обличам много лятото.


ПП Нинче напомни ми никога да не те водя за риба с мен :D Ще вземат да те изядат комарите и после кой ще ми повярва :lol:
Аз не мога да ловя риба !!!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sandista »

Бъш Майсторе, ето отговора ми ;)
баш майстора написа:Санде, понеже виждам, че ти е криво, че не се развива темата, ше ти отперем некои съображения, с изричната уговорка, че нямам никакво намерение да се карам нито с теб, нито с който и да било друг. :D
Първо: Сезона е крив, а моите наблюдения показват, че огромната част от хората пазаруват не когато е най изгодно, а когато опре ножа у кокала. Щи мисли посред зима някой за жеги и комари... :wink: Факт. Poor planning. Ич не ми е криво-аз си реших проблема ;) За форума не ми дреме също ;)
Второ: Маааако прекаляваш с английския, а това леко дразни. Радвам се, че владееш чужди езици, ама всяка втора дума на английски... Последните 3 теми пуснати от теб са:
"Sun/heat/bugs protection gear"
"Columbia Jacket, Steens Mountain Fleece Jacket XL" - Кулумбия Яке Стиинс Маунтин Флииз ХЛ ли да го изпиша? Пак ще ти е скъпо, майсторе .. ;)
"Raincoat?"
a) професионално изкривяване, работя в такава среда и трудно превключвам :)
б) целенасочено се тагва темата за да може да бъде намерена от по-голяма група хора. Keywords in English, ако ме разбираш.

Тия, които владеят езика, трудно ше ги впечатлиш, а тия, които не го знаят, най-много да ти теглят една дългосвиреща, че ги мъчиш да ровят по речници и преводачи...
Тия дето не владеят език, навярно няма да имат нужната информация и ще си ходят с дочените гащи и куртките ;)
Трето и последно: Стила на писане.
sandista написа:...Аз съм намерил няколко интересни попадения за активно движещи се в горещините хора,но ще изчакам първо да видя как ще се развие темата и какви предложения ще изкочат преди да ги споделя.
Тва на мен ми звучи като "пишете квот ше пишете, пък после батко ше ви шамароса с най-яката оферта". Тва е проблем на една камара пишещи във форума. Уж се търси информация за нещо, ама накрая пак да се изкараме най-големите разбирачи. Това отблъска сумати народ да споделя във форума от притеснение да не му се присмеят после "разбирачите". Пиша към теб, щото повдигна въпроса, но и други трябва да се позамислят :!:
Всеки си има някакво усещане за обикалящия го свят ;) Аз ти прощавам за твоето.
Исках да се допитам до хората минали през това и след това да попитам за тяхното менение относно ефективността на някой нови технологии.
И само да ти подшушна на ушенце- най-яката оферта,не винаги е най-добрата!

И не забравяй,че все пак съм абич от класа, никога не съм имал някакви претенции и не си спомням да съм се присмивал на колеги взели участие по темите ми. Не ми е присъщо...


Още веднъж се извинявам за дългото лирично отклонение, но тя темата така или иначе е за триене! :lol:

както казах по-горе- прощавам ти,чедо ;)

п.п. По темата някак какво да споделя. Аз лятото маам с обикновено лятно термобельо от Quechua и престара ветровка на Ташев. Ни дишат, ни имат слънчева защита... абе мъка! :lol:
ти имаш по 2 излета на сезона на връщане от Плевен по Панега, ще ги изкараш с това снаражение :) При мен излетите и терените са малко по хард-кОр ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Аватар
sandista
Мнения: 4210
Регистриран на: Чет Сеп 11, 2008 18:48
Риболов: Spinning
Местоположение: Враца/ The "Great" Capital
дал Браво: 97 пъти
получил Браво: 178 пъти

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от sandista »

stancom написа: Да ви имам комарите :mrgreen: моите се опитват да ме ядът и през гащеризона,
Станко, мисля да стрелям един нов гъзоризник другата седмица. сигурен ли си,че нямаш нужда и ти от нов? :)

На колегата от Русе с удоволствие ще му отговоря заради профилната снимка ;)

И аз преди години ползвах по-стари ризи,но с промените на времето много се запарвах, духаше вятър и ставаха бели. Реших проблема с няколко блузи на дупки на Nike Dry Fit( Ташев предлага подобни - прекрасно качество на добра цена).
Миналата година на няколко пъти ми се наложи да мина през дерета и каньони, които бяха на доста голямо разстояние от джипа. И както е леко облачно изведнъж пеква страховито слънце, сянка няма..само горещи скали и задух. В такива моменти разбираш,че удобното облекло е добра инвестиция.

Марките пионери в производството са добре известни: Патагония,Нортфейс(спец. изписано на БГ за майсторчето), Колумбия и другите тясно специализирани планински марки :) Вчера на прожекцията на Damnation казаха,че Дъ Нортфейс се продава в магазин "Стената". В МОЛ-а имаше магазин на Колумбия преди време-не знам дали не фалираха.
Очаквах включване на някой мухар с добра екипировка да сподели мнение за Орвис, Симс и тн,но ...
До сега съм ползвал Колумбия PFG (Перформънс Фишинг Гиър) и съм много доволен. Миналата пролет купих на жената едно горнище на Колумбия инсект блокър от US (20$, там цените са нормални) и май има ефект. Хубаво е да се отбележи,че губи свойствата си след 70 пранета.
Сега купих това и чакам да пристигне за тестове
http://www.columbia.com/mens-pfg-airgil ... nColor=160" onclick="window.open(this.href);return false; (игнорирайте цената)
Omni-Shade UPF 50 provides maximum protection for long hours in the sun
Omni-Freeze ZERO fabrication lowers the material’s temperature
Quick dry
Hidden venting at shoulder blades keeps you cool in the heat
Extended sun collar folds up for better coverage
Sunglass cleaning patch
Zip closed security pocket
Rod holder
Modern Classic fit
Imported


FABRIC:
Omni-Shade, Omni-Freeze ZERO 100% polyester

Omni-Freeze™ ZERO
Sweat-Activated Cooling

OMNI-SHADE®
Sun Protection
За хората с по-консервативни виждания и ограничен бюджет предлагам следните няколко фирми
http://www.exofficio.com/products/mens/ ... g-clothing" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.backcountry.com/exofficio-so ... 000Y-CIG-S" onclick="window.open(this.href);return false;

Zorrel - Insect Shield Apparel Long Sleeve Tee Shirt
http://www.amazon.com/dp/B002FU6SVI/ref ... GCA7&psc=1" onclick="window.open(this.href);return false;


В крайна сметка всеки си решава с какво да ходи и какво му е удобно ;)
Live your life in such a way that when your feet hit the floor in the morning,
Satan shudders & says:"Oh crap....he's awake!!!"

Go Fishing! Leave nothing but steps, take nothing but pictures!
Христо
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 25, 2008 12:17
Местоположение: София
дал Браво: 1 път

Re: Sun/heat/bugs protection gear

Мнение от Христо »

Здравейте,

"Втъкания" репелент в тъканите работи, но както сте написали до време.
Имам няколко непретенциозни ризки, които препоръчвам с 2 ръце:
1. http://www.craghoppers.com/men/nosilife ... shirt.html
2. http://www.craghoppers.com/men/nosilife ... shirt.html - сега са на много изгодна цена!!!

@ Sandista, аз бих обърнал внимание на "патагониа", не на китайската конфекция TNF, както направиха и Маги Малеева и Любо Попйорданов преди филма :).
Страхотни неща произвеждат и те и СИМС, но аз лично се дореждам доста рядко за облекло в този ценови клас :(.
Ако не се лъжа има и BUFF-ове с репелент, но трябва да се провери, иначе и те спират комарите
поне да не ги вдишваме :tup: .

Поздрави,
Ицо
...о плодове!
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”