Летен Панталон

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Летен Панталон

Мнение от petro_op »

След обувките :) бих се радвал и на тема панталон да споделим мнения и опит. Мисля че ще е от полза и за други колеги.

При мен как стоят нещата: За последните 5 години съм скъсал 6-7 панталонки. Имал съм и евтини по 15 лева и скъпи (поне за мен) от 100+ лева. Последно преди седмица разпорих един Хилман Арго отново летен - ама хубаво разпорване поне 40 см. т.е. отново на боклука. Бях го облякъл под един зимен плуващ костюм за лодка и хич и не усетих. :evil: :oops: :shock: :mrgreen: . Не съм от най-дребните хора 115 кг на 190 см , но мисля че не е само това причината. Обикновенно практикувам риболов от лодка където се случват по-резки движения - да бутнеш лодката, да скочиш от нея или в нея и какво ли не. Въпреки че вземам 1-2 номера по-големи или го разпорвам, или се скъсва ципа, или се протрива на коленете, избелява и какво ли не.

Търся нещо лятно, да не запарва, по възможност 100% памук. Подсилено на коленете и гъза. Евентуално да може да се махат крачолите и да стават бермуди.

Ако някой е доволен от такъв панталон да сподели.
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Летен Панталон

Мнение от S_BANKOV »

Ползвам един на Вранглер, нищо особенно бризент камуфлажен някакъв, но държи добра температура, здрав е и има някой друг джоб. И лятото е ок и на 02/01/2015год. при -16градуса ме изкара цял ден без нищо друго.
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Летен Панталон

Мнение от quietriot »

щях да ти предложа Хилман-а , ама ти ги трепеш , иначе имам от 5 г дишащ панталон и за лятото имам къси гащи пак хилман и само тях нося, отделно имам един камуфлаж но той е дебел зя лятото иначе колене задник няма късане.
Изображение
иначе хилмана е този или по стар модел
http://www.safari.bg/product/b/bg/1180" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
гадното при хилман тях е че не са за дебели бутове над коляното като моите и аз взех бая по голям номер и го давах на шивач да ми го направи по мен , така че да ми е достатъчно широк да клякам свободно.
petro_op
Мнения: 905
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 15:19
Местоположение: Sofia
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Летен Панталон

Мнение от petro_op »

quietriot написа:гадното при хилман тях е че не са за дебели бутове над коляното като моите и аз взех бая по голям номер и го давах на шивач да ми го направи по мен , така че да ми е достатъчно широк да клякам свободно.
Да мерси колеги. Проблема с дебелите бутове е и при мен - като маршрутен унгарски кон съм. :lol: :lol: :lol: Затова вземам 2-3 номера по-големи.

Имам един много стар модел Хилман, само той държа до някъде ама вече от куки, фасове и слънце изглежда се едно са ме гърмели със съчми :lol:
What goes around, comes around или Каквото повикало, такова се обадило.
Особено в сила за форумните приятелства и не-приятелства.
jentalmena
Мнения: 104
Регистриран на: Пет Ное 28, 2008 15:20
Риболов: спининг, кастинг
Местоположение: София
получил Браво: 5 пъти

Re: Летен Панталон

Мнение от jentalmena »

Здравейте,
Препоръчвам панталон от изкуствена материя - кордура, полиамид, полиестер и др, ламиниран с мембрана. За препоръчване е плата да има коефициент на разтегливост. Това е много удобно от гледна точка на здравина и комфорт при носене.
Закупуването на такъв панталон от реномирана марка-производител на туристически облекла решава проблема за сравнително дълго време и оправдава относително високата цена.
Желая Ви успех.
На мен Господ не ми спести бейткастинга :))
Welsmeister
Мнения: 91
Регистриран на: Съб Авг 22, 2009 18:42
Риболов: спининг
Местоположение: централно
дал Браво: 18 пъти
получил Браво: 31 пъти

Re: Летен Панталон

Мнение от Welsmeister »

Това е здрав и удобен панталон за класически сложен тип. Работен германски панталон с много джобове и изглежда добре. Имам 3 такива. Предпочитам го за риболовни излети.
https://www.engelbert-strauss.de/Beklei ... 7-224.html
Веско
Мнения: 2611
Регистриран на: Съб Сеп 01, 2007 14:54
Риболов: спининг и мухарски
Местоположение: София
дал Браво: 136 пъти
получил Браво: 95 пъти

Re: Летен Панталон

Мнение от Веско »

Разтеглив изкуственяк и според мен е най-доброто. Категорично без мембрана, тъй като все пак говорим за летен панталон за всекидневна употреба. Лек, комфортен, диша добре и изкарва потта навън максимално бързо. Предимство е и е много удобно да става на къси панталони (zip off, convertible и т.н.). Супер удобни са както за риболов, така и за планински туризъм и всякакви дейности на открито. Предимство е и DWR покритието, тъй като предпазва от роса, но зависи от количеството (след известен брой пранета пада, но се продават препарати за подновяването му). Simms и Patagonia са отлични за риболов, но всяка от популярните марки за туристическа екипировка има подходящи такива, така че изборът е доста богат. И аз съм 190см. като теб и дължината на крачола обикновено е проблем (особено Simms и Patagonia, тъй като повечето им модели са с "inseam" 32 инча), така че ако поръчваш от нета имай го предвид...поне 33 инча inseam, освен ако не обичаш да са ти леко къси.
It is only the inexperienced and thoughtless who find pleasure in killing fish for the mere sake of killing them. No sportsman does this.
The finest gift you can give to any fisherman is to put a good fish back, and who knows if the fish that you caught isn't someone else's gift to you?
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”