Импрегниращи спрейове за текстил и кожа?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Импрегниращи спрейове за текстил и кожа?

Мнение от баш майстора »

Тоя въпрос май не сме го чоплили? :mrgreen: Имах от доста време един флакон Scotchgard Textile. Вършеше чудесна работа за импрегниране на старите ми обувки, с които ходя за риба, в случаите когато няма да ми се налага да газя. Едно основно почистване с топла вода и четка, сушене и наръсване с въпросния спрей на сезон беше достатъчно да държи водата далече от краката ми. Проблема е, че свърши. :( Преди малко се чух с представителството на 3М за България и вежливо ми обясниха, че това нещо вече не се внася у нас. Единият вариант е да го поръчам някъде от странство, което най-вероятно ще се случи, но все пак да попитам за впечатления от продаваните тук подобни препарати. Във всеки туристически магазин има поне 1-2 марки подобни препарати, които за мен са абсолютно непознати. Ако някой е ползвал нещо подобно и е доволен да вземе да сподели челен опит... :roll:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
S_BANKOV
Мнения: 122
Регистриран на: Нед Мар 25, 2012 17:07
Риболов: Фидер и плувка.
получил Браво: 1 път

Re: Импрегниращи спрейове за текстил и кожа?

Мнение от S_BANKOV »

Майсторе, в сезона на сланината питаш за ипрегниращ спрей? Свинската мас върши чудесна работа за това.
Иначе като идея виж и препаратите за палатки. :tup:
Човек трябва така да живее, че като умре един ден, и гълъбите да се стискат от уважение, като прелитат над паметника му.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Импрегниращи спрейове за текстил и кожа?

Мнение от LVitchev »

Ето от този инпрегнант си взех едно кашонче преди време и още го ползвам.Пръскам си обувките,якета,чанти,палатка също,вършат работа но трябва да се третират преди всеки дъжд !!!

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Импрегниращи спрейове за текстил и кожа?

Мнение от баш майстора »

Моя беше същия, ама свърши. Дай един насам. :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Импрегниращи спрейове за текстил и кожа?

Мнение от LVitchev »

баш майстора написа:Моя беше същия, ама свърши. Дай един насам. :wink:
Не помня колко го взех,помниш ли му цената,не ми се иска да те набутвам и да се излагам за два лева хахахах Сети се за цената и ми пиши,ще ти дам един !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”