Шатра ама каква?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
kalins
Мнения: 1091
Регистриран на: Пон Ное 14, 2005 14:46
Местоположение: Sofia

Re: Шатра ама каква?

Мнение от kalins »

Що не четеш където трябва бе?
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=66863" onclick="window.open(this.href);return false;
Добре е да си добър
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Шатра ама каква?

Мнение от quietriot »

kalins написа:Що не четеш където трябва бе?
http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 31&t=66863" onclick="window.open(this.href);return false;
моята тема е много преди това бре :lol: и да ми донесеш череши ей.
Аватар
raev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 14:51
Местоположение: Голямата Река
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Шатра ама каква?

Мнение от raev »

Е го де е... :wink:
raev написа:Здравейте,
от доста време обмислях обновен вариант на шатрите, които ползваме последните години, който вече е готов. Естествено, от една шатра се очаква да издържа на слънце, дъжд и силен вятър! Заради опростената си конструкция или по-скоро липсата на такава, това е една изключително здрава шатра, на която трудно може да се намери аналог на пазара!
Сянката е плътна, като в същото време има много добра проветливост. Непретенциозна към неравен терен, като се нивелира със промяна на ъгъла на страничните рейки.

Изработена е от акрилен плат за тенти с плътност 360г/м2, тефлониран, УВ защита, дишащ, устойчив на мухлясване и не на последно място с дълъг живот! Използваните при ушиването конци също са УВ устойчиви.
Прахово боядисани, носещ и повдигащи колове(рейки)
Мрежата и магнитната врата също са устойчиви на слънце
Размери 350х400см
Теглото е 10кг.
Време за разпъване 5-7мин.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Подсилена врата
Изображение
Мрежата се фиксира за земята с колчета,през ластични халки.
Изображение
за коловете със сатенена лента за лесно развързване
Изображение
Шатрата е достатъчно голяма за да побере и легла.
Изображение
Мрежата се вдига изключително бързо и лесно отново със сатенени ленти
Изображение
тук се вижда и новото осветление welcome
Изображение
Изображение
кабела минава през тръбата
Изображение
.....и как се държи с водата
Изображение

Имайте предвид, че не е опъната в пълната си светлина. Има възможност(халки) за още осем въжета, които са необходими в лошо и изключително лошо време! А след първото, макс. второто разпъване си заема формата и изглежда така:
Изображение

Поздрави!!!
На лов с куче, на риболов с кучка..........0.50то му е майката
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Шатра ама каква?

Мнение от quietriot »

Добре изглежда, но имам няколко въпроса , колко е висока , малко ниска ми се види по снимките и предвидени ли са страници , защото за тихо време ок , ама при дъжд вятър трябва да се затвори от всякъде и не на последно място каква е цената.
моято която взех е 10 кила.
Аватар
баш майстора
Мнения: 5801
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Шатра ама каква?

Мнение от баш майстора »

Мен нещо друго ме притеснява. Колкото и стегнат да е един плат, при опъване по този начин неминуемо след време има леко провисване. При такова провисване и при силен дъжд ще започне да събира вода, което си е проблем. Казвам го, щото съм се опитвал да разпъвам второ платнище над палатката, за да прави допълнителна сянка. Още при опъването бях го предвидил това със събирането на вода и единия край беше вързан доста по-нагоре от останалите, с цел да се оттича. Проблема беше, че краищата са поръбени и поради няколкото слоя плат там по-малко се разтяга и тоя ръб пречеше на оттичането. Имам лекото подозрение, че и тук може да се получи това. :roll: Иначе идеята ми харесва! :D
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Шатра ама каква?

Мнение от quietriot »

баш майстора написа:Мен нещо друго ме притеснява. Колкото и стегнат да е един плат, при опъване по този начин неминуемо след време има леко провисване. При такова провисване и при силен дъжд ще започне да събира вода, което си е проблем. Казвам го, щото съм се опитвал да разпъвам второ платнище над палатката, за да прави допълнителна сянка. Още при опъването бях го предвидил това със събирането на вода и единия край беше вързан доста по-нагоре от останалите, с цел да се оттича. Проблема беше, че краищата са поръбени и поради няколкото слоя плат там по-малко се разтяга и тоя ръб пречеше на оттичането. Имам лекото подозрение, че и тук може да се получи това. :roll: Иначе идеята ми харесва! :D
Ники на Франко е такава подоба, военна, ама нямам снимки тука , при по високо вдигнат среден колец се оттича добре , но средният трябва да е поне 3м висок за да стане по стръмен ъгъла към страниците.
ианче тя е 2 м при страниците и към 3 или 3м5 в средата , цялата е от плат , с врати от двете страни и прозорчета с връзки.
В най големия пек си е прохлада отдолу.
Аватар
raev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 14:51
Местоположение: Голямата Река
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Шатра ама каква?

Мнение от raev »

По презумция това е сенник! Тук конструкция липсва. Размерите и описанието по-горе е доста изчерпателно. Разсъжденията по картинка може бъдат подвеждащи.
Именно заради липсата на конструкция, тази шатра е в пъти по издържлива на буря от повечето предлагани на пазара! Страниците са опция, която носи своите минуси.

НЯМА шанс да увисне и да пуска вода!!! Бялата шатра от последната снимка е на десет години...някога беше зелена!

Тук е наблегнато на спасението от силното слънце и издражливостта при лятна буря!
Палатки...на пазара бол.

Поздрави!
На лов с куче, на риболов с кучка..........0.50то му е майката
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Шатра ама каква?

Мнение от quietriot »

ми добре....
Аватар
raev
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 14:51
Местоположение: Голямата Река
дал Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Шатра ама каква?

Мнение от raev »

quietriot написа:ми добре....
Централен 2,30м страни 1,50м...това в допълнение към по-горе :tup:
На лов с куче, на риболов с кучка..........0.50то му е майката
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”