Риболов на костур на яз.Искър - Помощ?

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
LxD
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 18, 2015 23:37
Риболов: Dunno

Риболов на костур на яз.Искър - Помощ?

Мнение от LxD »

Здравейте, начинаещ рибар съм и имам няколко въпроса които не са ми много ясни и бих искал да попитам. Ще бъда от страната на долни Окол на язовир Искър и ще хвърлям от брега за костур на плувка и на дъно. Въдиците с които разполагам са карбон с акции 20-40 гр., 3м. (за плувката) и 60-120гр., 3.60м. (дъно).

Захранка: Универсална + нарязан торен червей 1 кутиика + 1 кутиика бял.
Захранката мисля да я хвърлям на малки топчета на местата на които ловя през 2-часови интервали.

Въпрос 1: Има ли смисъл да захранвам през такива интервали и въобще има ли смисъл от такова нещо при положение че ловя хищник?

Сетъп на плувката:
Неподвижна - 4гр.
Влакно - 0.16мм. без повод
Кукичка - №8
Вирбел от най-мъничките с лагер на 20см от кукичката.
Стръв - торен червей / бял червей / щипок.

Въпрос 2: На каква дълбочина да наглася плувката?
Въпрос 3: Необходими ли са да направя някакви промени по сетъпа за плувка?

Сетъп на дъното:
Тежест с вграден вирбел с лагер - 40гр.
Влакно 0.25мм. без поводи.
Кукички №8 монтирани през 20 сантиметра от тежестта. Имам 2 разклонения като дължината на всяко разклонение е с 20см. от централното влакно. (ето и снимка)
Изображение
Звънче на влакното с леко коремче.
Стръв - торен червей / бял червей / щипок.

Въпрос 4: Мятам колкото се може по-навътре или по-наблизо към брега?
Въпрос 5: Звънчето на изпънато влакно ли да го закачам или на отпуснато?
Въпрос 6: Необходими ли са да направя някакви промени по сетъпа за дъно?

Благодаря за отделеното време!
Аватар
babydoctor
Мнения: 15953
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:59
Местоположение: София
дал Браво: 46 пъти
получил Браво: 160 пъти

Re: Риболов на костур на яз.Искър - Помощ?

Мнение от babydoctor »

Като се изключи, че темата ти е за На плувка или На дъно, ще ти кажа някои неща. Добрите места за костур са откъм скалите под Будното око. За дънните при този монтаж си създаваш отлична предпоставка двете куки да се гушнат една за друга - или скъси поводите, или увеличи разстоянието между тях. За плувка - направи монтажа така, че бавно да пропада, с идеята да можеш да ги търсиш във всички слоеве. Успех. И да, за захранка не мисли, по-скоро за места...
Каква е тая участ бе, народе - какъвто и байрак да се развее, дръжката му все ти е отзад...
Защо винаги бъдещето е светло, а никога настоящето???
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”