Забрана за къмпингуване

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
DIMITROV_81
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 8:58

Забрана за къмпингуване

Мнение от DIMITROV_81 »

"§ 103. Създава се чл. 207а:
(1) За къмпингуване или разполагане на палатка, каравана или кемпер извън категоризираните по този закон къмпинги се наказва с глоба 200 лв.
(2) В случаите по ал. 1, когато от къпмингуването e на стъпило увреждане на пясъчните дюни, флората и/или фауната, замърсяване на околната среда, пожар и/или други вредни последици за природата, наказанието е глоба в размер на 1000 лв., освен ако деянието не подлежи на по-тежко наказание. Лицето носи и имуществена отговорност за причинените вреди.
(3) Който предоставя обособени терени за къмпингуване в нарушение на разпоредбата на чл. 128, т. 1, б. „л” се наказва с глоба в размер на 3000 лв. или имуществена санкция в размер на 5000 лв.”.

Напомняме, че на фона на застрояване на природата на България с градове от призрачни хотели, които имат минимална заетост и при липсата на къмпинги в страната, тези законови промени биха представлявали помощ за органичен брой туристически фирми, концентрирани в хотелско строителство, което не води до развитие на туризъм и има за пряк ефект все по-ясно изразената тенденция български граждани да търсят почивка сред природата извън собствената си страна. Като отчитаме, че подобно планиране на местата за разрешено къмпиране може да се направи само в Общите устройствени планове (ОУП) на общините, а този процес е започнал в 2/3 от общините в България, считаме, че промяната на Закона тепърва ще спре развитието на къмпингите в тези територии за 20г напред, включително в цялото Черноморско крайбрежие и планинските райони, като например Рила, Пирин и Родопите, към които има най-голям интерес като места за почивка. Разбира се, освен изначално ограничаващата гражданите логика и натиска върху тях да изберат хотелски вид почивка в свободното време, независимо от предпочитанията си, промените, предлагащи лични превозни средства да могат да бъдат разполагани само на публично категоризирани къмпинги (което изключва частни имоти и обществени паркинги), показват и пълно непознаване на този вид туризъм или желание за окончателното му блокиране в България.


Зная ,че има вече тема в риболофф. Но не издържах ,като видях ,че има заветните 2 отговора. Абе колеги ,вие наистина ли сте ок с това нещо. Не можем да опънем палатка не само на плаж ,а и язовири,реки,планини и т.н. не зная дали това е нистина с цел да се застроят Иракли и Карадере (най- вероятно) , но всеки практикуващ риболов по сериозно е потърпевш.
Махнете я темата, ако искте . Зная ,че не е за тук , но имам чувството ,че повечето колеги не са наясно какво се случва.
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Даниел Казаков »

Аз съм много наясно какво се случва колега,но българският народ се състои само от овце за стригане.Потвърждение на този факт е това ,че пред НС и,орлов мост и президентството има 200 човека ,а не 200 000 .Поради тези причини колега аз се подготвям да разчистя фирма от 10 човека ,да продам всичко и да заминавам за Канада които иска да живее с овце да си стои тук.
Dimiter
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 8:20
Местоположение: Ст.Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Dimiter »

На това му се вика ДИКТАТУРА !
И няма как да бьде друго.Кой ни управлява ? Деца и внуци на ....На кого са хотелите по море , балкан.... ? На тях!Как да ги напьлнят ?Ето ви форма.Като не влизате в хотелите,като не ползвате шез... няма да разпьвате ...
Какво искате Вие ? Как да си изперат парите от......Интересни хора !Тази влас е взета с крьв на 09.09. 44г. и до ден днешен НЕ СЕ ДАВА !Само се умножава !Много им пука за БАЙ ИВАН с палатката.Слагат си го на ПАТКАТА !!!
Вие тьрпете !!!
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Бат Стан »

Клуб по спортен риболов "Балканка"
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Даниел Казаков »

Във Фейсбук има призив на риболовен клуб приятели да се включат в протеста утре.организирайте и всички по форумите и да се включваме и ние
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Мънцата »

Dimiter написа:Вие тьрпете !!!
А ти какво смяташ да направиш по въпроса? :roll: Предполагам, че ще вземеш участие в днешния и утрешен протести, щото иначе всичко написано от теб си остава бла-бла-бла ...
Даниел Казаков написа:Във Фейсбук има призив на риболовен клуб приятели да се включат в протеста утре.организирайте и всички по форумите и да се включваме и ние
Днес също ще има протест в София - http://www.kemper-club.com/forum/viewto ... c&start=75
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Bat Vanko
Мнения: 138
Регистриран на: Пет Окт 28, 2011 11:02
Риболов: риболов на сом
Местоположение: Мъглиж
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Bat Vanko »

Dimiter написа:На това му се вика ДИКТАТУРА !
И няма как да бьде друго.Кой ни управлява ? Деца и внуци на ....На кого са хотелите по море , балкан.... ? На тях!Как да ги напьлнят ?Ето ви форма.Като не влизате в хотелите,като не ползвате шез... няма да разпьвате ...
Какво искате Вие ? Как да си изперат парите от......Интересни хора !Тази влас е взета с крьв на 09.09. 44г. и до ден днешен НЕ СЕ ДАВА !Само се умножава !Много им пука за БАЙ ИВАН с палатката.Слагат си го на ПАТКАТА !!!
Вие тьрпете !!!
На това му се вика вече: ГЕНОЦИД НАД БЪЛГАРСКИЯ НАРОД! Всичко друго си го казал много точно!
Dimiter
Мнения: 116
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 8:20
Местоположение: Ст.Загора
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Dimiter »

До Мьнцата,
ГОСПОДИНЕ, каква ти е позицията по проблема ? Явно БЛЯ ,БЛЯ !! Това ,че вьзпитанието на бьлгарина липсва !Това НЕ СА МЕТОДИ !
НИЩО ЛИЧНО !
НАСЛУКА !
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Бат Стан »

Тая вечер в 18.30 почват протестите, утре пак по същото време. Малоумниците от правителството трябва да си платят за наглостта с лихвите!
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Павел Иванов
Мнения: 10853
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 1:29
Риболов: на маса
Местоположение: София
получил Браво: 189 пъти

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Павел Иванов »

Хубаво е , че се знае , че темата не е за тук .
След като има такава в риболооф местя тази в бивак .
Моята позиция ?
На палатка не ходя и нямам намерение да ходя .
Виж на баща ми му е слабост и що да му се разваля кефа на човека :roll: Демек до някъде съм солидарен .
Ако спорите с идиот, има голяма вероятност в този момент той да прави същото.
Марк Твен.


Спинингиста , разширени вени нямааааа !

http://www.nflcc.com/
DIMITROV_81
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 8:58

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от DIMITROV_81 »

Аз утре тръгвам 18.00 от студентски. Ако има колега наоколо да пише. Срамно малко хора има последните дни. Вероятно заради дъжда .
Иска ми се да се пише и в другия форум. Ако има колега с желние и регистрация да съдейства.
Пожелавам ви вдъхновение ,колеги!
DIMITROV_81
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Апр 16, 2013 8:58

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от DIMITROV_81 »

Павел Иванов написа:Хубаво е , че се знае , че темата не е за тук .
След като има такава в риболооф местя тази в бивак .
Моята позиция ?
На палатка не ходя и нямам намерение да ходя .
Виж на баща ми му е слабост и що да му се разваля кефа на човека :roll: Демек до някъде съм солидарен .
Е аз от както се сдобих с каяк,палаткувам по реки,морета и язовири.
И да не ходех си спомням с носталгия как дядо ми ме водеше на големи палаткови лагери с цели фамилии по поречията на Стара речка и Росица .
През деня мъжете ловяха риба играеха карти ,жените си почиваха. Вечер вадехме цигулките . едва ли някога моето поколение ще стигне до там, но на мен ми харесваше и съм решил да не лишавам сина си от подобни изживявания.
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Мънцата »

Dimiter написа:До Мьнцата,
ГОСПОДИНЕ, каква ти е позицията по проблема ? Явно БЛЯ ,БЛЯ !! Това ,че вьзпитанието на бьлгарина липсва !Това НЕ СА МЕТОДИ !
НИЩО ЛИЧНО !
НАСЛУКА !
Мислех, че позицията ми е ясна - вместо да дращим по клавиатурите, трябва колкото се може повече хора да са на площада! С нещо засегнах ли те? Ако е така, извинявай, изобщо не съм имал такова намерение. Що се отнася до възпитанието, не е особено учтиво да пишеш с главни букви, приема се като признак на лошо възпитание :wink: Нищо лично :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Vid
Мнения: 705
Регистриран на: Пон Апр 11, 2011 2:58
Местоположение: Haskovo
дал Браво: 76 пъти
получил Браво: 44 пъти

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Vid »

ВСе съм се чудил, Що ние сме били и искаме да си останем диваци?
Къмпингуването във всяка цивилизована държава е регулирано. Защо ние искаме да си осираме природата бе хора? Защото всяко едно къмпингуване е свързано с "осиране" на природата.... Дори да си съберете боклука, то остават щетите от палатки, коли, лагерни огньове..., е поне, изсраните лайна се рециклират от природата....

Смятам, къмпингуването по черноморието е задължително да бъде регулирано, защото там се събират на куп много хора- това е нужно да става на съответните места, места с тоалетни, ток, течаща вода, контейнери за смет и пр...

Къмпингуването във вътрешната част на страната трябва да бъде свободно, изключая места- защитени и национални паркове и резервати....
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Забрана за къмпингуване

Мнение от Мънцата »

Vid написа:ВСе съм се чудил, Що ние сме били и искаме да си останем диваци?
Къмпингуването във всяка цивилизована държава е регулирано. Защо ние искаме да си осираме природата бе хора? Защото всяко едно къмпингуване е свързано с "осиране" на природата.... Дори да си съберете боклука, то остават щетите от палатки, коли, лагерни огньове..., е поне, изсраните лайна се рециклират от природата....

Смятам, къмпингуването по черноморието е задължително да бъде регулирано, защото там се събират на куп много хора- това е нужно да става на съответните места, места с тоалетни, ток, течаща вода, контейнери за смет и пр...

Къмпингуването във вътрешната част на страната трябва да бъде свободно, изключая места- защитени и национални паркове и резервати....
Наистина ли мислиш, че къмпингуващите нанасят повече вреда на природата, отколкото хотелите по Черноморието, примерно? Защото там говорим за милиони туристи, със съответните милиони лайна, които се изливат директно в морето. Ходил си на море в България, предполагам, та знаеш колко контейнери и кофи за смет има по плажовете? Почти като в цивилизованите страни е, почти ... :wink: Та, от тези милиони туристи, половината да хвърлят по една опаковка от вафла и една хартийка на плажа ... както и да ги смяташ, са си милиони боклуци! И на чужденците не им пука, щот не са си в къщи. Докато при къмпингуващите не е така, щото догодина пак са там! Но големия проблем тук не е морето, а това, че искат да ни отрежат тотално! Язовири, гори, планини, море ... ВСИЧКО! Ами я ми изброй някои къмпинги в България, доближаващи се като условия на тези в цивилизованите страни, за които говориш? Знаеш ли колко такива има в България? Нито един, предполагам! :wink: Един кемпер спокойно може да изкара седмица където и да е, без да направи грам боклук - има си резервоари за чиста и за мръсна вода, както и всичко останало, което е необходимо - печки, бойлери, котлони и пр. Палатката освен да отъпче 5кв.м. трева /която няма да загине за 3 дни/, какви други вреди може да причини не се сещам :roll:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”