Дълги ботуши 46/47 номер

Арена за дискусии на теми касаещи допълнителната екипировка за един риболовен излет или какво друго ни е необходимо освен риболовните такъми.
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от temil »

Здравейте рибари и риболовци, :roll:
От три месеца обикалям магазини и интернета за дълги ботуши /до чатала/ 46/ 47 номер и не мога да намеря. Проблема е в свивката при стъпалото. В момента нося 45 / вече 7/8 години /но при обуването ще ми изскочат очите от напъване, а при събуването ако няма кой да ме събуе, ще спя със тях. Явно че с напредването на възрастта някои крайници растат за сметка на други.
Днес беше последната минавка с ботуши на Sert - онлайн. От магазина дълго и на широко ме увещаваха ,че 46/47 номер няма как да не ми станат, но уви - отговарят на 44 най-много 45 номер. Преди това напъвах 46 в магазините където имаше ,но при събуването на сух и тънък чорап проблема оставаше.
Моля помагайте. Трябват ми по-хубави ботуши, че да ме харесат красавиците. На моята възраст мога да отделя 60-70 левчета
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от PAMPASA »

temil написа:Здравейте рибари и риболовци, :roll:
От три месеца обикалям магазини и интернета за дълги ботуши /до чатала/ 46/ 47 номер и не мога да намеря. Проблема е в свивката при стъпалото. В момента нося 45 / вече 7/8 години /но при обуването ще ми изскочат очите от напъване, а при събуването ако няма кой да ме събуе, ще спя със тях. Явно че с напредването на възрастта някои крайници растат за сметка на други.
Днес беше последната минавка с ботуши на Sert - онлайн. От магазина дълго и на широко ме увещаваха ,че 46/47 номер няма как да не ми станат, но уви - отговарят на 44 най-много 45 номер. Преди това напъвах 46 в магазините където имаше ,но при събуването на сух и тънък чорап проблема оставаше.
Моля помагайте. Трябват ми по-хубави ботуши, че да ме харесат красавиците. На моята възраст мога да отделя 60-70 левчета
До колкото разбирам ,проблема идва от гърбицата/свода на ходилото - повечето ПВЦ ботуши ,са скосени отгоре и обуването/събуването е трудно.

Моето предложение е това:

https://www.voblershop.com/2412/%D0%94% ... emigo.Hip/

доставката е безплатна до офис на Еконт / предполагам десетина лева над бюджета , няма да те бутнат/ , искаш опция "преглед и тест" , ако не ти станат - просто ги връщаш.

Аз нося № 42 и си взех точно него - станаха ми идеално .

Поздрави
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от temil »

Говорих с хората от магазина които предлагат Лемигото и те ме посъветваха да си търся други ,защото с тези през лятото съм щял да сваря топките.
Трябва ми магазин в София или наблизо. Днес изгорях с 23лв. с този Sert онлайн.
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 101 пъти

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от rsimeonov »

Колега виж в сайта на Бултек......Имат фирмен магазин на бул Цариградско до сервиз Пежо.Поздрави.
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от temil »

И в Бултекс няма.
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 101 пъти

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от rsimeonov »

А на Илиенци проверили.
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от temil »

А там не са ли същите тези пластмасови китайчета, които са обикновено по нашите магазинчета от 30-40 лв?
rsimeonov
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 10:05
Местоположение: София
дал Браво: 101 пъти

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от rsimeonov »

Има и над тази цена.Те и по другите сайтове са от Китай.Поздрави.
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от temil »

Колега би ли ми подсказал горе долу къде да търся в този огромен пазар. Не съм ходил там повече от 20 години, пък и жена ми напира да ходи с мен а това е много опасно за крехкият ми бюджет.
Благодаря!
Аватар
баш майстора
Мнения: 5791
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 16:24
Риболов: Online
Местоположение: София
дал Браво: 1636 пъти
получил Браво: 1751 пъти

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от баш майстора »

Влизаш в комплекса откъм стадион Локомотив. Веднага след входа пред теб е голям паркинг, гледаш в сградата отдясно на паркинга. Има голям магазин/склад за такъми. Вземаш 2 номера над обичайния ти размер, но все пак мери на място.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от temil »

Благодая много! Отивам.
temil
Мнения: 46
Регистриран на: Пон Дек 09, 2013 17:49
Риболов: динамичен
дал Браво: 1 път

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от temil »

Ходих на посоченото място и на други в Илиенци, но не ми става 46 номер. Според мен не отговарят на номера. Там намерих едни 47 истински номер, но трябва да ям по три пържоли дневно ,за да имам сили да ги нося. Накрая взех едни на Шекспир от друго място, които ставаха като номер ,но горе са като чувал и много дълги.
Благодаря колеги за помошта!
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от bulgarche-to »

В хипермаркет Багира в Стара Загора има разнообразие от модели и размери, все евтини китайски за около 40-те лева.
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Дълги ботуши 46/47 номер

Мнение от bulgarche-to »

Тези не пише какви са, снимки също няма. Но са търсения размер и може да ти е от нужда:

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 4#p1003394
Публикувай отговор

Обратно към “Бивак”