Самоделно оборудване за лодка. Така познатите ни „джаджи”

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
GREEN BUG
Мнения: 1749
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 17:06
Местоположение: Русе
получил Браво: 74 пъти

Мнение от GREEN BUG »

Marco Polo написа: Абе... Направо не ми се говори! :evil:
Ма сигурно ти е спокойно :evil: :!:
Човешката неблагодарност е повсеместна,за сметка на това-нелечима.
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

Marco Polo написа: Сега се прибирам отдолу... По-мърлява работа не бях виждал!
Глави на нитове стърчат отвътре - можеш да се разпориш като прасе!
Дупките се виждат с просто око - ако я бях пуснал направо на вода - щях да се удавя или поне да удавя лодката...
Мдааа лоша работа :? Понеже не си пуснал снимка от вътрешната страна на лодката /дъното/ предполагам, но да попитам там ли са въпросните дупки за които говориш? Ако можеш пусни една фотка от вътрешната страна на лодката да видим кое как е :roll:
Сега май ти остава варинат да ги запълниш тези "торпедни" отсеци с някаква пяна или полистирен демек стиропор и да запълниш пробойните, които този е нанесъл на Прасчо!
Аз не разбрах този "майстор" на който си си се доверил разбира ли нещо от лодки или просто си прави спойлери за PK Голф 2ки :roll:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Има калъпи за лодки в двора и явно се опитва да ги прави покрай спойлерите... Ама като виждам какво направи с моята - не знам как успява да продаде някоя от неговите...
Стърчащите железа от вътрешната страна на моята ги намазах яко със силикон, за да можеш поне да си спасиш краката отвътре, но ще снимам положението както е в момента... Все пак 5-6-7 мм стърчащ поп-нит отвътре за мен си е проблем... :roll: И то не на едно място...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Мнение от esox hunter »

Marco Polo написа:Има калъпи за лодки в двора и явно се опитва да ги прави покрай спойлерите... Ама като виждам какво направи с моята - не знам как успява да продаде някоя от неговите...
Ами те клиентите му едва ли имат възможност след като си купят да се оплачат 8) ...то това като да продадеш на някой скачач парашут от рибарска мрежа :wink: :)
Marco Polo написа:...Стърчащите железа от вътрешната страна на моята ги намазах яко със силикон, за да можеш поне да си спасиш краката отвътре, но ще снимам положението както е в момента... Все пак 5-6-7 мм стърчащ поп-нит отвътре за мен си е проблем... :roll: И то не на едно място...
А няма ли начин да се пилнат или поне да залепиш върху тях нещо като гумени тапички...
Но ако питаш мен пъро я пусни на вода да видиш "пие" ли Прасчо вода, колко и от къде и тогава решавай, какво да правиш с нея :roll:
Аватар
jazzmena
Мнения: 4593
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

аз предлагам да направи тоз юнак един тест драйв с лодката - да обиколи 2 пъти Панчарево
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Ааа, няма сми... Просто, доколкото зависи от мен, този "майстор" повече клиент няма да види!
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

Като гледам, Прасчо е на път да се превърне в Супер Турбо Прасе. :D :D :D

Няма лошо. Твой си е, ще си правиш каквото ти харесва. Нали това е идеята – да си играем със все по-големи играчки...

Има няколко неща, които не са ми ясни:
- Каква е функцията на тези балони?
- Самостоятелен обем ли са, или използват за затваряне корпуса на лодката?
- Какво използва да уплътниш балона към корпуса?

Колкото до нитовете, по начина ( посоката ) който са поставени не трябва да се пилят отвътре, защото няма да действат. Нямаше да е лошо да им сложиш някакви шайбички преди да ги намажеш със силикон. Аз лично не бих разчитал много на силикона ако трябва да стъпна с бос крак върху задния край на поп нит.
Почти съм готов да се обзаложа, че следващата стъпка ще е скара на дъното.


Ти май си попаднал на Царя на поп нитовете. :D
Като гледам, ще имаш същия проблем с задирането с капака на люка в предната част (на пантите).

Изображение


Между другото, ако синята преграда е функционална, можеш да отрежеш стените на вградения люк и да получиш двойно повече обем.
За красотата не отговарям де... :wink:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Felix написа: Има няколко неща, които не са ми ясни:
- Каква е функцията на тези балони?
- Самостоятелен обем ли са, или използват за затваряне корпуса на лодката?
- Какво използва да уплътниш балона към корпуса?
Балоните са с идея ако лодката се напълни с вода - да не потъне, а тези поплавъци да я задържат над водата, барабар с двигател и багаж.
Обемът на носовия поплавък е между корпуса на лодката и самото "багажно" отделение. На практика работата не е свършена, тъй като принаденото отделение не е херметично поставено / :evil: / и по тази причина няма да свърши работа. Затова и се опитвам да запуша всичко със силикон, поне на първо време.
Felix написа:Между другото, ако синята преграда е функционална, можеш да отрежеш стените на вградения люк и да получиш двойно повече обем.
За красотата не отговарям де... :wink:
Това ми стига - котва, въже, вода... Достатъчно ми е. А може и за жива стръв да се използва на теория. ;)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Felix
Мнения: 194
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 18:46
Местоположение: Хасково
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнение от Felix »

За обема на носа, между корпуса на лодката и багажното отделение ми е кристално ясно. :wink:
Много полезна идея, между другото.

Целия ми първи абзац беше питане за тези „джаджи” отдолу под лодката, които приличат на редани и които ти самия нарече „балони”.
И те ли са с основна цел да предпазят лодката от потъване?
Или имат и друга функция при движението на лодката?
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Ааа, извинявай... :oops:
Идеята е да дадат от една страна малко повече плаваемост на кърмата заради .. кхммм... килограмите ми.. :oops: , а от друга страна да има лодката малко повече устойчивост на крен. Но за това трябваше да са малко по-нагоре по борда, така че да идват почти на водолинията... А сега ще са изцяло под водата и според мен тази устойчивост на крен отива в небитието...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Алеко
Мнения: 11053
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 5:45
Риболов: Спининг, през забраната малко плувка на платено.
Местоположение: София
дал Браво: 142 пъти
получил Браво: 754 пъти

Мнение от Алеко »

Марко, още като видях снимките на новите неща по "Прасчо", си казах, че са доста калпаво изпълнени. Ама не посмях да напиша коментар, че да не се окаже, че "майсторът" ти е приятел. Ама после прочетох как и ти го благославяш. Така че го назови този "майстор" поименно, че да знаем да не ходим при него.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Айде пробвай я по-бързо,
и казвай вършат ли работа тези топузи.

Ще ми отвориш работа,ама чакам ти отговора.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Алеко написа:Така че го назови този "майстор" поименно, че да знаем да не ходим при него.
Румен се зове, работи в един заводски двор на една пряка от "Борсалино"...
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
дедо
Мнения: 55
Регистриран на: Пон Ное 02, 2009 20:50
Местоположение: СОФИЯ

Мнение от дедо »

Марко няма страшно с тия нитове.Взимаш един флакон неутрален силикон и с пистолета под налягане вкарваш силикон в самият нит и замазваш с пръст.Ако нитовете са дълги и ти пречат вземи още един човек да ти държи контра и с малко чукче внимателно ги причукай.Топчето което остава вътре допълнително запушва, за да не се пукне стъклопласта си направи алуминиеви шайби и ако дължината на нитовете позволява нанизваш и причукваш ,след това забравяш.Идеята с плавоците е много добра но човека който ги есложил не разбира от лодки трябва да са странично на ватер линията.Аз мислех на моята да правя такива дори са готови с форма на ските на хидропланите но намерих друго решениеи така си стоят.Всяка е с обем, 100литра,монтирани отстрани на лодката имат страхотен ефект (материала е алуминий).
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Дедо, абе аз знам как и съм го и направил вече, лошото е че не знам защо аз...
"Майсторе, майстореее, майстор ти викам, щото не ти знам името, ама като ти гледам работата - е**л съм те в "майстора"..."
Чувал ли си я тази поговорка? ;) Да не попадаш на "майстори"... :evil:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”