Бихте ли си купили китайски двигател?

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор

Бихте ли си купили китайски двигател?

Да, ако върши работа
102
42%
Ако ми хареса при тестване
53
22%
Никога
90
37%
 
Общо гласове: 245

Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

В такъв случай не разбирам въпроса относно греблата, но карай, съжалявам, че се обадих изобщо...
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Един дунавски рибар ми каза веднъж че лодка без гребла не става за нищо!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Стефан Илиев-Джоко написа:Първо греблата в лодката, после Ямахата на транеца . :D
Това е нормалното за всяка лодка+вода. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

tvardi6kiqt написа:...
Та нали ние всички тук във форума общуваме с комп. 80% произведени в КИТАЙ.
...
Така е, ако броиш Тайван за отделна държава... Иначе са си на 100% китайски... Може да е сглобен другаде, но компонентие са Китай и Тайван... (Тайван е нещо като "Западен" Китай ) :lol:
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

Иво Ломски написа:Един дунавски рибар ми каза веднъж че лодка без гребла не става за нищо!
той същото ще ти каже и за рибар без мрежи :lol:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Излиза,че всичко е измислено в Китай,а не сглобено там. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Мнение от tvardi6kiqt »

Не знам измислено ли е, или сглобено ЕМО , но американското производство е изглежда изнесено там , в САЩ и Великобритания стоките за масово потребление по големият процент са - MADE IN CHINA и в останалият свят , нали . ВОЛВО е ........ ? , или е с лошо качество ? Нека всеки се замисли на колко места в домът му съществува този натпис , а , или не е така . Да хубавият живот е скъп , доста . Мои приятели са собственици на една от марките минерална вода на нашият пазар и преди две години наши производители им предлагат роботизирана машина за пълнене на галони 125 000 лв. , получават и оферта за подобна от Китай за 36 000 със същият капицетит и я купуват . Аз лично видях електрониката на тази машина след като е монтираха тук и на платките пишеше МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРОНИК, а е произведена в Китай и един жътурко 24 годишен инженер идва да я монтира и пуска . Мое умозаключени е , че те не измислят технологии ЕМО , те ги купуват или им ги подаряват :wink:
Ще купуваме японски двигатели и ще ги поддържаме с китайски части :wink:
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

tvardi6kiqt написа:Не знам измислено ли е, или сглобено ЕМО , но американското производство е изглежда изнесено там , в САЩ и
Ще купуваме японски двигатели и ще ги поддържаме с китайски части :wink:
Абсолютно си прав,но все пак когато си купувах фотоапарата (всъщност за обектива е по-важно)гледах на табелката да пише "made in japan" :)
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Те просто крадът всичко измислено.Имат тънка работна ръка и за това големите държави изнесоха производствата там.Но тази тема е ясна от десетилетие.Говорим за двигателите.Те какви са....копие,тяхна технология или сбор от всичко.
Всеки човек има неща произведени в Китай,но на моя комп пише друго,на двигателя също,на лодката тоже.Всичко това не означава,че ги отричам,но не ги смятам за синоним на качество.
Като риболовци,защо търсим на макарите да пише Джапан,а не Малайзия....нали е еднакво. :roll: Защо тук не съпоставяме цената :!: :?:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
tvardi6kiqt
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Дек 06, 2009 23:29
Местоположение: ТВЪРДИЦА,лятото на Жребеца
получил Браво: 1 път

Мнение от tvardi6kiqt »

Хубавият живот е скъп,но има и по евтини добри двигатели , важно за един двигател е да работи добре и да не се налага да гребеш . Имах лада , след това мерцедес и с двете за където съм тръгвал съм пристигал с чисти ръце , разликата беше че отначало с мерцедеса гледах дали ме виждат тия с ладите . Сома не си казва , я каква хубава лодка и какви лъскави въдици , я да се хвана та да видя на кого са :D :D :D
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

:) :)
Емо,всеки иска качествено(за мен това е =на японско),но когато е нужен компромис,съм съгласен че китайското е приемливо.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

jylt написа::) :)
Емо,всеки иска качествено(за мен това е =на японско),но когато е нужен компромис,съм съгласен че китайското е приемливо.
Прав си и пак казвам,че не съм против Китайското.Както мислиш за сонара,така мисли и за двигателя.Оправдавам всеки,който прави далавера за да задоволи хобито си и най-вече семейството.
Зная,че с тези постове дразня вносители и дистрибутори,но народа ни е много,ама много беден и е оставен без насочваща пътека.Сега съобщиха,че в Щатите кризата била свършила.За нас сега започва.....жалко.Освен това е различно от мешаната скара да му вземеш едно кебапче и друго да му вземеш последното кюфте. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
jylt
Мнения: 1388
Регистриран на: Пет Мар 14, 2008 19:21
получил Браво: 1 път

Мнение от jylt »

Кризата дето почна от щатите ни еба мамата..Сега като излизат от нея(с този поскъпващ долар)пак ще ни еб...... :)
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Мнение от shkarcheto »

jylt написа:Кризата дето почна от щатите ни еба мамата..Сега като излизат от нея(с този поскъпващ долар)пак ще ни еб...... :)

Да вметна,че истинския курс на долара, който е доста над сегашния,се държи от години преднамерено нисък.
jordannn
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 14:06
Местоположение: варна

Re: Бихте ли си купили китайски двигател?

Мнение от jordannn »

Здравейте колеги аз си изпатих веднъж вече с Китаец геново две години ходих по мъките на некадърни майстори и липса на части.Нервите не си заслужават макар и евтино то после излиза на тройна цена.Ако искате да изглеждате така :fish3: не пипайте геново и други Китайци.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”