хидрофойл

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Мнение от makiavelli »

Някакви идеи за хубави хидрофойли???
Лодката ми е 3.60 и я карам с 8 коня двутактова Ямаха. Излизам на глисаж с нея, но много ми пръска вертикално нагоре около мотора и почти влиза в лодката. Играх си с положението на мотора спрямо лодката, но ефекта е минимален.
Все по-болен на тема Риболов!!!
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Мнение от promarine »

makiavelli написа:Някакви идеи за хубави хидрофойли???
Лодката ми е 3.60 и я карам с 8 коня двутактова Ямаха. Излизам на глисаж с нея, но много ми пръска вертикално нагоре около мотора и почти влиза в лодката.
Измери височината на транеца. Ако е по-нисък от 38см подложи нещо за да надигнеш леко мотора.
stoyko
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 7:51
Местоположение: svilengrad

Мнение от stoyko »

нено написа:ами да се включа и аз. От два дни съм сложил хидрофоли на 10кс четиритактов и лодка360 см. Преди поставянето им лодката с двама излизаше на глисаж на половин ръчка, с трима обаче хода драстично спадна, а разхода се увеличи както и бръмченето. В момента с крилата същите тия двама и багаж лодката лети както като съм сам и завиването е много различно.С тримата хода се подобри значително и гадното бръмчене изчезна.Преди да сложа крилата на ход хвърляше вода през транеца, докато сега този проблем изчезна.И аз невярвах като ми обесняваха преди колко + има докато не се убедих сам.Който може да си ги слага крилата и да лети по водата :lol:
Абсолютно вярно и проверено многократно :wink:
стара риба нема
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

А на мен защо не ми пръска? Колегата Промарин е казал по-горе какъв е проблема. Не давайте пари за глупости, просто провете дали всичко с лодката и двигателя е добре. :)
stoyko
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 7:51
Местоположение: svilengrad

Мнение от stoyko »

Ами човека си каза -че го е въртял и сукал маторя ама ефекта е бил минимален .За това смятам че едни хидрофойли ще му вдигнат транеца и ще отлепят лодката от водата .Па и са 32 лева мисля -15 кила бензин , ше си ги избие от икономиите на мотора за 5 дена каране :idea:
стара риба нема
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Хидрофолите не помагат в разхода на гориво.Прави се това,което е написал Промарин.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
stoyko
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 7:51
Местоположение: svilengrad

Мнение от stoyko »

Напротив,-Като се промени принципа на движение на лодката от водоизместващ към глисиращ скоростта се повишава чуствително и от точка А до точка В бръмчиш по малко време и мотора харчи по малко бенз ,плюс това се намаля до минимум триенето във водата и мощноста не отива да бута тонове вода на страни а отива в повишаване на КПД-тои съответно -скоростта
:idea: :wink:
стара риба нема
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Колега, това не го прави хидрофойла, а типът на корпуса и мощноста на двигателя.
Пак ще кажа, ако пръска вода през транеца, хидрофойла не е решение! Това е временно лекарство, лечението трябва да се проведе на лодката, а не на двигателя с монтиране на крила и прочие.
Всъщност, правете каквото знаете, парите са си ваши, лодките също. :)
Аз повече такава глупост няма да сложа, тотално ми влоши хода и въобще не ми хареса как се държи лодката. Разкарах ги моменталически след като излязох от водата. Може и да има хидрофойли, които да помагат(Макс беше пробвал такива), но тези от 30-40 лева стават само за коша.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Повишават разхода на бензин и забавят хода на двигателя.Като са толкова добри ще ги дам на някой за 20лв. нови.
Единствения им + е по-голяма стабилност при завой във вълни. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tomahawk »

Аз се отървах от моите :lol:
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

http://www.youtube.com/user/maxblue111? ... 1_yssxaF04

това е добре работещ хидрофоил който не увеличава разхода на гориво и според мен вдига скороста с 1-2 км./ч. , не бих препоръчал обаче на никой да си слага подобно нещо на двигател под 30-40 коня и лодка под 4м.

през няколко месеца някой отваря темата с ходрофолите наново.
хидрофоил не се ползва за следното
-премахване на пръски
-увеличаване на скороста
-увеличаване на мощноста
-за да излезе на глисаж лодка с малка инсталирана мощност
хидрофоил се слага когато
-искате да увеличите стабилноста в завой и при вълнение
-теглите водни ски, уейк или ринг и лодката ви не може да го извади бързо от водата или и трябва по дълго време за да почне да планира
-лодката ви е бърза, вдига над 30 възела и искате при тази висока скорост да имате стабилно управление и добро поведение при вълнение с висока скорост
stoyko
Мнения: 113
Регистриран на: Чет Юли 23, 2009 7:51
Местоположение: svilengrad

Мнение от stoyko »

Ами аз ски не мога да дърпам нито маторя ми е над 30+ -(9,9 е)ама от както турих хидрофойли лодката стана доста бърза за мощноста си-поддържа си 27 км в ч. и мотора мърка(с един човек и екипировка).Преди ореще като Т-150 и вдигаше голяма вълна.
стара риба нема
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Мнение от Шморхи »

Брей, голям инат ще излезеш ти обаче. Колко човека се изредихме да ти оправим лодката, ти твоята си знаеш.
Никой производител на двигатели не прави продукта си така, че да се НАЛАГА монтаж на крила!
Никой производител на лодки не прави продукта си така, че да се НАЛАГА монтаж на крила!
Никой производител няма интерес да прави продукта си такъв, че да се налага клиента да го псува и да си купува спомагателен продукт от фирма от която производителя няма никаква полза.
Двигателя ти не е с правилната дължина ботуш - не много вероятно
Лодката ти не е с правилно оразмерен транец - доста вероятно
Лодката не е добре конструирана - доста вероятно
Справка - Шморхи има китайска лодка с китайски мотор и няма капчица вода вътре при никакви условия.
Как мислиш? Некадърните китайци успяват да скрепят един работещ комплект....твоята лодка в Зимбабве ли е правена?
Айде стига де!!!
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Мнение от А.НИКОЛОВ »

stoyko написа:Ами аз ски не мога да дърпам нито маторя ми е над 30+ -(9,9 е)ама от както турих хидрофойли лодката стана доста бърза за мощноста си-поддържа си 27 км в ч. и мотора мърка(с един човек и екипировка).Преди ореще като Т-150 и вдигаше голяма вълна.
на една лодка е много важно кои и как слага двигатела на транеца -разлики от 0.5 см и 1градус те принуждават да слагаш хидрофили ,които за тези размерии модели на лодки и сили на двигателите не са необходими.Виж как ти е поставен двигатела :wink: 100% не е поставен правилно.
А.НИКОЛОВ
Мнения: 376
Регистриран на: Вто Юни 22, 2010 8:14
Местоположение: HANIA-KRIT-GREECE
получил Браво: 1 път

Мнение от А.НИКОЛОВ »

promarine написа:
makiavelli написа:Някакви идеи за хубави хидрофойли???
Лодката ми е 3.60 и я карам с 8 коня двутактова Ямаха. Излизам на глисаж с нея, но много ми пръска вертикално нагоре около мотора и почти влиза в лодката.
Измери височината на транеца. Ако е по-нисък от 38см подложи нещо за да надигнеш леко мотора.
професионален свет но едва ли някй го слуша :D :D :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”