Марки,двигатели и лодки.Цени,какво и защо да си купим.

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Булстарите »

Няма да е лошо всеки да напише и с каква окомплектовка се продават двигателите. Винт, резервоар, масло и др.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

PARSUN се продава с всичко необходимо - резервоар (от 9.8кс нагоре), винт, инструмент, безплатно първо зареждане с масло и пускане на двигателя.
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Сега видях че от Ямаха са вдигнали цените на извънбордовите двигатели :shock: :shock: :shock:
Предполагам че вносителите си имат основателни причини, но честно да ви кажа съм малко разочарован, защото в началото на темата видях че другите фирми са започнали да правят точно обратното, да намаляват цените - например Mercury!!!!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

за Ямаха важи същото, окомплектовката е
резервоар
дистанция(за съотв. модел)
уред(за съотв. модел)
пропелер
за всички модели над 30 коня от тази година и имобилайзер с дистанционно

Изображение
зип
инструкции
единственното което се плаща отделно е нужното количество дв. масло
Последно промяна от max на Вто Мар 16, 2010 22:38, променено общо 1 път.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Мнение от promarine »

Иво Ломски написа:Сега видях че от Ямаха са вдигнали цените на извънбордовите двигатели :shock: :shock: :shock:
Предполагам че вносителите си имат основателни причини, но честно да ви кажа съм малко разочарован, защото в началото на темата видях че другите фирми са започнали да правят точно обратното, да намаляват цените - например Mercury!!!!
Причините са напълно обективни:
1.Покачване курса на йената спрямо еврото
2.Поскъпване на контейнерния транспорт

Намалението на цените на Mercury (за други не знам да са ги намаляли) лично за мен е изненадващо. Мисля обаче, че цените на двигателите (поне на по-големите) не включват винт, дистанционно - щанбайн (поне преди месец, когато търсех една 50-ца за мой клиент и когато цената още беше по-висока така ми обясни сътрудника им във Варна). Ако и сега не са включени, като ги добавиш, цената пак се доближава до тази на Ямаха.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Булстарите »

promarine написа:
Намалението на цените на Mercury (за други не знам да са ги намаляли) лично за мен е изненадващо. Мисля обаче, че цените на двигателите (поне на по-големите) не включват винт, дистанционно - щанбайн (поне преди месец, когато търсех една 50-ца за мой клиент и когато цената още беше по-висока така ми обясни сътрудника им във Варна). Ако и сега не са включени, като ги добавиш, цената пак се доближава до тази на Ямаха.
Донякаде си прав, двигателите от 25HP и нагоре идват без винт. Но за какво ти е винт ако не е подходящ за твоята лодка?

Същото мога да го кажа и за Parsun. Малките двигатели идват без резервоар и масло. Като ги добавиш не стават ли по скъпи от Mercury???
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Булстарите »

Ето и стандартната екипировка на Mercury
Изображение
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

Тук постоянно научавам нови неща.Хубаво е,когато вносителите си говорят в прав текст.Няма спекулации и лъжи заради разваления телефон.
Имам само една молба към вас.Не ни забълбуквайте с тази гаранция при надувните лодки.Всички ясно знаем,че тя може да важи само в много редки случаи.За това не ни пука колко годишна е тя.
Може и да бъркам....поправете ме,ако не съм прав.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Мнение от max »

bulstar_nikolov написа:
Донякаде си прав, двигателите от 25HP и нагоре идват без винт. Но за какво ти е винт ако не е подходящ за твоята лодка?
това е вярно но кой може да каже предварително кой пропелер е най подходящ за конкретната лодка, двигателите Ямаха пристигат с най универсалния размер пропелер който ще работи на всяко корито. Ако след това някой иска да постигне максимума като скорост примерно си купува нов
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Мнение от promarine »

bulstar_nikolov написа: Донякаде си прав, двигателите от 25HP и нагоре идват без винт. Но за какво ти е винт ако не е подходящ за твоята лодка?

Същото мога да го кажа и за Parsun. Малките двигатели идват без резервоар и масло. Като ги добавиш не стават ли по скъпи от Mercury???
F2.6 и F5 са с вграден резервоар. F5 има и щуцер за съединяване на външен (и с външен, пак е доста под цената на Меркюри). Всички двигатели идват с масло в ботуша. При по-големите двигатели, външния резервоар си е включен в цената, както и дистанционното и винтовете.
Първоначалното зареждане на двигателя с масло, стартиране и настройка на оборотите извършваме безплатно при покупката на двигателя от фирмения магазин. По-големите двигатели, освен това, което споменава Тедо, в комплекта включват резервни свещи и маслен филтър.

Доколкото знам F2.5 и F4 на Меркюри са също с вграден резервоар.
А относно цените, както и да се смятат пак са с 30% отгоре.
Аватар
promarine
Търговец
Мнения: 1074
Регистриран на: Пон Май 11, 2009 19:24
Риболов: Тролинг, джигинг и подводен
Местоположение: Варна
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 190 пъти
Обратна връзка:

Мнение от promarine »

max написа:
bulstar_nikolov написа:
Донякаде си прав, двигателите от 25HP и нагоре идват без винт. Но за какво ти е винт ако не е подходящ за твоята лодка?
това е вярно но кой може да каже предварително кой пропелер е най подходящ за конкретната лодка, двигателите Ямаха пристигат с най универсалния размер пропелер който ще работи на всяко корито. Ако след това някой иска да постигне максимума като скорост примерно си купува нов
Същото е и при PARSUN. А относно понятието "най-подходящ винт за една лодка", мога смело да кажа, че най-подходящ в 90% от случаите е именно този, който е със средна стъпка и който е монтиран серийно на двигателя. Като приемам, че във форума говорим основно за лодки за риболов, мога да кажа, че винта със средна стъпка почти във всички случаи позволява и да се лови на тролинг (с 3-4 км/ч) и да се глисира (при средно натоварена лодка). Не говоря за случаите, когато на лодката е монтиран неподходящ за нея малък двигател, при който, какъвто и винт да сложиш глисажа е немислим.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

То хубаво без винт, ама приспаднат ли е от цената? Другият вариант е да се държат няколко модела винтове на склад и клиентът да си избира стъпката :lol:
На едно място продавха двигателите без резервоар... :lol:
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Булстарите »

За да бъде по ясно Mercury до 20 HP които се използват предимно за риболов идват с Перка, Масло в ботуша и за двигателя, резервна свещ, комплект ключове + ключ за свеща, горивна линия, резервоар ако не е вграден.
От 25HP и нагоре рядко се ползват за риболов и се монтират на какви ли не лодки и универсален винт няма. Също няма и универсално дистанционно за мотора. Има скрит и открит монтаж. Има Цетрална конзола и Странична конзола. Има управление от 2 места. Има с жила и електрически. Вариантите са десетки.
Ние поддържаме цялата гама алуминиеви винтове на склад. От 2,5 до 350 HP и за всеки двигател има поне 5 варианта различни стъпки.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Булстарите »

promarine написа: Доколкото знам F2.5 и F4 на Меркюри са също с вграден резервоар.
А относно цените, както и да се смятат пак са с 30% отгоре.
Да прав си F2,5, F3,5 и F4 са с вграден резервоар.

А относно цените малко ми е обидно да сравнявам цените на Mercury с тези на Parsun.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

е то само това оставаше - и цените да се еднакви :lol:

Докъм 50кс не мисля, че има смисъл от смяна на винта, освен ако лодката е някаква нестандартна - например голяма водоизместваща... Но пък за такива големите марки си имат друга серия мотори с по-голям редуктор "HIGH THRUST MOTOR" - например Ямаха Ф60ДЕТЛ, а при Mercury серия BIG FOOT
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”