савет за лодка 3,3 надуваема

Минава, големият кораб минава ...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Мнение от Emo-83 »

oldman написа:Засега съм се спрял на това:
http://www.zanderbg.com/bd320.html
Ще се радвам, ако има атзиви за тази лодка.
Нямам къде да я съхранявам надута и затова ще трябва да я сгъвам след всеки излет.
Старче от 89г. съм с надувни лодки и съм ги сгъвал и разгъвал на всеки риболов.Аз ти гарантирам,че една такава лодка си изкарва спокойно 10г.Вземете си със твърдо дъно защото седиш по-високо и стабилно.С мекото дъно при по як двигател и глисаж....лодката се гъне и пръска вода.Отделно че се пука доста по лесно от риби,цигари,куки и чадъри.
Винаги дъските съм носил в отделна винилова торба.Това е за да не ти тежи.Занасяш лодката до водата,после дъските.След това сглобяваш и помпаш с електрическа помпа за секунди.Но допомпваш с крачната,защото тя дава нужното налягане.По вредно за една лодка е да е мека от колкото нормално напомпена.Аз имам манометър на самата помпа и я надувам до твърдо,но с 2-3 деления по малко от посоченото в барове.Така избягвам температурните разлики в жегата и вечерта. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

:lol: :lol: :lol: :lol:

Няма проблеми, ще се черпи, само не се опитвайте да ме убедите че сам човек разтоварва, надува, сглобява, надува, монтира двигател, монтира сонар, сглобява въдиците, качва багажа в лодката и е готов на вода само за 15 минути без да се препоти :lol: :lol:
И аз ползвам ел помпичка, минимизирал съм си багажерията, ама 15 минути.....
Айде, като ми покажете ще почерпя...
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

Нека да поясня, всеки от вас ползва сонар, има батерийка, поне няколко кутии със примамки, минимум 2 въдици, които да се сглобят(не транспортирам въдици с макари на тях), котва, въже и още каквото се сетите, само тези неща ще ви отнемат половината от това време, да не кажа цялото ;)
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

lubo9 написа: За 2 години съм я сгъвал и разгъвал около 100-тина пъти. За сега проблем нямам.
А ти колега си направо за завиждане, всяка седмица си за риба, без нищо да ти се е случило на надуваемата лодка, евала.
Виктор-Стоянов
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 11:38
Местоположение: София

Мнение от Виктор-Стоянов »

taner написа:Нека да поясня, всеки от вас ползва сонар, има батерийка, поне няколко кутии със примамки, минимум 2 въдици, които да се сглобят(не транспортирам въдици с макари на тях), котва, въже и още каквото се сетите, само тези неща ще ви отнемат половината от това време, да не кажа цялото ;)
Абе колега ти много задълбаваш никой не ти е казал че и риба е хванал за това време а за разпъване и пускане на лодка във вода а относно въдици, воблери, кутии и други помисли да стиковаш така нещата че да ги вкараш с едно движение май не ходиш на къмпинг често :lol:
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

Виктор-Стоянов написа:
taner написа:Нека да поясня, всеки от вас ползва сонар, има батерийка, поне няколко кутии със примамки, минимум 2 въдици, които да се сглобят(не транспортирам въдици с макари на тях), котва, въже и още каквото се сетите, само тези неща ще ви отнемат половината от това време, да не кажа цялото ;)
Абе колега ти много задълбаваш никой не ти е казал че и риба е хванал за това време а за разпъване и пускане на лодка във вода а относно въдици, воблери, кутии и други помисли да стиковаш така нещата че да ги вкараш с едно движение май не ходиш на къминг често :lol:
Няма смисъл да се убеждаваме, аз не ходя за да се състезавам, а за да ловя и всяко излишно нещо ме дразни, като например сглобяване и разглобяване на лодка, поради тази причина минавам в най скоро време на по-добрия вариант.
Ти с едно движение вкарваш в лодката и двигателя и сонара и въдиците ли? Браво, казвай бързо как.
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Айде стига сте се дъвкали за глупости, много ви моля :idea: :!:

За 15 минути при добър навик и отработени тънкости може да се стигне от положение това:

Изображение

до положение това:

Изображение

Пробвано е, става.
И да е за 30 минути - света няма да загине, честна дума! И рибата няма да свърши!
Тъй като съм с кола, която няма място вътре за лодка, за себе си съм решил проблема по друг начин..

Изображение

Всеки би трябвало да има глава на раменете и да си прави сметка кое-как..
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Виктор-Стоянов
Мнения: 31
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2010 11:38
Местоположение: София

Мнение от Виктор-Стоянов »

Няма смисъл да се убеждаваме, аз не ходя за да се състезавам, а за да ловя и всяко излишно нещо ме дразни, като например сглобяване и разглобяване на лодка, поради тази причина минавам в най скоро време на по-добрия вариант.
Ти с едно движение вкарваш в лодката и двигателя и сонара и въдиците ли? Браво, казвай бързо как.[/quote]

О тука си много прав и на мен не ми е много гот да сгъвам и разгъвам като луд но обстоятелствата го налагат а в такъ случай по добре да действаш бързо аз лично в колкото и да отида на риба все ми се струва че може и по рано незнам вие как сте
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Мнение от taner »

На никой не му е гот да сгъва и разгъва, убеден съм. Просто се опитвам да представя реално нещата, защото има хора, които чета и ще си направят изводи, но нека представата им за нещата да е пълна и да знаят какво означава да имаш надуваема лодка с твърдо дъно. Това е и причината да държа да сме точни.

А в твоето Марково Поло се събира лодка като моята, а отгоре върху нея двигателя, с уговорката, че трябва да свалиш седалката първо, предната ми кола беше такава.. знаеш как е.. Да не си помислиш сега, че те убеждавам да смениш Прасчо :lol: :lol: :lol:

Хайде поздрави и лека
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

taner написа:А в твоето Марково Поло се събира лодка като моята, а отгоре върху нея двигателя...
:D Съгласен, ама целия останал катун остава сираче ;) Вътре слагам мАторя прав зад дясната седалка, а на задната е всичко останало - кутии, такъм, сонар, други глезотии.. Жилетките също заемат обем, колкото и да са плоски.. Абе с две думи циркът отново е на път! ;)
Наистина, надуваемата иска доста повече време здокато се пусне на вода, но всеки слага на кантара своите плюсове и минуси и си решава кое му е най-оптималния вариант.
Живи и здрави да сме ние! :)
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Marco Polo© написа:
taner написа:А в твоето Марково Поло се събира лодка като моята, а отгоре върху нея двигателя...
:D Съгласен, ама целия останал катун остава сираче ;) Вътре слагам мАторя прав зад дясната седалка, а на задната е всичко останало - кутии, такъм, сонар, други глезотии.. Жилетките също заемат обем, колкото и да са плоски.. Абе с две думи циркът отново е на път! ;)
Наистина, надуваемата иска доста повече време здокато се пусне на вода, но всеки слага на кантара своите плюсове и минуси и си решава кое му е най-оптималния вариант.
Живи и здрави да сме ние! :)

Батка, живот и здраве, летото щи демонстрирам как се напомпва и пуска на вода Selva 240, с поставяне на матор 12 кила, сонар (с предварително монтирана сонда), стойка за тролинг и съпътстващ багаж за max. 7 минути. Ако това е "доста повече време", OK :lol:
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Marco Polo »

Ама пък на гонка щъ скъсам! :lol: :oops:
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Мнение от lubobg »

Без да имам ел.помпа 18-20минути без изобщо да бързам.Това за 3.30 с твърдо дъно.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1377 пъти
получил Браво: 423 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

Marco Polo© написа:Ама пък на гонка щъ скъсам! :lol: :oops:
Ми добре :D
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Мнение от stoev »

Наистина, надуваемата иска доста повече време здокато се пусне на вода, но всеки слага на кантара своите плюсове и минуси и си решава кое му е най-оптималния вариант.
Съгласен с Марко от секъде. И на мен взе да ми писва да се занимавам с надуваемата ми лодка (2.60 твърдо дъно). При пускането на вода, цялата процедура с надуването, мотора, багажа.. ми отнема не повече от 25-30мин. При събирането отива час че и повече ако искам добре да я почистя и подсуша...
Имам приятел с твърда лодка с който ходим за рибки от време на време. При него сме на вода 5-10мин след пристигането. При тръгване 10-15мин. Да допуснем че има къде да съхранявам твурда лодка. До една о дестинациите ми разстоянието в едната посока е 260км от които 70км през града, понякога в отвратителн трафик. С каква лодка ще загубя повече време в път, пускане и събиране? Всеки преценя от собствената камбанария.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”