Съвет за Меркури 25

Минава, големият кораб минава ...
arinoks
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 16:41
Риболов: начинаещ

Съвет за Меркури 25

Мнение от arinoks »

Здравейте колеги.Купих си Меркури 25 коня 2001г. с Щан байн/ако така се пише/.Идеята ми е да монтирам ръкохватка за управление,но се указа,че не е толкова лесна работа-няма предвиден елемент за монтажа на такава.Та някой ако има идея как да я монтирам,ще ми бъде много от полза ако я сподели.Би ми било от полза и ако някъде мога да видя такъв двигател в района на Бургас или Варна.Благодаря предварително.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Съвет за Меркури 25

Мнение от LVitchev »

Единия вариант е да намериш пластмаса,без значение каква,но да е поне 1.5 см.Полагаш ютията върху нея,очертаваш,режеш и си готов.Е,трябва да бележиш и дупките през които се хваща,там е важно да са точни и да не ти се разминават.Другия вариант е да се обадиш на хората продаващи такива двигатели,те имат и плочките !!!!! Питай Мах или Булстар,все някои ще я има.Аз обаче те съветвам да отидеш да ти го монтират,има настройки и на жилата,за правилното включване на скоростите и подаването на газ :idea: :idea: :idea: Имай си на предвид че не трябва да ти се включва която и да е скорост,ако ти са високи оборотите,ще си създадеш проблеми в редуктора и може да ти се скъса гумата която задържа втулката със шлиците,дето се нанизва на оста долу,тази гума играе ролята на амбряж и обира първия удар на перката при в ключването,за това трябва фина настройка :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
arinoks
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Мар 12, 2012 16:41
Риболов: начинаещ

Re: Съвет за Меркури 25

Мнение от arinoks »

Благодаря,ще последвам съвета.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”