Лепене на лодка ?

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Владимир »

Тъй,като и аз нямам никаква идея,кое лепило ще ми свърши най-добра работа,моля колегите за съвет.За момента съм закрепил положението с Бизон лепило за ПВЦ и прозрачно парче ПВЦ,но искам да си купя ЗИП комплект.Благодаря на адаша"СЕЛВА",за инфото,ако никой друг не се включи(ако изобщо някой е лепил с описаните от него лепила),ще поръчам от него на сляпо.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Шморхи »

Когато ми се наложи да лепя лодката си, ползвах ремонтния комплект, който дойде с нея. Такива комплекти се продават навсякъде за 10-а лева.
Изображение

Почистих мястото с шкурка(мисля, че имаше в комплекта, но не помня), почстих почистеното с препарат, намазах двете части, почаках ги да започнат да "дърпат". Притиснах ги, сложих две дъсчици и стегнах всичко с една дърводелска стяга, която можеш да купиш от коя да е железария.
Оставих стегнато за едно денонощие и...това беше!
Аватар
Marco Polo
Мнения: 10196
Регистриран на: Пон Яну 29, 2007 14:40
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
Местоположение: София
получил Браво: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Marco Polo »

Шморхи написа:... и...това беше!
Две лепенки по този начин - не са мръднали. Едната - цепнато явно от трън или клон, 2-3 см, другата - от незагасена цигара.
Само цените тук бяха малко по-високи..
Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от КИРО »

SELVA написа:Polymarine е лепилото с което работят сервизите в софия и варна.
Ползва се и за първоначално вграждане от заводи за лодки.
Polymarine беше взаимствано навремето като идея за внос от лепилото с което работи германския сервиз за лодки
http://www.schlauchbootreparatur.de/onl ... leber.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Двукомпонентното лепило дава по-трайна и здрава връзка. Не съм химик и не мога да обясня причината на молекулярно ниво.
Да - във Варна работим с това лепило и гарантирам за качеството му.
Много е важна обаче предварителната обработка.
И като по закон,преди да дойде лодка при нас,е била пробвано с какво ли не.
Което после много ни затруднява при почистването.
Също много важно е след слепването да се притисне добре лепенката
и да се изчака 48 часа.
Шморхи също е показал едно лепило - в някои варианти върши добра работа.
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Бащицата »

И аз благодаря за съветите и изказаните мнения. Утре ще мина през Лаго- Пасарел да си взема двукомпонентно лепило и лепенки. Още веднъж благодаря и Ви пожелавам да не ви се налага да прибягвате до лепене.
Поздрави :)
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от КИРО »

Бащицата написа:И аз благодаря за съветите и изказаните мнения. Утре ще мина през Лаго- Пасарел да си взема двукомпонентно лепило и лепенки. Още веднъж благодаря и Ви пожелавам да не ви се налага да прибягвате до лепене.
Поздрави :)
Какво стана - оправи ли се?
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Бащицата »

Киро- адаш, оравих се, но с друго лепило. Не можах да взема двукомпонентното и преминах на "направи си сам". Залепих с материала, който беше в ремонтния ми комплект и лепило "Бизон"-винил. при първото лепене, не изтраях и надух леко лодката след 6-7 часа, проба с вода и веро, всичко е ток и жици, лягяне, за да стана рано и да ги почвам, и на сутринта-нъцки. Отлепване, почистване с винтоверт и някакъв камък/ много леко/, обезмасляване, притискане-1-2ч. и след това ми просветна- смених накрайника на помпата за "вакумиране" и я оставих. След една седмица я надух и до сега нямам никакви проблеми.
Само да ви попитам нещо- напоследък ми прави много неприятно впечатлиние автоцензурата, която сами си налагаме- толкова ли е страшно/ от към липса на постъпления/ ако напишем например- еди какво си лепило, купено еди къде си/
Прочетете само тази тема, какви "точни" отговори дава?
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от КИРО »

Ами ще ти отговоря,и ще видиш че след това ще имам или временен бан,
или предупреждение.
Не ме бърка да кажа основните работи по ремонта,все пак
си имаме сервиз за такива лодки.
Писах и по-назад,че почистването е най-важния елемент от сполучливото
залепване след това.За лепилото на Селва също дадох отговор.
И задължително да се спазват указанията на лепилото.
Иначе,само се влошава положението.
Вече как ще е натиска върху съответното място,за да е
сполучлива цялата процедура - въпрос на лична техника.
При нас идват различни повреди - ами това ни е най-болния въпрос,
и ни отнема доста време докато го исмислим,преди да лепим.
Предстои ни да лепим цяла бордова лента - днес за 2 часа
съм изчистил едва 3м от нея,а и самата лодка има да се зачиства. :wink:
Няма начин да ти опиша цялата технология - нали?
Всичко е съвсем индивидуално,различни начини при различните ремонти.
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Бащицата »

Адаш, упрека не беше отправен към теб. Може и да не съм се изразил правилно, но за мен тема "Лепена на лодка" следва да съдържа конкретна информация. Аз писах- лодка "Allroundmarine"- зелена 330 и съм постигнал резултат с това лепило. Не е приятно да търсиш инфо. и губиш време да четеш и накрая да не знаеш какво да направиш.
То си е и като тематичния форума- Риболов от лодка- такова инфо може да прочетеш, че направо да се чудиш къде да отидеш и да ловиш от лодка :)
Само да споделя- За гр. Плевен никъде на успях да намеря комплекти, питах в няколко/3/ магазина за риболовни принадлежности- нямаха и незнаеха къде може да намеря, интернет ме насочи към магазин "Империя", но в един от магазините, където питах за указания ми казаха, че магазина е закрит и преместен в София, но продаваче ме насочи към магазин Киров-жк. Дружба. Там имаше надуваема лодка и комплект към нея, но отделни комплекти нямаше. Та след цялото това "ловене от лодка"- в магазин Баумакс, попаднах на продавач консултант, който ме насочи към този модел на Бизон. Неволи :)
Още веднъж Ви пожелавам безаварийно порене на водната шир. :) :fish3: :fish5:
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от КИРО »

Дано Бизона ти свърши работа.
Ползваме го,но само за детските лодки.
Абе за такъв материал искам да кажа. :D
За такива проблеми като твоя,по-добър вариант е,
свържи се със Селва,да ти изпрати един комплект ПолиМарин.
С гумена лодка,винаги се появяват дребни проблеми,та
няма да ти е излишно.
При нас дребни проблеми не идват,та спокойно си давам тези съвети.
В домашни условия такива проблеми трудно се оправят.
Изображение
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Шморхи »

Това не е проблем Кире, това е решение!
От една страна постелка за плаж, от друга, пояс за цялото семейство. :lol:
Прощавай, не се сдържах. :oops:
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Бащицата »

:D :( :fish5: :fish5:
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Бащицата
Мнения: 263
Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 10:28
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Бащицата »

Да допълня темата: "Козата си сака пръч" Точка. Лодката все още държи въздух, но след две спадания лепенките започват да се отлепят по краищата. За аварийно ползване става, но ще мина на вариант- "... Връзка със Селва и получаване на лепило "Промарин", както предложи АДАША.
Дано не ви се налага да лепите лодката.
Поздрави и успех :) :fish5:
Поддръжник на http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

....it is not the imitative strength or general good looks of the fly that makes it a killer. It's its weight. Simple as that...
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от Владимир »

Бащицата написа:Да допълня темата: "Козата си сака пръч" Точка. Лодката все още държи въздух, но след две спадания лепенките започват да се отлепят по краищата. За аварийно ползване става, но ще мина на вариант- "... Връзка със Селва и получаване на лепило "Промарин", както предложи АДАША.
Дано не ви се налага да лепите лодката.
Поздрави и успех :) :fish5:
Моята я залепих с винилно лепило на Бизон,нито краищата,нито вътрешната част на лепенките са се разлепили или променили състоянието си.В това състояние(с лепенките) съм я сгъвал 6 пъти,последно вчера на жегата.Има друго нещо,ако лепенките не са с кръгла или продълговата форма,ще е нормално да се разлепят краищата.Същото важи,ако не си отпуснал да излезне извън лепенката малко от лепилото.
Правилата при лепене,също трябва да се спазват,ако не си притискал лепенката в продължение на поне 10 минути,може да не е хванала добре .
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лепене на лодка ?

Мнение от КИРО »

Владимир написа:Правилата при лепене,също трябва да се спазват,ако не си притискал лепенката в продължение на поне 10 минути,може да не е хванала добре .
Това ли ти пишеше в упътването,че на мен друго ми идва на акъла. :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”