колеги какво ви е мнението за тази лодка

Минава, големият кораб минава ...
parsun15
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 19:14
получил Браво: 1 път

колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от parsun15 »

http://www.balkanboats.com/productdetai ... d=27&id=71" onclick="window.open(this.href);return false; дали ще носи 15 коня четиритактов двигател
Аватар
makiavelli
Мнения: 292
Регистриран на: Нед Ное 06, 2005 15:22
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 9 пъти

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от makiavelli »

Ами то си пише, че не става. Дават и до 10 к.с. За още малко пари отгоре ти препоръчвам да си вземеш това:http://www.hydrostart.com/1.%D0%9B%D0%B ... N_360_DPW/
Ползвам я 3-ти сезон и съм много доволен.
Все по-болен на тема Риболов!!!
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от Антонов53 »

makiavelli написа:Ами то си пише, че не става. Дават и до 10 к.с. За още малко пари отгоре ти препоръчвам да си вземеш това:http://www.hydrostart.com/1.%D0%9B%D0%B ... N_360_DPW/
Ползвам я 3-ти сезон и съм много доволен.
Човека пита за лодка а не за гумен меур!
А иначе лодката е типична речна лодка/отЖелезните врати нагоре всичките са с подобни/.Стабилна,лесно глисира,устойчива,вместителна/има
поне два пъти повече полезно вътрешно пространство в сравнение на подобна по размери гуменярка/.Единствен недостатък е че при движение срещу вълни ще е шумна.
parsun15
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 19:14
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от parsun15 »

във сайта на производителя и дават до 12 конски сили ,това е препоръчителна мощност тук по дунава на тутракан 6,5m им дават до 8 конски сили или най вероятно с такъв мотор е тествана лодката :) надявах се някой да сподели ,но явно няма желаещи или няма колеги да са я пробва ли със 15 кончета двигател.гумена лодка за дунава не бих си взел щото тук когато качва водата влачи всякакви дънери и нямам желание да се мокря :)
Аватар
SELVA
Вносител
Мнения: 1290
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 22:48
Местоположение: София
дал Браво: 42 пъти
получил Браво: 30 пъти
Обратна връзка:

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от SELVA »

за мен 15 коня са много. ако искаш пробвай, но трябва да дойдеш до Искъра
Lago.bg - Надуваеми лодки, електрически двигатели Haswing, оборудване, сонари
Антонов53
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 11:41
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от Антонов53 »

15 к.с ще са и много.Тази плоскодънна лодка ако се претовари с мощност има опасност да стане лошо управляема.С 15 к.с. ние караме 4,6м "Прогрес" .
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от fisherman 007 »

Влез в линка който си качил погледни ПРЕПОРЪЧАНА МОЩНОСТ и си дай сметка колко е тъп въпроса ти :idea:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
parsun15
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 19:14
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от parsun15 »

колега не знам колко е тъп въпросът ми :twisted: ,но ми е писнало да чета такива изказвания като твоето във форумите :lol: прост народ слаба държава- мисля ,че не бе нужно да се обръщаш по този начин ,но явно само така можеш да общуваш :lol: видял съм кво пише,питах дали някой е слагал 15 коня двигател на такава лодка-чат ли си вече :Dhttp://stakloplast.com/index.php?option=com_content&view=article&id=42&Itemid=62" onclick="window.open(this.href);return false; тук пише 12 конски сил , не е казано че трябва да го карам на макс :wink: от мощността му.първи собственик съм на двигателя и нямам желание да го сменям -за това гледах нещо което да ми върши работа.
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от LVitchev »

Няма да ти казвам,по мощен двигател какво ще я направи лодка,която и дават да носи по малко коне.За това,моя съвет е да не се ебавате с двигателите и лодките,ако не искате да имате проблеми и да се метнете от лодката в движение някои ден по невнимание !!!
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от fisherman 007 »

parsun15 написа:колега не знам колко е тъп въпросът ми :twisted: ,но ми е писнало да чета такива изказвания като твоето във форумите :lol: прост народ слаба държава- мисля ,че не бе нужно да се обръщаш по този начин ,но явно само така можеш да общуваш :lol: видял съм кво пише,питах дали някой е слагал 15 коня двигател на такава лодка-чат ли си вече :Dhttp://stakloplast.com/index.php?option=com_content&view=article&id=42&Itemid=62" onclick="window.open(this.href);return false; тук пише 12 конски сил , не е казано че трябва да го карам на макс :wink: от мощността му.първи собственик съм на двигателя и нямам желание да го сменям -за това гледах нещо което да ми върши работа.
Колега подобна реакция само говори зле за тебе.
Трябваше да започнеш с това че лодката и двигателя бече са ти налични а не че се двоумиш за нещо .........
Между 12 и 15 кс. разликата не е голяма и като се има предвид че последните 25-30% от форсажа на двигателя повишават скоростта малко а разхода много ще пострада ппедимно портмонето ти. Все пак имай си едно на ум.

Пълен напред и на слука :fish3: :fish3:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
parsun15
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 19:14
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от parsun15 »

колега лодката не е налична,а само двигателя :wink: иначе за какво да питам. явно ще си даваме оценки кой какъв е-моля темата за ключ
ivailochopov
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 11:11
дал Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от ivailochopov »

Здравеи колега аз имах такава лодка повече от 7 години,и трябва да ти кажа че бях много доволен лодката е добра тежи около 80кг и я транспортирах на покрижа на колата дори сам я свалях от покрива .В началото я карах с двигател 4кс.малко и оставаше да глесира но и беше малък , после минах на 9.8кс. с него вървеше перфектно сам вдигах до 35км. с двама 28км.,само и бях подсилил транеца защото малко се огъваше и несъм имал никакви проблеми ни в буря ни в вълна , но после намерих по голяма тип бостан и я продадох на мои приятел . Тои и беше слагал 15кс и каза че върви над 43км но вече става страшно в завои.Двигателя идва тежък и задалжително трябва да има криле по лесно да излиза и за стабилност в завои . Според мен 15кс ще е голям ,наи много до 10 кс. Наи голямото предимство на тази лодка е че гази много малко и дори с по малък мотор варви добре и може да се транспортира на покрива на автомобил . Според мен интервала за двигател на тази лодка е 6-10 кс. Недостатък е че лодката не търпи много товар не пове от 300кг защото дъното е тясно и когато се притовари много ,лодката втъва и неможе да излезе на глисаж. Дано да съм ти бил полезен поздрави..
parsun15
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 19:14
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от parsun15 »

много изчерпателен отговор за което благодаря :wink:
parsun15
Мнения: 21
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 19:14
получил Браво: 1 път

Re: колеги какво ви е мнението за тази лодка

Мнение от parsun15 »

благодаря на всички колеги ,които взеха положително отношение по темата :) :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”