Състезание по тролинг - Mercury open III

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от горан »

boababa написа: Горане,това че ти не знаеш някои тънкости в тролинга,не означава че Сампо например не ги знае!Не вервам Сампо да е толко тъп и от 1980година до сега да не е разбрал как се сваля или вдига дълбочината на газене,на воблера когато практикува Норвежки Тролинг за пъстърви на Доспат! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз споменах, само най-общи неща, аз знам поне 4 начина да се свали един воблер, но въпреки това там видях и други джунджорийки. Сампо вероятно знае и повече, но не това е основното. Казах ти, там променят и играта на воблерите и много други неща. От всякъде може да се научи нещо полезно и не трябва да сме като коне с капаци и да си мислим, че всичко знаем и всичко ни е ясно и ние сме го измислили тролинга и сме най-добрите в тази дисциплина, е не сме :mrgreen: И няма значение, че някой го практикуват от 30 години, друг от 3 и така нататък. Или се учиш и се развиваш, или се возиш и си мислиш за най-великия като хванеш две риби на година :wink:
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от boababa »

Горане,само едно нещо различно ми кажи,което норвежците правят а ние не за да ти повярвам!От Скандинавците точно норвежците са най-слабите риболовци,та не ми ги хвали толко!Сложили са некой Флешер за пъстърва-сьомга,който е измислен от канадец и вече са големите тролингисти! :mrgreen: :mrgreen: А "на дарожке" е риболов на поне 130години,който се практикува в Русия и е тролинг!Най-добре е Горан и Върхи да ни предложат тъпите правила на норвежците в тролинга,та да мое да оплескаме Състезанието докрай! :cry: :shock: Ако сте необразовани в тролинга и правилата,то четете повече книжки по тематиката,щот само с одене не стааа! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от горан »

Защо реши, че някой иска да предлага нови правила За Меркюри Оупън ІV. Миналогодишните си бяха идеални и си работеха добре. Върхи просто каза по какви правила се провежда тяхното състезание, не е казал нещо от тяхните правила да се въвежда и тук. Не съм казал, че норвежците са откриватели на тролинга и всичко, което ползват те са го измислили, казвам че ползват неща, които ние не и това го отчитам като грешка при нас. Ако се видим на състезанието ще ти покажа нещо конкретно :wink:

ПП. А, забравих да добавя. Тяхното състезание второ поредна година се печели от един и същи човек, това едва ли е случайно, докато при нас три състезания трима различни победителя.
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от boababa »

Горане,наистина малко прекалих,но се издразних от хваленето на тия пусти Норвежци! :oops: Жребчево гьолче дълго 20километра и се събираме 200лодки,а там се ширят на 120километра и единственото общо са щуките!Щом втора година е един победител,значи е тъпо и безинтересно!Покажи им с кви риби се печелят Меркюри Опън 2 и 3 на тъпите норвежци,да видиш как ще се оцъклят!Кажи ни колко им е най-тежката риба на Норвежкия тролинг турнир,па да я сравним с нашите победители,макар че тук всички участници са любители-риболовци,а там участват и професионалисти!Та,така! :wink: Пусни им клипа от Меркюри Опън-2 да научат и те нещо за големи риби,че не са виждали такива! 8) Победителя от Меркюри-2 беше доста близо до победата и на Меркюри-3,погледни му рибите и ги сравни с жалките пъстървета на Върхи и спираме спора,че ме напуши смех! :mrgreen:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от горан »

Троли,
Прав си до някъде. Там не могат да се съберат много лодки на едно състезание понеже първо разтоянията са големи,а те не си дават много зор да пътуват и второ там има толкова много вода, ама наистина много и Бай ти норвежки тролингист предпочита да си пусне лодката в езерото,брега на което е в задния му двор,а не да бъхти 500-600км. за да участва на някакво си състезание.
Там зачитат от тази година само пъстървите, някои от които са доста по-големи от щуките,които аз и ти сме хващали :roll: .А относно техните щуки какво да ти кажа, зет ми във вторник хвана една 11 кила,нещо, което при нас се е случвало на твърде малко тролингисти, а там това въобще не е рекордна риба :wink: .Това,че победителя е един и същ две поредни години въобще, не е тъпо,а говори за класа.
Нямам точно инфо с какви риби се е спечелило състезанието тази година,но на предишни са хващани пастърви над 10 килца.
Колкото до нашите сомове,наистина могат, а и ни завиждат и затова ще ми идва един приятел норвежец на гости и ще видим дали ще се капотира но жребеца :D
boababa
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 3604
Регистриран на: Вто Фев 20, 2007 16:57
получил Браво: 10 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от boababa »

Докарай го тоя Норвежец,да му падне шапката! :mrgreen: Лично ше ви натрием нослетата,само си вземете дълбоки шорти га си тръгвате с изместен център на тежеста в централната част на торса към Норвегия! :mrgreen: Надявам се организаторите от Булстар да усигурят и безплатна тоалетна хартия за Гостите на Състезанието! :roll: :oops:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от Emo-83 »

Темата,състезанието и всички останали начинания на Булстар бяха толкова хубави за мен.
Но тия кюфтета ми дойдоха в повече.....наистина.Особено сервирани по този начин.
Желая успех на всички участници и организатори.......ценя Ви и се извинявам още веднъж за неплатената сметка.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
VARHARA
Търговец
Мнения: 2886
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 10:10
Местоположение: N.ZAGORA
получил Браво: 1 път
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от VARHARA »

Най накрая прочетох . И тъй като вече не спамим ще ви кажа една къса :wink: Тролка ,да те питам нещо . Ти колко пъти си ходил на състезания в чужбина или на риболов?????? . Аз ходих на 8 световни по риболов и на поне още 10 турнира и дистинации :wink: и ще ти разкажа за типичната българска черта която и ти в момента показваш.
Тръгваме за световно 10-15 човека екип ,и докато пътуваме 2-3 дена се нашлушвам на подобни думи като твойте .Колко сме велики , как ще им скъсаме шортите , как ние имаме такива риби и сме много отворени и т.н и т.н
След първите 3-4 тренировки вече се мълчи и настроението е минорно и никой не споменава колко е велик . През това време разбираме един куп неща за който и хабер сме нямали от ония невежите дето бяхме по велики от тях . Накрая в неделя след финала всичко си идва на мястото и на връщане се питаме КЪДЕ СБЪРКАХМЕ .
Ние сме добри риболовци за нашата действителност но дойдат ли ония от вън ни правят смешни :wink: Така стана и с ония Франсета на Жребеца който на ден хващаха по над 20 бели над 75-80см и на голе,а ние се пулихме с ей такива очи :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Така че не коментирай .

п.п Когато ходя в чужбина за риби ,общо взето тръгвам с голямата торба а се връщам с ню-ню :wink: :lol: и си казвам.....Играли сме као тигри але нямали сме шанс :wink: :lol:
sampo
Мнения: 421
Регистриран на: Сря Окт 26, 2005 9:16
Риболов: Тролинг
Местоположение: София
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 13 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от sampo »

VARHARA написа:..Така стана и с ония Франсета на Жребеца който на ден хващаха по над 20 бели над 75-80см и на голе,а ние се пулихме с ей такива очи..
Любопитно, сподели моля повече детайли да се пулим и ние, година , месец , техники , и виждайки и знаейки ги защо не ги приложи ефективно на Mercury open III , нали всеки ден тренираш там :mrgreen: ??
пп: Опаковката на безалкохолната бира прилича на бирената, но в нея няма бира :mrgreen:
Аватар
Левака
Мнения: 5158
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 12:13
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open III

Мнение от Левака »

sampo написа: пп: Опаковката на безалкохолната бира прилича на бирената, но в нея няма бира :mrgreen:
ГоУем си Симе!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Убий глупака с мълчание.

http://sladkarnica-jasi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”