TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от sleepwalker »

Мерси за съветите, Илиянски. Така или иначе Йовковци отпадна като вариант. :)

Но по принцип това затваряне на язовира си е пълно малоумие, щото лодките са последните, които евентуално цапат. Че те повечето големи язовири са вододайни и от тях пият 95% от българите, но комай само Йовковци е с катинар. Чиновническа работа! :?
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от quietriot »

sleepwalker написа:Мерси за съветите, Илиянски. Така или иначе Йовковци отпадна като вариант. :)

Но по принцип това затваряне на язовира си е пълно малоумие, щото лодките са последните, които евентуално цапат. Че те повечето големи язовири са вододайни и от тях пият 95% от българите, но комай само Йовковци е с катинар. Чиновническа работа! :?
Не, просто на другите им е забранена сам вододайната зона, както на искъра до щъркела уж е забранен, тоя явно целия е вододайна зона.
Последно промяна от quietriot на Сря Юли 12, 2017 14:38, променено общо 1 път.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от nkolev »

quietriot написа:
sleepwalker написа:Мерси за съветите, Илиянски. Така или иначе Йовковци отпадна като вариант. :)

Но по принцип това затваряне на язовира си е пълно малоумие, щото лодките са последните, които евентуално цапат. Че те повечето големи язовири са вододайни и от тях пият 95% от българите, но комай само Йовковци е с катинар. Чиновническа работа! :?
Не, просто на другите им е забранена сам вододайната зона, както на искъра до щъркела уж е забранен, тоя явно целия е вододайна зона.
Не, просто други са напълно забранени. Липсата на контрол от истинските "органи", прехвърля топката в охранителите на язовирите, които нямат почти никакви права и всеки си прави почти каквото си иска.
НДК
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от sleepwalker »

Ако целият е вододаен, би трябвало да не се пускат и риболовци от брега, но явно в ръкавите това е позволено. Пълен нонсенс.

Иначе, ако се спазват пълните изисквания един водоем да е вододаен, една голяма част от територия на страната трябва да стане едва ли не резерват. Миналата година тръгна някаква инициатива за Тича и бе обяснено, че за да се случи това, около язовира трябва да се обособи санитарно-охранителна зона на три пояса. Съответно, това включва пълна забрана за риболов дори и с корда на дезодорант. Според изискванията, всички околни села трябва да придобият централна канализация с преч. станция, да се премахнат всички септични ями и ред още особености. Освен това във водосбора на язовира, реките и деретата, които го пълнят, земите не трябва да се пръскат с нищо повече от дъждовна вода. С две думи - невъзможна задача. Та, написах всичко това в контекста на мисълта ми колко абсурдно и нелепо е да се забраняват лодките в язовир Йовковци и в част от него за конвенционален риболов.

П.С.
nkolev, непосредственият достъп на риболовци до даден язовир е сигурно най-малкият причинител на замърсяването на питейната вода. Само си представи стотиците и хиляди декари земеделска земя, които се обработват с какви ли не химикали, които после се пропиват в земята и през нея - в язовира. Тоест, като пуснеш бариерата пред гьола, на практика не постигаш нищо, да не говорим, че и контрол си трябва за тая работа. Но ония чугунени глави това нещо не го възприемат.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от nkolev »

sleepwalker написа:Ако целият е вододаен, би трябвало да не се пускат и риболовци от брега, но явно в ръкавите това е позволено. Пълен нонсенс.

Иначе, ако .....
П.С.
nkolev, непосредственият достъп на риболовци до даден язовир е сигурно най-малкият причинител на замърсяването на питейната вода. Само си представи стотиците и хиляди декари земеделска земя, които се обработват с какви ли не химикали, които после се пропиват в земята и през нея - в язовира. Тоест, като пуснеш бариерата пред гьола, на практика не постигаш нищо, да не говорим, че и контрол си трябва за тая работа. Но ония чугунени глави това нещо не го възприемат.
Съгласен съм с това, че огромна част от риболовците не замърсяват и не вредят на язовирите.
Въпреки това на яз. Ясна поляна, където във водосбора и въобще над язовира няма нито едно населено място, ние въдичарите и други купонясващи на палатки хора сме оставяли купища боклук, шишенца (удивлявам се колко тъп и мързелив трябва да бъде човек, който като отива на риболов носи пълни шишета с вода, а когато си тръгва не иска да ги носи празни????), торбички и каквото още се сетите.
НДК
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от sleepwalker »

Немарливостта и тъпоумието на някои "колеги" са всеизвестни и не се нуждаят от коментар. Но други фактори вредят в пъти повече, що се отнася до чистотата на водоемите.
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
GE6_HUNT
Мнения: 492
Регистриран на: Пон Яну 17, 2005 15:55
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 51 пъти
получил Браво: 21 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от GE6_HUNT »

Лично съм пробвал да вляза на язовира с малка гребна лодка без мотор и са ме гонили от язовира с предупреждението, че ако някой случайно подаде сигнал на 112, акта не ми мърда.
Преди това съм имал късмет да влизам за много кратко дори с мотор, но с идеята да изляза преди да съм чул идващтата лодка на охраната.
Вече дори не си правя планове да влизам в язовира с лодка, защото отивам за релакс, а не да треперя дали някой няма да звънне на 112 и не само да ми прецакат риболова, но и да отнеса глобичка.
Познавам и човек с акт, заради риболовстване от лодка там.
nkolev написа: Съгласен съм с това, че огромна част от риболовците не замърсяват и не вредят на язовирите.
И на мен много ми се иска да е така, но фактите за конкретния язовир говорят друго:
Пример 1
Пример 2
Пример 3
Пример 4
Пример 5
Пример 6

и една снимка за цвят

Изображение

Всяка година се надяваме да няма вече какво да почистваме, но явно културата ни още е на много ниско ниво, а и санкции няма.
Язовира се замърсява предимно от боклуците изхвърлени от коли от моста, но и рибарите също оставят боклук след себе си.
Най-лошото е, че при почистванията сме намирали и шишенца от селскостопански препарати :(
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от 6tukara »

Истината е винаги някъде по средата, тук мога да се съглася с Троли, че на места някой си превишава правата. Прочетете това и пак ще коментираме.
http://www.lex.bg/laws/ldoc/-549408256
Има ли изградена СОЗ съответно пояс 1, 2 и 3. Вижте какви забрани са включени в СОЗ - ПОЯС 1 обозначен ли е по правилата, ако не е значи няма такъв. Къде точно пише СОЗ - ПОЯС 2 и СОЗ - ПОЯС 3, че не мога да влеза и да се изпикая там от лодката. Това че разни селски тарикатчета са си повярвали е проблем както на държавата така и на обществото което трябва да се бори с тези местни феодали.
за тези които не им се чете
Чл. 8. (1) Пояс I, заедно с оградата и маркировката му, е неразделна част от водоизточника и/или съоръжението.
(2) В пояс I се разрешават само дейности, свързани с експлоатацията на водоизточника и/или съоръжението.
(3) Достъп в пояс I имат само съответните длъжностни лица от експлоатиращата фирма и контролните органи.

Тук лодки работа нямат.
В оставалите зони мисля че няма проблем да си тролим. Някой ако има карта на язовира със съответните СОЗ ще помогне да се реши много бързо този проблем. А 1000 метра от стената всеки може да си отмери и да види до къде е пояс 1.

Изображение
Ако има риба и на бастун че се хване
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от nkolev »

6tukara написа:Истината е винаги някъде по средата, тук мога да се съглася с Троли, че на места някой си превишава правата. Прочетете това и пак ще коментираме.
http://www.lex.bg/laws/ldoc/-549408256
Има ли изградена СОЗ съответно пояс 1, 2 и 3. Вижте какви забрани са включени в СОЗ - ПОЯС 1 обозначен ли е по правилата, ако не е значи няма такъв. Къде точно пише СОЗ - ПОЯС 2 и СОЗ - ПОЯС 3, че не мога да влеза и да се изпикая там от лодката. Това че разни селски тарикатчета са си повярвали е проблем както на държавата така и на обществото което трябва да се бори с тези местни феодали.
за тези които не им се чете
Чл. 8. (1) Пояс I, заедно с оградата и маркировката му, е неразделна част от водоизточника и/или съоръжението.
(2) В пояс I се разрешават само дейности, свързани с експлоатацията на водоизточника и/или съоръжението.
(3) Достъп в пояс I имат само съответните длъжностни лица от експлоатиращата фирма и контролните органи.

Тук лодки работа нямат.
В оставалите зони мисля че няма проблем да си тролим. Някой ако има карта на язовира със съответните СОЗ ще помогне да се реши много бързо този проблем. А 1000 метра от стената всеки може да си отмери и да види до къде е пояс 1.

Изображение
Съгласен съм само с това, че някои си превишават правата, но приложение 1 на НАРЕДБА № 3 ОТ 16 ОКТОМВРИ 2000 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА.... за СОЗ 2, казва в точка 22, че е забранено използването на плавателни средства с двигатели с вътрешно горене - другите могат да си джиткат на гребла или електрички извън зона едно.
Тези 1000 метра за СОЗ-1 са ако няма проект утвърден от съответната басейнова дирекция, същото важи и за СОЗ-2 и петстотинте метра.

"Чл. 19. (1) Границите на пояс II се определят въз основа на самопречиствателната способност на язовира или езерото, количествените и качествените характеристики на водите от втичащите се реки и повърхностния отток от прилежащите терени.

(2) Самопречиствателната способност на язовира или езерото се определя за всеки конкретен воден обект по подходяща методика, избрана в зависимост от:

1. степента на завиреност;

2. разстоянието от водовземното съоръжение до границите на водния обект;

3. качеството на втичащите се в язовира или езерото води;

4. параметрите по чл. 16, ал. 2, т. 2, 3, 4, 5 и 6.

(3) При липса на данните по ал. 1 пояс II обхваща цялата акватория на язовира или езерото и бреговата ивица с широчина не по-малка от 500 м от границата на водния обект."
НДК
Аватар
6tukara
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Фев 03, 2008 18:00
Местоположение: София
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 2 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от 6tukara »

nkolev написа: Съгласен съм само с това, че някои си превишават правата, но приложение 1 на НАРЕДБА № 3 ОТ 16 ОКТОМВРИ 2000 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА.... за СОЗ 2, казва в точка 22, че е забранено използването на плавателни средства с двигатели с вътрешно горене - другите могат да си джиткат на гребла или електрички извън зона едно.
Тези 1000 метра за СОЗ-1 са ако няма проект утвърден от съответната басейнова дирекция, същото важи и за СОЗ-2 и петстотинте метра.
За такъв риболов говорим. Каяци, електрички и гребла както и проходилки Тишина и спокоиствие сред природата и хоп почваме да закачаме пуснатити мрежи и да пречим.....
Ако има риба и на бастун че се хване
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 44 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от nkolev »

6tukara написа:
nkolev написа: Съгласен съм само с това, че някои си превишават правата, но приложение 1 на НАРЕДБА № 3 ОТ 16 ОКТОМВРИ 2000 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА.... за СОЗ 2, казва в точка 22, че е забранено използването на плавателни средства с двигатели с вътрешно горене - другите могат да си джиткат на гребла или електрички извън зона едно.
Тези 1000 метра за СОЗ-1 са ако няма проект утвърден от съответната басейнова дирекция, същото важи и за СОЗ-2 и петстотинте метра.
За такъв риболов говорим. Каяци, електрички и гребла както и проходилки Тишина и спокоиствие сред природата и хоп почваме да закачаме пуснатити мрежи и да пречим.....
Ако няма някаква специална и обнародвана официално забрана, то охраната на язовира, които нямат право на почти нищо, освен да се обадят на "органите" не могат да изгонят от СОЗ-2 каяк, лодка на гребла, лодка с ел. мотор или проходилка.
НДК
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от tiso »

maranzika написа: Значи ние шепа хора се борихме със зъби и нокти да не забранят язовира за риболов(както стана с Габровският примерно).
Да обясня за Габровския язовир
Моментите в ,които е бил отбранен се броят на пръстите ми на едната ми ръка.
2012 г. мисля че го пуснаха за последно- една седмица през юли и една през август.
Язовира се намира в ''централен балкан'' и предполагам знаеш(или не знаеш) кой бъркаше лайната с риболова.
ИАР-и , Мяри и ВИК измикяри са последната дупка на кавала.
Там важеше закона на платения лов.
Лично съм им сърбал попарата.
Стигало се е до там че са рязали дървета , които падат на пътя и по този начин да ни попречат да минем с колите.
Въпреки , че точно тогава беше напълно отбранен.
Не знам с кого и как си се ''борил'' за отбраняването му но там важаха не държавни , а частни интереси.
Казвам ''важаха'' защото конкретния човек го махнаха.
Проблема сега е заспалото министерство , което твори законите на базата ''копи- пейст''
Този язовир обаче според мен трябва никога да не бъде отбраняван , защото след всяко временно отбраняване ми се е плачело.
Там е уникално место и по-добре Българският рибар да не припарва там.
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от maranzika »

tiso написа:
maranzika написа: Значи ние шепа хора се борихме със зъби и нокти да не забранят язовира за риболов(както стана с Габровският примерно).
Не знам с кого и как си се ''борил'' за отбраняването му но там важаха не държавни , а частни интереси.
Май не четеш внимателно.. :wink: Говорим за Йовковци.За него смея да твърдя че ДОСТА съм се борил.А за вашият знам само какво стана от медиите. :tup:
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
tiso
Мнения: 311
Регистриран на: Чет Яну 07, 2010 17:50
Местоположение: Габрово
дал Браво: 56 пъти
получил Браво: 174 пъти

Re: TРОЛИНГ НА ЯЗ. ЙОВКОВЦИ

Мнение от tiso »

maranzika написа: Май не четеш внимателно.. :wink: Говорим за Йовковци.За него смея да твърдя че ДОСТА съм се борил.А за вашият знам само какво стана от медиите. :tup:
Аааа , ясно.
Недоскийв е станало малко. :lol:
:tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”