Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Минава, големият кораб минава ...
Toni78
Мнения: 134
Регистриран на: Сря Апр 08, 2009 19:33
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от Toni78 »

Здравеите колеги.Отваря ми се евентуално възможност да си взема двигател за лодката която е 3.60 с твърдо дъно /чисто нова поради липса на двигател все още :lol: / Та,спрял съм се на тези двата.Бихте ли ми казали кои от двата да избера,евентуално плюсове и минуси? Това което знам аз е че Yamaha-та е доста надеждна и с добър сервиз. Suzuki-то пък е наи-лекият в класа си и е инжекцион /това голямо предимство ли е пред другите които са без или не ???/ има и алтернатор които захранва помпата така че не е необходим и акумулатор /освен ако не се ползва за ел.стартера/
Моля запознатите с двата модела да ме насочат към правилният избор.
Благодаря ви предварително :wink:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от vestel »

Не му мисли много ... вземай инжекциона 8)
svetoslav7704
Мнения: 326
Регистриран на: Пет Авг 13, 2010 23:19
Риболов: спининг,тролинг
Местоположение: гр.Шумен
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от svetoslav7704 »

Разглеждах графики на разхода на гориво на DF20A.Дават го по ефективен в ниските и високите обороти,а само при средни обороти се доближава до карбураторния си модел.Но никъде не мога да намеря данни за реален разход на мин.обороти.Някой ако е правил тестове в реални условия нека напише нещо по въпроса.
Колкото по сериозно оборудване имаш по дребни риби хващаш.
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от славеe »

Много е ново сузукито,като модел за да ти даде някой компетентно мнение,може и да е добро но не се е доказало,докато този модел на Ямаха се е доказал,като безпроблемен здрав кон.
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от Valio Ludoto »

Аз също се огледах в това SUZUKI DF 20 EFI, даже звъннах в Миркат да се поинтересувам за цена и сега чакам отговор.
Понеже и аз търся 20 к.с. за моята лодка-3.80м- се бях спрял на Ямаха, но сега съм раздвоен, май ще наклонят везните към Сузукито.
Дори и със ел.стартер Сузукито тежи 108 ЛБС= 48.897кг.
а без стартер е 97 ЛБС= 43.998кг. срещу 52 кг на Ямахата -най-постния модел 20кс.- къс ботуш.
ТЕАМ Master Fishing
veso1968
Мнения: 224
Регистриран на: Съб Ное 29, 2008 16:52
Местоположение: София
получил Браво: 1 път

Re: Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от veso1968 »

Ямахата не е 52кг. :idea: , мой приятел има 15кс (който е абсолютно еднакъв с 20 кс) ,мерен на ел. везна, излезна точно 56.800кг :shock: :!:
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от Valio Ludoto »

Е, аз не съм го мерил, така пише YAMAHA 20 к.с. BMHS с ръчка и ръчен старт -51,7кг. няма алтернатор, няма стартер..... в общи линии тази е информацията в нета.
ТЕАМ Master Fishing
Шморхи
Мнения: 1273
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 20:58
Риболов: морски
Местоположение: Бургас
получил Браво: 2 пъти

Re: Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от Шморхи »

Макар, че имам Ямаха F 20, предполагам, че бих си взел сузукито, най-вече заради инжекциона. Лично мнение.
А ето проба на това Сузуки със Сузуки 15 к.с.
И като цяло в Ютуб има доста клипове с него. Има и руски, има и на английски...
Но Славе е прав. Рано е още за отзиви.
Аватар
jonny drebnoto
Мнения: 316
Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:54
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Re: Yamaha F20 vs Suzuki DF20 EFI

Мнение от jonny drebnoto »

славеe написа:Много е ново сузукито,като модел за да ти даде някой компетентно мнение,може и да е добро но не се е доказало
инжекциона като двигател се е доказал отдавна и доста закъсня според мен да смени карбуратора при компактните извънбордови мотори, за разлика от автомобилите и мотоциклетите! Имах възможността да запаля, "разработя" и да се повозя на suzuki DF20 EFI. Двигателя е чудесен, просто си иска своето. Да се филтрира бензина и да се обслужва по предписание! Последните години имам доста наблюдения по компактните мотори на Suzuki и бих казал , че нито един не създаде и най-малък проблем! За информация това са двигатели Suzuki DF 2.5, DF 5, DF 6, DF 15 и DF 20EFI
Има едно златно правило преди изполване "read the fucking OWNER'S MANUAL"
Успех в избора!
www.dielservice.com


В Перник е най-голямото голф игрище - дупка до дупка, голф до голфa и мноооого играчи ......
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”