РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от Ralitex »

Майсторлък се краде, нали знаеш. :D
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от jiro »

Бихте ли споделили как селектирате размера на улова(започвам да си мисля ,че мерните риби са изловени и изядени :evil: ) -с размера на примамката, с часовия диапазон по време на риболова или ако кълвът маломерни бели би трябвало да има и едри и трябва да настояваме?
Равносметката ми е следната -преди години като ходих от брега със силикони средния размер на рибите на яз.Цонево и яз. Тича беше 1,5кг , 5-6г прекъсване на риболовната ми практика и вече с лодка средния размер е 400-500гр и бройките риби са далеч по малко и супер придирчиви риби...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от Димитър Тодоров »

jiro написа:Бихте ли споделили как селектирате размера на улова .....
Равносметката ми е следната -преди години като ходих от брега със силикони средния размер на рибите на яз.Цонево и яз. Тича беше 1,5кг , 5-6г прекъсване на риболовната ми практика и вече с лодка средния размер е 400-500гр и бройките риби са далеч по малко и супер придирчиви риби...

Просто станаха твърде много двукраките хищници,затова не е чудно,че издребняват рибите,и намаляват като брой. Израза ,,с грижата на добър стопанин,, у нас не означава нищо.В България добрите стопани са рядкост,преобладават дребните хищници,дето си мислят,че могат да спечелят без да вложат нищо,манталитет,уви.

Мисля,че един елементарен филтър като за начало е размера на примамката.Едно са 6 см,друго са 10 см,а трето и четвърто са 15 сантиметра.Ама не като онези 15 сантиметра,а истински. :lol: :D
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от vestel »

RALITEX написа:Майсторлък се краде, нали знаеш. :D
Джига не е като тролинга :wink: Тука в една и съща лодка със едни и същи силикони ...
единия лови, а другия само гледа - за останалите разлики сам се сети или ако успееш
си ги открадни :tup:
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от Emo-83 »

vestel написа:
RALITEX написа:Майсторлък се краде, нали знаеш. :D
Джига не е като тролинга :wink: Тука в една и съща лодка със едни и същи силикони ...
единия лови, а другия само гледа - за останалите разлики сам се сети или ако успееш
си ги открадни :tup:
Всеки си има своята дисциплина.Едни кльонкат,а други гледат.
Как Върхара или подобни от района на Жребеца да не хващат.Те са във водата всеки ден.На джиг съм ходил 5 пъти.Нито язовир познавам,нито навици на рибите,но пак ми е кеф.Който е риболовец и мисли,ще му трябва малко време за ориентация.
Когато Краси-112 ги ловеше,никой не знаеше,че най-верния помощник е бил сонара и опцията сайтимеджинг.Джига е дисциплина от последните 6-7г.Упражняват я предимно местни корморани или хора с пари,защото двудневен риболов ми излиза колкото едноседмичен през лятото.
А за тролинга мислех,като тебе.Но там също важат правила,воблери,релефи и доста съобразителност в различните ситуации.Ако беше голям майстор Троли,нямаше да ги лови само в началото на годината.Научил е 3 трасета и два ръба и бръмчи по тях.А после зяпа,като абдал.
Ако опънеш щека до някой състезател и ти ще гледаш,а той ще лови.Та,а моля ви критериите кой какъв риболовец е да не се отдава,чак такова значение.
Всеки се кефи по свой си начин и на различни дисциплини.
Майсторлък,наистина се краде.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от yankosan »

Надявам се да разберат хората,колко е прав бат ви Емо :tup:
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от Димитър Тодоров »

Emo-83 написа: Когато Краси-112 ги ловеше,никой не знаеше,че най-верния помощник е бил сонара и опцията сайтимеджинг.Джига е дисциплина от последните 6-7г.Упражняват я предимно местни корморани или хора с пари,защото двудневен риболов ми излиза колкото едноседмичен през лятото.
.....
Майсторлък,наистина се краде.

Е,бат ни Емо гледа на джигинга само във варианта ,,лодка и язовир на 300км,, ,което е малко едностранчиво. Аз примерно ловя с шепа силикон и три глави и риболова ми струва само разходката пеша до Реката,така че не бързайте да правите генерални обобщения.
Определението ,,местен корморан,, приемам като комплимент. :lol:

Майсторлъка наистина може да се краде и тогава просто се движим по-бързо напред,
но от един момент нататък,няма как да получиш без да дадеш! Затова общуването с грамотни хора (,,майстори,, е силна дума) е много ценно - ти даваш, и те ти дават, и така всички вървим напред.Това е начинът, след ,,крадването,, на майсторлък.

На-слука за всички с въдица в ръка! :fish15:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
nasko1971
Мнения: 166
Регистриран на: Сря Окт 25, 2006 9:03
Риболов: predator fishing
Местоположение: STARA ZAGORA
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от nasko1971 »

Emo-83 написа:
vestel написа:
RALITEX написа: Всеки си има своята дисциплина.Едни кльонкат,а други гледат.
Как Върхара или подобни от района на Жребеца да не хващат.Те са във водата всеки ден.На джиг съм ходил 5 пъти.Нито язовир познавам,нито навици на рибите,но пак ми е кеф.Който е риболовец и мисли,ще му трябва малко време за ориентация.
Когато Краси-112 ги ловеше,никой не знаеше,че най-верния помощник е бил сонара и опцията сайтимеджинг.Джига е дисциплина от последните 6-7г.Упражняват я предимно местни корморани или хора с пари,защото двудневен риболов ми излиза колкото едноседмичен през лятото.
А за тролинга мислех,като тебе.Но там също важат правила,воблери,релефи и доста съобразителност в различните ситуации.Ако беше голям майстор Троли,нямаше да ги лови само в началото на годината.Научил е 3 трасета и два ръба и бръмчи по тях.А после зяпа,като абдал.
Ако опънеш щека до някой състезател и ти ще гледаш,а той ще лови.Та,а моля ви критериите кой какъв риболовец е да не се отдава,чак такова значение.
Всеки се кефи по свой си начин и на различни дисциплини.
Майсторлък,наистина се краде.
Емо, ако Жребчево беше до София и ти щеше да си ''корморан'', каквото и да значи това.... :lol: :lol: :lol:

Иначе за другото :tup:
at.angelov
Мнения: 213
Регистриран на: Чет Май 26, 2011 22:09
Риболов: Риболов с каяк
тролинг и джиг
Местоположение: Пещера
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от at.angelov »

Здравейте колеги , поздрави за хубавата тема и наслука на всички които практикуват този вид риболов. Аз искам да попитам по опитните риболовци когато си търсят място за ловене гледат ли сонара да покаже риба на това място или просто се търси подходящ релеф на дъното ? Рибите по дъното виждат ли се с по обикновен сонар (под 1000лв. :roll: ) или лежат точно на дъното и се сливат с него. Благодаря предварително :tup:
Malibu Kayaks X-13
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от Emo-83 »

nasko1971 написа:
Емо, ако Жребчево беше до София и ти щеше да си ''корморан'', каквото и да значи това.... :lol: :lol: :lol:

Иначе за другото :tup:
Естествено,че ще съм корморан.Това не е лоша думичка....завиждам ви,че сте накацали с лодките,като тях.А можех да бъда един от вас. :wink:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
ribata402
Мнения: 2469
Регистриран на: Съб Сеп 17, 2011 17:04
Местоположение: plovdiv
получил Браво: 4 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от ribata402 »

stefar33 написа:Благодаря на Димитър Тодоров за мнението.

Все по-вече хора ловим на джиг и почти всички хващаме. Но има такива които ловят големи риби и те не са все едни и същи. Тях наричам "Майсторите" Познавам някой от тях: Венци и Стефан от Варна,Иво Джидров(със сигурност и много други), Въпроса ми е как ги намирате,дайте някой съвет.
за себе си съм разбрал че големите риби в един водоем са винаги заедно на едно място и то не е там където са по-малките които ловим най-често.Кажете момчета с какво да се съобразяваме, когато търсим батковците?
Max, Ти си един от малкото които споделя дай някой жокер.

Стефчо,истината е само една за селектиране на едрата риба.Силикони с размер минимум 14см..кълванитата ще са рядкаст но ударили ще е качествена риба.Решаваш си проблема и с малките риби.
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от dido ov4arica »

Еййййййй , то аз отидох за риба два дни и гледай ти каква хубава тема се заформи.
Колега stefar 33 много уместен въпрос задаваш относно трофейните бели риби.
Мисля , че колегата Макс , който мисля е Иво Джидров /уважаван от теб риболовец/ ни отговори много точно. Трябва човек да преглътне евентуалното капо и да заложи на големи силикони.
Аз лично също имим този проблем , когато не ми клъвне 20-30мин на едно място и си мисля , че там риби няма а то невинаги е така.Просто прояжда закратко а ти си се изместил там където си хванал вчера. Да ама трофейните риби много рядко /само в големия студ / са на пасажи и са гол за гол. Искат се дебели нерви и упоритост. Чета един немски форум и там немеца казва" не се страхувайте да подавате примамки по 18-25см - тя е гладна и и е студено- иска с минимален разход на енергия да напълни тарбуха добре".

А относно риболова от лодка в Събота при силен вятър с леки привалявяния на Жребчево при 13гр. вода хванах на едно място 5 риби по около 1.3-1.5кг.
Заставах по ръбовете на 12-18м. а имаши две лодки на поляната в нищото /където миналата година се ловяха големите риби/ бяха капо.
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Аз не съм много съгласен с тази теория за големите силикони , естествено не я отхвърлям напълно , само когато те базикат наистина малки риби или костурчета , иначе по тая логика дай да слагаме 50 см силикони за да ловиме бели по 10/15 кг
Понеже залагам на кастмастерите мога да кажа че ловя понякога и по 20 риби ,все пак съм отишъл за риба а не да мръзна залудо , но когато почнеш да вадиш 3кг 4кг риби нормално е и тези по 1,5 кг да ги меткаш обратно :lol: :lol: :lol: а па да видите на месните дизове какви им стават очите :shock: :shock: :shock: когато почнеш да ги връщаш обратно :lol: :lol: :lol:
П.С. Искрено се надявам да не я осереме и тая тема с мнения за най добра лодка за джик , или по добрата въдица от 200 или 300 лв
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от dido ov4arica »

Незнам........все са ми в главата филмите на Калоян и Иво и направо...пък снимките дето ги пусна Max-a ...все още ги има крокодилите ама ние искаме да ни кълве често , затова ловим само келешите.
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: РИБОЛОВ НА ДЖИГ от лодка

Мнение от lubobg »

dido ov4arica написа:Незнам........все са ми в главата филмите на Калоян и Иво и направо...пък снимките дето ги пусна Max-a ...все още ги има крокодилите ама ние искаме да ни кълве често , затова ловим само келешите.
В днешно време информацията е всичко.
Свободното време-малко.
Едно е да ти снасят инфо на готово и да имаш време да обикаляш България,
друго е да имаш един свободен ден и да чакаш резултати- ми нима как да стане.

Това което се опитвам да ти кажа че Белополски не е пример за подражание
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”