Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Tedo »

lubo9 написа: Преди около 2-3 месеца има промяна и с категория Б може да се кара ремарке до 4 тона. Това ми го каза един инструктор.
Няма лек автомобил /бус, джип/ с тегло до 3500кг, който да може /по документи/ да тегли ремарке 4 тона... Както написа колегата от Булстар, в талона на колата пише колко може да тегли. Например мойто /бившо/ волво беше до 1600кг затова го продадох и взех их55, който по талон може да дърпа 2500кг.
Ремаркетата за МПС управлявани с В категория са до 3500кг общо тегло. Над това има американски колесари, които са докарани заедно с големите лодки от Щатите и НЕ МОГАТ да се регистрират тук по "редовния" път...

Ремарке над 750кг при всички случаи трябва да има спирачна система и цената му отива доста нагоре.

Относно примерите с Boston Whaler и т.н. - не може да сравнявате 5 метра/500кг корито с 4-4.30м и тегло 100-200кг... Лодката на Геле не е за лошо време в морето и също така не е за голям мотор - 20, най-много 25кс... За двама човека и с 15кс си върви доволно.
Който иска на море да кара с 30 или 50кмч, трябва да гледа на друг щанд...
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

Tedo написа: Лодката на Геле не е за лошо време в морето и също така не е за голям мотор - 20, най-много 25кс... За двама човека и с 15кс си върви доволно.
Който иска на море да кара с 30 или 50кмч, трябва да гледа на друг щанд...
Те точно това ми беше първоначалния замисъл , колкото става за море - ТОЛКОВА , га се скапе и морето тая каде ще кара с 50 км /ч требе наистина да е от доста висок щанд , който принципно не е достъпен за 90% от Българския рибар.
п.п. не от 100 до 200 , а от 200 до 220 кг .
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от stoev »

gele kapaciteto написа:
Tedo написа: Лодката на Геле не е за лошо време в морето и също така не е за голям мотор - 20, най-много 25кс... За двама човека и с 15кс си върви доволно.
Който иска на море да кара с 30 или 50кмч, трябва да гледа на друг щанд...
Те точно това ми беше първоначалния замисъл , колкото става за море - ТОЛКОВА , га се скапе и морето тая каде ще кара с 50 км /ч требе наистина да е от доста висок щанд , който принципно не е достъпен за 90% от Българския рибар.
п.п. не от 100 до 200 , а от 200 до 220 кг .
То когато се скапе морето няма такъв щанд и плавателни средства, които да се движат с такава скорост. Тедо говореше по принцип май.. иначе е просто мисия невъзможна от 5 бала нагоре. Все едно да караш офроуд (не по равен черен път) със 120км/ч.
Скоро мисля да пусна една тема за времето в морето, като опит да уеднаквим аршина.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от КИРО »

аве тия балове в морето за нищо ги нямате ве.
Преди 2-3г паднах,когато по бТВ Стаси се изказа,че се очакват вълни до 40 бала.

5 бала,това е вълна дето директно си минава през Варненския вълнолом,
кви лодки,кви глисажи в такова време - то пристанището го затварят за вход и изход бре.

5 бала 2,0-3,5м. Появяват се гребени с голяма височина и разпенени върхове с големи площи.Вятърът откъсва пяна от гребените на вълните. Силно вълнение.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 бала 3,5-6,0м. Гребените очертават дълги валове на ветрови вълни.Откъснатата от гребените пяна се разстила на ивици по склоновете на вълните. Силно вълнение

това второто го показвам,че преди много време гледах филм как 25000 тонен кораб се
прекърши от такава вълна,не го намерих по видеосайтовете,но още тогава
ни казаха,че не е желателно да се говори за това.
1992г,м/к Вихрен , пристанище Туапсе.
Екипажа го спасява един бивш армеец с хеликоптер,при вятър
по спомен 23-25м/с.Да е жив и здрав братушката.
Последно промяна от КИРО на Вто Окт 27, 2015 21:56, променено общо 1 път.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от КИРО »

ГЕЛЕ ,много се извинявам за СПАМА,
черпим на свиждането де.
Ама народа требва се научи на някои неща ве. :D
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от stoev »

Привет Киро,
Струва ми се че, поста ти е насочен към мен и ако е така се чувствам леко засегнат, та Геле да ме прощава за спама. Ако не си разбрал, то да кажа все пак, че баловете ги разбирам доста добре повярвай ми и ако коментара ти, че баловете за нищо ги нямаме е насочен към мен - просто бъркаш много! Плавал съм доста години по моретата а и в момента работата ми е свързана с това..
За добро или за лошо преди 15 години изпитах какво са реални 8-9 бала в морето и то на два пъти (на мостика като капитан а не в камбуза като готвач). Поради тази причина и не обичам да гледам филми на такава тематика - от напудрени холивудски до документално реалистични.
Точно защото баловете и "като се скапе морето" е много разтегливо понятие в представите на хората, смятам за полезно и ще го направя, да се пусне една тема в която да се опише какво и как...

Айде нема нужда от такива коментари като твоя и то с такъв тон.. не ти отива на ЕГН-то
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

Пичове нема смисъл да се карате , и двамата сте морски чеда , и двамата знаете кога и с какво да не влизате у водата .
Кой знае каква разлика нема у V дъното в сравнение с моето корито , едното е по бързо на вълна ( не че на голема вълна ) - другото е устойчиво на място , и нема разливане на ракията :lol: .
Тези дни един човек ми се оплака , че седейки на странична конзола лодката му оди на една страна , и отделно си седи наклонена и то доста - а тя е 5,20м .
Седя и си мисля :roll: колко па по малко подскача една лодка " Морско изпълнение " 4,20/4,30 - да ви кажа ли ПОЧТИ НЕМА РАЗЛИКА .
Те тук на това видео вече може да се каже че лодката е " МОРЕХОДНА " , и " МОРСКО ИЗПЪЛНЕНИЕ "


Всичко друго в размер до 4,50 за море си е пълен " СКРОТУМ " :wink:
Молим ви " ПРАВЕТЕ ЛЮБОВ А НЕ ВОЙНА "- и без това дразнителите леко по леко се разкараха ( не че некой му пука за мнението им , като ги знам кВи салове имат :mrgreen: )
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

Аре още едно видео с 36 км/ч 25кс 2т :wink:
:lol: :lol: :lol: Вефа не излете , но един чорап се губи :lol: :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от КИРО »

stoev написа:Привет Киро,
Струва ми се че, поста ти е насочен към мен и ако е така се чувствам леко засегнат,.....
НЕЕЕЕ,извинявай ако така е прозвучало.
Просто по-назад се писа за лодки и скорости,затова написах какво представляват
баловете,та някои да си правят сметката като пишат.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Tedo »

За да стане хубав клип, трябва втора лодка която да снима... иначе просто не си личи какви са вълните... Пък и когато са "читави" вълните, няма желаещи да снимат... Колко скокове съм направил, а нямам едно читаво видео...
Живот и здраве... Другата седмица планираме нещо... Дай Боже да стане и ще направим видео като хората...

...И да... Може да се кара офроуд със 120кмч /че и с повече/, но не с обикновено МПС:
Последно промяна от Tedo на Пет Окт 30, 2015 10:32, променено общо 1 път.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Tedo »

Ние сме бая разглезени - да не ни пръсне, да не ни люшне...
Геле, тая лодка с многото мотори въобще не видях да стъпва на вълна...

За някои райони каране в такива условия е почти ежедневие - трябва да се приберат в устието на реката за да си извадят лодката
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Tedo »

и естествено не всеки път им се получава :tup:
Затова си носят спасителни жилетки и имат спасителни служби /истински/!
bulgarian
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Мар 18, 2013 0:40
Риболов: на куршум
Местоположение: софия/пловдив/бургас
дал Браво: 39 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от bulgarian »

Тедо на оффроуд клипа, тая джипка върви така защото вместо гуми са и сложили стари импелери.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

Ако требе да съм точен , джета си е джет - той си е направен за вълни :wink:
Който иска може да заповяда в Януарския студ на ДЖИК–ТАК да си пробва джета - дали е устойчив на вълни .
Аз си харесвам лодката , и за това което ми требе - ми върши идеална работа .

п.п. Тедо що не ни снима как ни пресече пътя с 115 кс :wink: между другото се притесних , но останах приятно изненадан как си прелетехме през вълната , та даже почти не я усетих :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от stoev »

Тедо, от клиповете, които си пуснал много добре се вижда, че офроуд - разбирзай сриозни неравности, гърбици и т.нт НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАРА със 120 ако ще и на въздушна възглавница да е всъдехода, както и в морето с повече от 20-25 възла. Погледни пак клипа дето си пуснал и виж с колко километра кара бъгито в сериозните участъци. То се вижда че не е с повече от 5-10км/ч. Що се опитваш да доказваш не възможни неща ти се чудя?
И да, на първия клип, където караш ти, много добре се вижда какво е морето - не е повече от два-три бала та...
Останалите клипове са в прибоя и пичовете карат майсторски по вълната със подходяща скорост така, че да не ги застигне вълната и да ги обърне (е не винаги им се получава :D ), и съвсем не означава че, толкова бързо могат да карат под какъвто и да е друг ъгъл спрямо такава вълна. Е за кратко, между две вълни може да поувеличат скоростта, както и бъгито го прави на равното...
Що не пуснеш обратния клип как излизат в морето от устието да им видим карането/скоростта. Без да съм го гледал, мога ти кажа, както съм сигурен че и ти много добре знаеш, че няма нищо общо с прибирането :idea:
Учтиво те моля да не подвеждаш колегите за неща, които в общия случай са невъзможни :D и да не спорим ей така само за спорта - Аз повече няма, щото времето ми е ценно..
В живота нищо никога не е еднозначно и общото правило винаги има изключения - та аз лично гледам да избягвам категоричните изказвания.
Да караш бързо при лошо море при определени условия и обстоятелства - става да, както и е възможно да изкараш комплектация лодка/мотор, която в сладка вода се движи по бързо от колкото в солена - но това не променя общото правило.
Поздрави!
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”