Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Tedo »

Австралийските клипчета ги пуснах по-скоро като шега... На тях вълните освен, че са доста балове, са и в плитчина, което ги прави супер-опасни...

Моята лодка не е замислена за каране в големи вълни, но поради дължината си се държи сравнително добре... Няма как 4-метрова лодка да се държи по същия начин... За големи вълни с голяма скорост лодките са тип offshore 8-9-10 метра... Не са лъжица за нашата уста...
Аватар
zee
Мнения: 729
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 6:55
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 24 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от zee »

Tedo написа:Австралийските клипчета ги пуснах по-скоро като шега... На тях вълните освен, че са доста балове, ."..
Само за протокола - да уточня Това на клипа е источния залив на Whakatane НЗ , не Австралия, вярно е доста шибано място ....но пък държи хубав риболов доти и 4-5 мили от брега,вулканично дъно
"Дай на човек една риба и той ще я изяде за един ден, Научи човек да лови риба и той ще седи по цял ден в лодката и ще пие бира"
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Tedo »

zee написа:... вярно е доста шибано място ....но пък държи хубав риболов ...
мдаа... не ходят за сафрид и попчета :tup:

Та да се върнем на темата - лодката на Геле е универсален бюджетен вариант - има място дори за 4-ма, върви добре с малък двигател... Бордът е висок и няма проблем с ветрова вълна... За тия пари - толкова!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

Tedo написа:
zee написа:... вярно е доста шибано място ....но пък държи хубав риболов ...
мдаа... не ходят за сафрид и попчета :tup:

Та да се върнем на темата - лодката на Геле е универсален бюджетен вариант - има място дори за 4-ма, върви добре с малък двигател... Бордът е висок и няма проблем с ветрова вълна... За тия пари - толкова!
Мерси Тедо за четката :wink: аз поне съм си забравил мойта у дома , та не мОем
да те изчеткам :lol: :lol: :lol:
Както и да е , вече имаме ново видео с което бих казал ( и доказал ) че качествата на " Белият ми Лебед " за пореден път се доказаха , и каквито и да е по нататъшни съмнения вече граничат с лодки - много ( ама МНОГО ) по висок клас ; големина и т.н.
За протокола - грам вода от вълна не влиза като изключиме пръските , които при вятър над 10 м/с ( да не казвам 15 м/с ......айката им мръсна пак ни излъгаха с прогнозата ) , и учудващо добре обратният борд при покачване на вълната , ни изстрелваше обратно на-горе :tup:

Ето и заветното видео
п.п. Саше , нищо лично брат , ама или аз бех кьорав или една мореходна лодка ( па и друга ХОДНА ) не видех , с изключение на един колега който избега некаде на завет ( как ли че се прибере и качи на колесара - един господ знае , все пак е сам дано това му е коз при прибирането )
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
emo69
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 19:04
Местоположение: Видин
дал Браво: 22 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от emo69 »

:lol: Бахти латерната си !Ужас!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

emo69 написа::lol: Бахти латерната си !Ужас!
????Латерна ????
Нема да кажеш - Бахти майстОрО :wink:

Те ти малко Папур

Изображение

Изображение

Те тука се пробвах да направим от кенефа Ферари , ама Кенефа си е Кенеф - вкусове Секакви :?

Изображение
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
1608
Мнения: 419
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 17:29
Риболов: Спиннинг
Местоположение: Варна
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 246 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от 1608 »

След тази боя ти трябва доста "Морски бриз" за да се проветриш :tup:
Хищниците не са тревопасни
Куките са остри
Кафето е горещо
Рибите са хлъзгави ,когато са мокри
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Чичо Том »

Така наречения от тебе кенеф на каква вълна ще издържи,твоето тикме за вар отдавна ще е глътнало водица.
И не ни пробутвай евтини трикове с клипове с 5 км/час.Още ли "боядисваш" лодки с разреден гел.Като гледам ялчето как си го вапсал-май ДА!!!
Аватар
emo69
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Дек 22, 2009 19:04
Местоположение: Видин
дал Браво: 22 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от emo69 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :o :o :lol: :lol: КАЗАХ ти аз, че ще бъдеш разгадан от СПЕЦ ,ама ти не та не !!! Така ти не пада. :lol: :lol: :lol:
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

emo69 написа::lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :o :o :lol: :lol: КАЗАХ ти аз, че ще бъдеш разгадан от СПЕЦ ,ама ти не та не !!! Така ти не пада. :lol: :lol: :lol:
Бах , мъчи се да си направи реклама покрай мен ,че гледам му се е закучила копанката :lol:
Чак я е свалил на 450лв - Там у Видинско не ги ли търсят неговите лодки - били мореходни казват :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
todor471
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 8:35
Риболов: морски риболов
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от todor471 »

Ял 4 ката наистина е мореходна много. Държи на вълни и на товар, грозни лодки са но са много удобни за морски риболов
Ionko.Topalov
Мнения: 249
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 16:53
Риболов: Spining
дал Браво: 112 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от Ionko.Topalov »

БАСИ!!! Ял-4та била КенеФ!!! И това го това го казва не кои да е а Титана на композита, лодкостроител номер 1но на кв. Дървеница, самия и единствен Геле Капацитето. :roll:
Братле, маи се самозабрави.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от gele kapaciteto »

:lol: Пак подкарахте " СТЕНЯНЕТО " :wink:

Я си показвайте лодките , да ви видим кой си е купил от тази " Уникална ; Мореходна и Лека " лодка .
И аз се возим на такава ако ме качат , ако требе обаче да я купим :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - Май сте объркали темата .
За 2 години не съм видел един откачен с Ял-4 ни по язовирите ; нито на колесар да я влачи на кадето и да било .
Опа аз я влачих , но ми я подариха и я отказах , та я пре-подарих и я доставих .
Този Ял други експерти като вас убедили човека че била уникална лодка , дали му я за 1500 лв. и от там се почна - на ново кил ; сваляй боя ; целата е в шупли ; китосване през цело ; и така още 3 пъти ; половината задница я немаше ; а потъването и беше въпрос на 10 сек ( не минути )
Еми до тука само за външно човека полуде , а като я обърнеме направо се плашим не КЕНЕФ , а страшнева ТОАЛЕТНА .
Я си пуснете една тема за Яловете и си ги хвалете ТАМ , ама е добре и редовно да пускате снимки свързани с риболова а не само да се ПЕНЯВИТЕ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

п.п. Йонко - пускам ти нещо което можеш да го зачетеш или не , то си е твоя работа .
И от там на-сетне си помисли кви се водиме , и понеже ще почнеш да философстваш че не е баш така - тоя филм съм го гледал , не ми го прожектирай а просто си рагледай всички постове , и виж има ли некаква допирателна .

" ПРИЯТЕЛСТВО
Приятелството означава междуличностна връзка, която се изразява в поведение на сътрудничество и подкрепа, взаимно разбиране, уважение и привличане, както и прояви на помощ в случаи на нужда или криза. Приятелите са хора, които взаимно се радват на компанията си и проявяват лоялност един към друг, често до степен на алтруизъм. Обикновено споделят сходни вкусове и вършат заедно дейности, които са им приятни, помагат си в трудни моменти, обменят съвети и си връщат един на друг жестовете. За някои хора приятелството означава и просто доверието, че другият няма да ти навреди. Ценностите, които човек открива в приятелствата си с други хора, често са резултат от това, което те демонстрират като редовно поведение:"

Ситото чака , а кажеш а пресявам :fish8:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
todor471
Мнения: 55
Регистриран на: Съб Юни 07, 2014 8:35
Риболов: морски риболов
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от todor471 »

Аз за 20 години професионален риболов в морето, още не съм видял някой да влиза с тримаран,ама редовно виждам ял 4 с по 1 км мрежи качени върху тях,вишки за мола,вкл и хидравлични мрежоубирачки и с по 3 ма човека в тях и да влизат на лошо време. Нормално е да искат ремонт(все пак са на по 20-30 години). Неказам в никакъв случай че ти е лошо коритото, даже ми допада ,но за затворени водоеми :fish3:
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Лодката на моя живот ( Строеж на лодка от А до Я )

Мнение от горан »

todor471 написа:Аз за 20 години професионален риболов в морето, още не съм видял някой да влиза с тримаран,ама редовно виждам ял 4 с по 1 км мрежи качени върху тях,вишки за мола,вкл и хидравлични мрежоубирачки и с по 3 ма човека в тях и да влизат на лошо време. Нормално е да искат ремонт(все пак са на по 20-30 години). Неказам в никакъв случай че ти е лошо коритото, даже ми допада ,но за затворени водоеми :fish3:
Абе, то и аз за 20 години и аз не съм виждал из горите много "Субара Трибека" примерно, ами предимно УАЗ-ки и НИВА, ама то е не щото Трибеката е по лош автомобил от тях, ами по други, най-вече /икономически/ причини :wink:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”