Съвет за тази лодка и още няколко

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от Чичо Том »

gele kapaciteto написа:Моля моля – ти да не беше оня дека пръска гела с Охлюв за пръскана мазилка , или го мажеш с шпакла и го теглиш с мастара :lol: :lol: :lol:
Това че си на 100 , и за иновацийте не си в час - проблемът си е твой , а ако не щеш да се развиваш - тогава и Господ не може да ти помогне .
Относно лодката на Емо , добре си чел ама не си дочел - в същата тема съм написал тоя каде му я прави с какви матеряли бачка , каква му е технологията и що за ЛЪЖЕЦ е .
Познавам го много добре , и той като теб работи с " Американски матеряли " произведени от BOYO - Турция .

И запомнете от мен - с ТопКоат лодка не се пръска външно ( което е правил Румен на лодката на Емо ) , той се ползва за вътрешно - кадето има конденз за да предпазва от просмукване на вода в стъкломата ( това е целта на парафина в него - заради което качествата му са доста занижени при външно ползване )

П.П. И понеже си от тея , каде нема да дадеш 1 лев за проба - ще ти го обясня като на ОЛИГОФРЕН .
Ето ти видеото от което ми светна :idea: как може да си боядисаш лодката с гел , без да ти лепне после цял живот .
На 3-тата минута се забелязва намесата на ПВА-то , и ефекта от него при ремонт - Що да не се ползва на цяла лодка :?: :?: :?: :?: :?: - Требе малко да си отвориш мирогледа , и много други работи ще научиш - ама си требе :fish8: :fish8: :fish8:

Те ти видеото
Те така и не видех във това видео някой да разрежда гелкоат ,че с гел може да се боядисва е ясно и на децата но НЕРАЗРЕДЕН!Анадъмо?Щото ако го разредиш губи най важното си качество- да предпазва от слънце и вода.
Хората боядисват с гел/още веднъж напомням-НЕРАЗРЕДЕН/ но за това трябват специални
пистолети/за много пари/ с Фи 2.5мм а не такива от Бриколаж.А като се напръска с гел иде големия хей с многото шкурене и полиране.
За да нема такива филми на ужасите има бои и се казват:Двукомпонентни полиуретанови лакове за лодки.Кеф ти гръцки 35-40лв/кг без втвърдителя или германски от 100-120лв/кг нагоре.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от gele kapaciteto »

"Аданъмо " ти май си тъп като Слонски Гъз ( ама не заоблен , а отвесно - нали знаеш на Слона Гъзът как е :tup: )
Гела за пръскане с какво е разреден бе – Стирол
Каква е разликата между стирола и ацетона освен цената - Смрадта
Има ли проблем да се мешат разтворителите - НЕ
Който иска ще му разредиме гела със Стирол - 2лв по скъпо
И двете са разредители , и след употреба изветряват - Ацетона по бързо .
Адънъмо :?: :?: :?: Колко ацетон остава в Гела след пръскане ??? - нищо , всичко отива във въздуха .
Какво УВ какви 5 лева .
Колко лодки боядиса с Полиуретанов лак :?:
Колко от тях като ги надереш почват да се люпат - Всичките

Срамота - дърт човек си , а говориш глупости .
Пак ти казвам - ако не щеш да се развиваш , недей да пречиш на другите ( не визирам себе-си ) , хората искат нещо да научат - ти с какво допринасяш ...... С едно ГОЛЕМО НИЩО .
Нема да ти взема клиентите СПОКО ( ако изобщо имаш клиентела )

п.п. А сега оди ми фърли малко БОБ или КОКАЛИ да ми е уруки :lol: :lol: :lol:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от tyofata »

Това с полиуретановата боя нема да го повторим никога.Усрах една лодка стая смрад.След два излета става на гъз отдолу .Освен ако лодката е кенеф за евтинко претупване небих повторил.
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от tyofata »

Геле има некви на 3М пасти в watersport работил ли си с тех.Арни ги гледам в ytube ама много видове бре.Коя за кво е незнам!То първо с една па със друга ум да ти зайде
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от gele kapaciteto »

tyofata написа:Геле има некви на 3М пасти в watersport работил ли си с тех.Арни ги гледам в ytube ама много видове бре.Коя за кво е незнам!То първо с една па със друга ум да ти зайде
Абе ква и да е , въпроса е да е от финната - мен един авер бояджия ми полира коритата , и всеки път с какво е добарал :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от Мънцата »

Еййй, добре че си чешете езиците в таа тема, прочетох я отново и ми стана едно хууубавооо :D
Мънцата написа:На любителите на твърдото мога да пожелая някой ден да се сдобият с един хубав РИБ! Тогава ще разберат точно какво имам предвид :wink:
:wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

РИБ-а е мноо гадна работа, да знаете :D
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от tyofata »

gele kapaciteto написа:
tyofata написа:Геле има некви на 3М пасти в watersport работил ли си с тех.Арни ги гледам в ytube ама много видове бре.Коя за кво е незнам!То първо с една па със друга ум да ти зайде
Абе ква и да е , въпроса е да е от финната - мен един авер бояджия ми полира коритата , и всеки път с какво е добарал :tup:
:lol: :lol: :lol: ok
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Аватар
tyofata
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Сеп 01, 2014 21:23
Риболов: Сом
Сом
получил Браво: 4 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от tyofata »

Мънцата написа:Еййй, добре че си чешете езиците в таа тема, прочетох я отново и ми стана едно хууубавооо :D
Мънцата написа:На любителите на твърдото мога да пожелая някой ден да се сдобият с един хубав РИБ! Тогава ще разберат точно какво имам предвид :wink:
:wink:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

РИБ-а е мноо гадна работа, да знаете :D
Много ти е хубава конзолата.Страх ме е да те питам колко струва
Роден да оди за риба, а они ме карат да работим!!!!!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от Мънцата »

tyofata написа:Много ти е хубава конзолата.Страх ме е да те питам колко струва
И мен ме кефи много :tup: Хубавото е, че е много лесна за обслужване, защото е отваряема, а и събира доста - двата акумулатора + още нещица :D Към 1500лв е, по спомен. Абе кеф цена няма :D

Изображение
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от gele kapaciteto »

Мънца , немам нищо против и рибовете , ама много пари за въздух под налегане :wink:
Па и требе да сменим колата - гледам бая си е висок , и че ми прави челно съпротивление , и разхода ще ми се дигне значително :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Изображение

Иначе на цвет бива , па и с конзолата имат почти еднакви форми :wink: :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Съвет за тази лодка и още няколко

Мнение от Мънцата »

gele kapaciteto написа:Па и требе да сменим колата..
Те тва ще ти заспи :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”