тролинг с рибка

Минава, големият кораб минава ...
boroslav74
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 17:51
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: тролинг с рибка

Мнение от boroslav74 »

vlaktovaren написа:
Tedo написа:Само бих искал да уточня Lip Skull се чете "лип скЪл" (думите на БГ значат устна и череп).

Втората кука на мек повод си е направо задължителна - повечете удари са в средната или задната част на рибата... Бая "глави" съм извадил след удар.

Голям недостатък е, че усуква "конеца"..
Ако се монтира вирбел с повод към примамката около 1-1,5м не се ли решава проблема с усукването ?
Предлага се вариант с две тройки който е предназначен за мъртава рибка
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от LVitchev »

Ето така се прави.Това е най-простия начин.Нищелката е от здрав неръждаем тел на определени килограми да държи.Всеки може да си го направи.Е,няма да играе като рибка но ще се върти и атака пак ще има,пробвайте !!!!!

Изображение

Изображение
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
boroslav74
Мнения: 29
Регистриран на: Пон Юли 30, 2012 17:51
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: тролинг с рибка

Мнение от boroslav74 »

boroslav74 написа:
vlaktovaren написа:
Tedo написа:Само бих искал да уточня Lip Skull се чете "лип скЪл" (думите на БГ значат устна и череп).

Втората кука на мек повод си е направо задължителна - повечете удари са в средната или задната част на рибата... Бая "глави" съм извадил след удар.

Голям недостатък е, че усуква "конеца"..
Ако се монтира вирбел с повод към примамката около 1-1,5м не се ли решава проблема с усукването ?
Предлага се вариант с две тройки който е предназначен за мъртава рибка
това е въпросния монтаж за който говорих вчера
http://captainhook.bg/%D0%90%D0%BA%D1%8 ... =lip+scull" onclick="window.open(this.href);return false;
:tup:
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от bai ves »

хора, едно и също дъвчите, ама Емо спря да ви пише щото няма смисъл. Информация се попива от зрели хора. Любо ви показа втори монтаж, а вие софт фор плей та плей. Ами купете си го и се радвайте , изучете го и нека ви е слука :tup:
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от EDM electronics »

Колеги,
интересува ме, когато се лови на тролинг с даунригер и воблера е потопен принудително на голяма дълбочина, а примерно е пригоден да гази до 1 м, как се изчислява дълбочината на газене? Предполагам се събира дълбочината на даунригера с тази на воблера, но не съм сигурен, дали потопен на дълбоко от налягането на водата ще има същото газене?
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от lubobg »

Колега,
Лично аз нямам даунрегер но от това което съм чел е че воблера е задължително да е неутрален.Нито плуващ нито потъващ.На кутията трябва да пише суспендинг.
Иначе има колеги от много време влачат по този начин.Дано те да се включат.Може да пишеш едно Л.С. на ГЕО за повече насоки.
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от EDM electronics »

lubobg написа:Колега,
Лично аз нямам даунрегер но от това което съм чел е че воблера е задължително да е неутрален.Нито плуващ нито потъващ.На кутията трябва да пише суспендинг.
Иначе има колеги от много време влачат по този начин.Дано те да се включат.Може да пишеш едно Л.С. на ГЕО за повече насоки.
Благодаря за отговора! Има логика да е неутрален воблера по тегло, за да може да следва тежестта на даунригера. Дано се включи някой практик с даунригер.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”