тролинг с рибка

Минава, големият кораб минава ...
vlaktovaren
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 18:32
Риболов: от лодка

тролинг с рибка

Мнение от vlaktovaren »

Здравейте колеги ! Пуснаха на пазара преди време прозрачни кухи глави на воблер с тройка на които се монира рибка /извинявам се за невежеството но незнам точното наименование/ . Въпросът ми е - някой използвал ли е тази примамка и в кой сезон и на каква дълбочина е най работеща ! Има ли тънкости при воденето и ставали за тролинг ! Благодаря отзивчивите !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от Emo-83 »

Липскул се казва.Ето ти една бяла риба на тролинг от Кърджали.Има и доста сомове на тези глави,които са различни по размери и газене.
Изображение
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
vlaktovaren
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 18:32
Риболов: от лодка

Re: тролинг с рибка

Мнение от vlaktovaren »

Колега , имах предвид рибка /естествена стръв а не силиконово/ . Веднъж съм монтирал уклей и играта му беше уникална като жив /макар че след монтажа умира / . Влачих го 3ч. но нямах пипване ! За това и питам дали става за тролинг и в кой период !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от Emo-83 »

vlaktovaren написа:Колега , имах предвид рибка /естествена стръв а не силиконово/ . Веднъж съм монтирал уклей и играта му беше уникална като жив /макар че след монтажа умира / . Влачих го 3ч. но нямах пипване ! За това и питам дали става за тролинг и в кой период !
Колега,аз ти показвам главите,а ти слагаш в тях каквото пожелаеш....аре малко да помислим,преди да пишем.
Това,че уклея е умрял е съвсем нормално.И на тебе,ако ти набуча един щифт през главата и ти ще се шпицираш.
Всъщност,аз не разбирам какво питаш.Такива глави ли търсиш или какво :!: :?: :roll:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от sharo1 »

Всъщност,аз не разбирам какво питаш.
Форума е за да се пита и да се учи-научи нещо

Аман от разбирачи,като не разбираш ,какво пишеш...
Колегата е написал ,че е невеж... а вместо нещо да научи,знание получава -какво...упреци...
Не всички сме майстори,има лаици и юзери-както им викате
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от Emo-83 »

sharo1 написа:
Всъщност,аз не разбирам какво питаш.
Форума е за да се пита и да се учи-научи нещо

Аман от разбирачи,като не разбираш ,какво пишеш...
Колегата е написал ,че е невеж... а вместо нещо да научи,знание получава -какво...упреци...
Не всички сме майстори,има лаици и юзери-както им викате
Ти какво му каза в случая :!: :?:
Аз му отговорих за името и му показах главата.
Отговорих му и защо уклея е умрял.
Не ти разбирам чуждиците,за юзери и други глупости.
Не зная ти колко риби си хванал по този начин,та имаш претенци за това какво зная аз.
Я влез в риболов на сом и виж колко сме писали за Липскулите преди две години.Прикени към тях са клипове и риби.
Според теб не му ли отговорих :!:
Това,че не ти харесва мнението ми,си е твой проблем.
А кажи какво пита сега,та да му отговоря!....или ти му отговори.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
vlaktovaren
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 18:32
Риболов: от лодка

Re: тролинг с рибка

Мнение от vlaktovaren »

Благодаря за името /Липскул / . Идеята ми е , че след като Липскула позволява монтаж на естествена стръв , това би ли трябвало да увелечи шанса за слука или силикона е по удачен ! Трябва ли допълнителен монтаж на втора тройка към опашката за да няма празни удари или разваля играта !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от Emo-83 »

vlaktovaren написа:Благодаря за името /Липскул / . Идеята ми е , че след като Липскула позволява монтаж на естествена стръв , това би ли трябвало да увелечи шанса за слука или силикона е по удачен ! Трябва ли допълнителен монтаж на втора тройка към опашката за да няма празни удари или разваля играта !
Проблема на липскула при тролинг е,че много усуква конеца.Той иска по-бавно водене и хищника кълве,дори когато рибата е удървена.....движи се,като воблер.
Трябва да пробваш различните глави.Най-често използваната е средната,а в началото на годината малката.
При силикона,тази пъстръвка от снимката е добър ловящ цвят.
Бих използвал уклейче за малките глави и кленче за по-големите.Каракудката или червеноперката са по-плоски и ще се въртят повече при тролинг.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от lubobg »

Пич тоя липскул е пробван вече в бойни условия.
Както ти казаха по горе по ще си улесниш живота ако ползваш изкуствена рибка или воблер.

По принцип е за щука от ръка с много бавно водене .

Кленът си има размери според ЗРА. Като оставим настрана че си в нарушение и рискуваш глоба ,не знам и доколко съвестта ти го позволява да разсипваш дребни кленчета.

Разбира се може аз да съм прост и да не съм разбрал правилно какво те съветват.

Най вероятно съветът към теб е да монтираш едно 22см. кленче или по голямо и така да влачиш. Тогава всичко ще е ОК. :tup:
vlaktovaren
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 18:32
Риболов: от лодка

Re: тролинг с рибка

Мнение от vlaktovaren »

Emo-83 написа:
vlaktovaren написа:Благодаря за името /Липскул / . Идеята ми е , че след като Липскула позволява монтаж на естествена стръв , това би ли трябвало да увелечи шанса за слука или силикона е по удачен ! Трябва ли допълнителен монтаж на втора тройка към опашката за да няма празни удари или разваля играта !
Проблема на липскула при тролинг е,че много усуква конеца.Той иска по-бавно водене и хищника кълве,дори когато рибата е удървена.....движи се,като воблер.
Трябва да пробваш различните глави.Най-често използваната е средната,а в началото на годината малката.
При силикона,тази пъстръвка от снимката е добър ловящ цвят.
Бих използвал уклейче за малките глави и кленче за по-големите.Каракудката или червеноперката са по-плоски и ще се въртят повече при тролинг.
Благодаря за информацията ! Но какво е твоето мнение /виждам че имаш голям опит и успехи / за поднасянето по този начин на естествена стръв вместо пласмаса или силикон !
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от Emo-83 »

Ние по-често сме използвали силикон,само по една причина.Не ми се губи време в улавянето на рибки.Имаше колега с нас,който си хващаше и беше доволен при тролинг.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
тони котев
Мнения: 479
Регистриран на: Вто Ное 02, 2010 9:20
Местоположение: София а лятото в кемпера
получил Браво: 2 пъти

Re: тролинг с рибка

Мнение от тони котев »

Emo-83 написа:Ние по-често сме използвали силикон,само по една причина.Не ми се губи време в улавянето на рибки.Имаше колега с нас,който си хващаше и беше доволен при тролинг.
Така е , само аз и Жорката хващахме риби няколко дена , докато не се раздвижиха рибите и не започнаха да гонят воблерите.Водата беше ледено студена-около 10 гр. на 10ти юни.
Липскула е 3 модела.Най-плиткогазещия ако успееш да го свалиш на 3 метра с мъртъв уклей, хваща доволно риби на тролинг в по-плитките участъци на язовира.Играта му е много вяла , но това не пречи на риболова.Хваща се и сом.Щом кълването на липскула намалее сменяй с воблери.
Има вариант да се монтира тройка на опашката на уклея и тогава яловите удари почти отсъстват.
Ех, с интелигентни хора се работи лесно,....но с вас господине......
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: тролинг с рибка

Мнение от Tedo »

Само бих искал да уточня Lip Skull се чете "лип скЪл" (думите на БГ значат устна и череп).

Втората кука на мек повод си е направо задължителна - повечете удари са в средната или задната част на рибата... Бая "глави" съм извадил след удар.

Голям недостатък е, че усуква "конеца"..
vlaktovaren
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 18:32
Риболов: от лодка

Re: тролинг с рибка

Мнение от vlaktovaren »

Tedo написа:Само бих искал да уточня Lip Skull се чете "лип скЪл" (думите на БГ значат устна и череп).

Втората кука на мек повод си е направо задължителна - повечете удари са в средната или задната част на рибата... Бая "глави" съм извадил след удар.

Голям недостатък е, че усуква "конеца"..
Колега , усукването на конеца се получава и при естествена стръв и силикон ли ?
vlaktovaren
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Фев 04, 2014 18:32
Риболов: от лодка

Re: тролинг с рибка

Мнение от vlaktovaren »

Tedo написа:Само бих искал да уточня Lip Skull се чете "лип скЪл" (думите на БГ значат устна и череп).

Втората кука на мек повод си е направо задължителна - повечете удари са в средната или задната част на рибата... Бая "глави" съм извадил след удар.

Голям недостатък е, че усуква "конеца"..
Ако се монтира вирбел с повод към примамката около 1-1,5м не се ли решава проблема с усукването ?
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”