Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обороти

Минава, големият кораб минава ...
Мартин Станев
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 04, 2014 2:04
Местоположение: Пещера
дал Браво: 2 пъти

Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обороти

Мнение от Мартин Станев »

Здравейте колеги. Преди малко се регнах във форума и съм новобранец тук така да се каже.
Помагайте!
Наскоро се здобих с едно дърто магаре Mercury Thunderbolt 402 40k.с. 77г. с камшично запалване. Преди няколко дена го тествах на язовир Батак, много съм доволен справя се добре. Каране на средните обороти и м/у средни и високи ми даде 6.5л. на час с 2ма души по 130кг на Прогрес-3м, като имах не малко насрещен вятър и вълнение на язовира.
Проблема е следния на високите обороти ми прихълцва и веднага гасне, след това пак и пак...задам му високите или ще прихълца и веднага гасне, или веднага гасне без да се замисля. Това ми го прави над 20 пъти....на самия двигател си има горивен филтър и за мое уверение го отворих и изчистих но беше чист(този груб филтр го бях изчистил преди да пусна лодката в язовира) правих струвах пулих се, като теле... ама като не му разбирам и ме лови яд. Знам, че нещо не му достига.. гориво ли к'во ли и аз не знам. Та на средните и над тях се справя чудесно, ама ще ми трябват и високите, а тях ги няма никакви :(
Колеги кажете, ако някой е имал подобен проблем или пък да ми препоръча добър майстор от регион Пазарджик или Пловдив да го закарам там двигателя да ми го прегледат.
И още нещо не мога да му намеря свещи. Свещите са му много странни, нямат полюс и електрод, като останалите, а са плоскодънни. Като ги оглеждам и виждам едно кръгло каналче с периферия дето играе самата искра. За съжаление не мога да ги снимам да ги покажа, никога не съм виждал такива свещи и са ми много странни. Все пак трябва да ги заменя с нови 2, че тия сегашните може и да работят, ама кой ги знае от кога са....пък и винаги съм свикнал да имам поне 1 комплект резервни свещи в лодката, че не се знае кога може да ми потрябват.
Колеги ще ви бъда благодарен, за всяка ценна информация!
Поздрави!
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обо

Мнение от LVitchev »

Плавдив - Жоро Леков - 0878797282

Двигателя е толкова стар че семерингите на вала са заминали и при високи обороти взима въздух от там и за това гасне и ще гасне докато не се разцепи двигателя и да се сменят семерингите а сигурно и лагерите.Няма как модел 77 година да не е с тези два проблема със сигурност,давам си едната ръка ако не е така :idea: :idea: :idea: Цепене му е майката,защото въпросните са станали на камък и вече са трошливи,нищо чудно да има и вече вдлъбнатини по вала и да се иска наваряване и шлайфане :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
kuka70
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 04, 2014 9:41
Риболов: морски риболов, риболов от лодка
Местоположение: Варна

Re: Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обо

Мнение от kuka70 »

аз имам мерк 50 кс, 2Т, 4 цил, 90 г. свещи BUHW-2 NGK за модели от миналия век , но стават и други
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обо

Мнение от LVitchev »

Важно е топлинното число да се спазва за да работи както трябва един двигател,запалване и т.н.Всички свещи дори и старите си имат заместители а това може да го кажат вносителите.Обръщайте се към тях,ще ви помогнат :idea: :idea: :idea:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Мартин Станев
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 04, 2014 2:04
Местоположение: Пещера
дал Браво: 2 пъти

Re: Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обо

Мнение от Мартин Станев »

Ще сваля свещите и ще обикалям с тях по магазините за авточасти да видя къде могат да ми предложат същите. Иначе на външен вид са същите, като тези BUHW-2 NGK, за които написа колегата кука70 или по горния колега с линковете в гоогле.
Колега LVitchev мерси за съвета, но за цепене на двигателя още не ми се мисли. Семерингите ще ги пригодим от нещо все ще има подобни, а както вече казах и по горе 77-набор е къде ще му намеря лагери на тоя дъртанян....да не говорим за вдлъбнатини по вала и т.н. чак в такива филми не ми се вкарва, за сега. Пали без проблемно, в малките обороти е много тих и спокоен, работи добре и на средните. Все ми се струва, че карбуратора иска почистване или донастройване. Затова искам да го закарам на специалист да го погледне. На ръчката на дистанционното управление на графа м/у средните и високите работи перфектно, на задам ли му още мощност или максимални обороти и е до там и изгасва веднага с леко прихълцване понякога.
истър
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Фев 05, 2013 20:42
получил Браво: 1 път

Re: Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обо

Мнение от истър »

Да ти заглъхне във високите добре но да ти угасне предполагам че горивото бързо свършва в карбуратора .Виж в кранчето там има цедка да не се е позапушило
Мартин Станев
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 04, 2014 2:04
Местоположение: Пещера
дал Браво: 2 пъти

Re: Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обо

Мнение от Мартин Станев »

истър написа:Да ти заглъхне във високите добре но да ти угасне предполагам че горивото бързо свършва в карбуратора .Виж в кранчето там има цедка да не се е позапушило

Тази цедка я чистих преди да пусна лодката в язовира, и след номерата с гасненето я отварях да я чистя, поне 3-4 пъти, ама си беше чиста.
kuka70
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Май 04, 2014 9:41
Риболов: морски риболов, риболов от лодка
Местоположение: Варна

Re: Mercury Thunderbolt 402 40к.с. не работи на високите обо

Мнение от kuka70 »

Колега, слагай го на слушалки или по-добре във варела и форсирай, ако глъхне пак-ререгулиране на карбото -може и от автомонтьор, ако пак гасне- няма начин отваряш и гледаш вала, семеринги и това е! Успех, а свещите са по 9-12 лв в bulmer-parts Бургас.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”