PR: Състезание по тролинг - Mercury open V

Минава, големият кораб минава ...
Заключено
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от vestel »

Аз като основна причина за това което се случи тази година виня единствено времето и високото ниво на язовира. Там където бяхме на бивак ... за да стигнем до халето - във петък и събота махахме ботуши във калта 1.5 км. на отиване и още толкова на връщане ... е не беше много приятно ... със колите пък беше глупост да се движим - след употреба на алкохол, а при наличието на патрулка горе на асвалта .... явно хиените са разбрали, че могат да сгънат някой лев или да изпържат някои сръбнал колега. Добре, че някой хитър се беше сетил да докара трактор и да изкара някой лев да вади закъсали колеги. А в неделя докато сгънем багажа и издрапаме от калта ... на халето вече било всичко свършило.
Но въпреки всички несгоди - едно голямо благодаря на Булстар за това, че за поредна година ни събраха и успяха да се погрижат максимум да ни бъде добре ... а то винаги ще има недоволни от нас.
ПЛУВЧО
Мнения: 72
Регистриран на: Пет Фев 03, 2012 12:06
Риболов: универсален боец
Местоположение: Варна
дал Браво: 8 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от ПЛУВЧО »

Аз като начинаещ в тролинга и новобранец в състезанията да "кажа" с няколко думикак видях нещата през мойта си призма.
Това ми бе първо състезание и надявам се не последно.
Невероятна организация на мероприятие от такъв мащаб.Въпреки неблагоприятните метеорологични условия всичко бе на МАХ.
Присъстваха ного хора,което говори че и предните години организаторите доста са се постарали.Сега може би им е било малко по-нанагорнище.И заради наводнението което са претърпяли наскоро и на самото състезание заради тежките условия.
Аз като зает човек пристигнах много късно в петък вечерта и не се ориентирах веднага в обстановката.Добре че приятели ми бяха запазили място за един автомобил-спалня място.
В събота вечерта купона бе велик.
Първом се изненадах,че не ми искат пари за бирата...ГоОоляма грешка(от моя страна).
Толкова много хора имаше в хангара...Не съм броил,но никак не бяха малко и си мисля,че нямаше място за повече.Видях се със стари приятели и познати,запознах се с нови...Даже успях да взема малко кадем от Емо и от Краси...Хи..Хи..Хи..
Изненадвам се,че са продадени толкова малко бройки от фанелките за зарибяване...Защото видях лично как някои си взеха по две,че и по повече.А аз,без малко вместо фанелка,щях да си взема рокличка... :lol: :lol: ...Вместо р-р М щях да взема р-р L,а краченцата са ми късички.. :lol: :lol:
А за състезанието...МаАалко наруших правилата. :oops:
Понеже на моят капитан не му стискаше да влезе с ""Големия" Пух" в тези бурни води,аз се цаних за юнга на друг "кораб",на който пък му липсваше екипажа.Кво да правя като меракът бе голям а и за това съм пропътувал 280-300 км. в късната дъждовна петъчна вечер. :roll: Времето кофти,ама мерака голям....Събота(първи състезателен ден)-гаден дъжд с отвратителен вятър.Но вечерта беше мноОого сгряваща...И таА пуста бира...Сутринта в неделя имах чувството,че Мънцата ме е нацелил в канчето :fish6: докато спя... :lol: :lol:
Но...На състезание като на състезание...Отново на вода.Пак бе духовито времето,но поне нямаше дОжд.Направо приказка.... :D Нашият екипаж нямаше слука,но това не помрачи настроението ни от изкараните дни.Когато практикуваш любимото хоби и си сред приятели....Какво му трябва повече на човек...?
И накрая...
Огромни Благодарности на всички от Булстар,за организирането на състезание от такъв голям мащаб и за всичко,което направиха за да угодят на всички и да изкараме този невероятен празник. :tup:
Надявам се това да не ми е първото и последното състезание,а да има и да присъствам на още много такива празници...!
Поклон на Палаза,Ники и Миро...Поклон на всички момчета,които се грижеха за нас по време на това мероприятие....Големи сте!Бъдете живи и здрави! :tup:
Цуни-гуни куката да ти бодна джуката
batceco
Мнения: 38
Регистриран на: Вто Мар 11, 2014 12:00
Риболов: carpfishing, trolling
дал Браво: 1 път

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от batceco »

И аз си изкарах много добре - начинаещ съм и със съотборника ми бяхме в лодка 3.30 - беше голяма лудница и двата дена, добре че имаше огнена вода, та си изкарахме доста забавно катерейки и спускайки се по вълните. За риби и удари няма какво да говорим :D Поздравявам организаторите от Булстар - всичко беше на ниво :tup:
Perhaps I should not have been a fisherman he thought, but that was the thing that I was born for !
Ernest Hemingway
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от Ralitex »

Пускайте още снимки бре!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от Tedo »

Чакаме с нетърпение класирането!
Все някой трябва да е хванал мерна риба?
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от vestel »

bulstar_nikolov написа:
bulstar_nikolov написа:Изображение
Не са много но са от сърце :wink:
Поздрави на всички в класирането ... и най вече на 2 ро то място - те си го пожелаха и ... успяха да го спечелят ... и да не забравят за кофичката с печелившите костури :wink:
... да почерпят де ... не за друго :tup:
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от vestel »

А и за 4 ти те ... след няколко поредни капота на Жребеца ... вече са във челната 4 ка :fish15:
Е когато на човек му върви ... :tup:
palaza
Мнения: 40
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 18:12
Риболов: Тролинг

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от palaza »

Благодаря за пожеланията Ви. Бъдете здрави!
/Users/icentermbwhite/Desktop/10660784_689237971160992_2094266523_n-1.jpg
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от Ingos »

Колеги,

Аз също искам да изкажа благодарноста си към организаторите. Според мен идеята за сближаване на хората с люспа в мозъка сработи. Много хора се видяха, много хора си говориха и се веселиха. Аз лично съм доволен от това, че успях да видя много лодки които исках да "пипна" на живо, от това че въпреки лошото време се намериха хора които да се борят с него. Молбата ми към организаторите е след като си стъпят на краката да преосмислят идеята за спирането на състезанието. Просто има хора които тепърва ще се развиват в този спорт и Булстар имат възможността да създадът контакти които ще им помогнат за бъдеще :)

Поздрави и успехи!
feelin' frisky?

Brucia la terra...
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от spin_master »

Един бърз репортаж за тези които пропуснаха поредното 5-то издание на МО.
В петък от 18 ч. се проведе тегленето на жребия за съзтезнието в халето под Графа. Времето през целия ден беше напоително и дъждовно. Сутринта в събота не беше по-различно само за красота се появи и силен вятър след старта на състезанието, който беше премесен за 9 ч. Ето няколко снимки от съботния ден.

Изображение

Изображение

Изображение

Въпреки неприятното време през първия ден се хванаха едно сомче над 10 кг. в сектор Б и 7 щуки между килограм и два и половина килограма в сектор А. Сомчето се оказа достатъчно за първото място в крайното класиране.

Тъй като беше пренаселено пред халето и почти нямаше място за слизане от лодката,
пропуснахме купона и се върнахме в Белия дом. През ноща имаше много силни пориви на вятъра които се опитваха да отнесат покрива на бунгалото. Мислех си, че ако е така и през деня няма смисъл да се влиза в язовира. Но след като се събудихме утрото ни посрещана така:

Изображение

И без следа от среднощните ураганни пориви на вятъра. Идеално за риболов. Но за съжаление след час картинката беше вече коренно различна. Излезе силен вятър, който накара доста от малките лодки да се откажат от състезанието. За разлика от други години към средата на деня нямаше много лодки в язовира.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Една от съдийските лодки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Снимките малко лъжат за размера на вълните, но на следващата можете да видите ефекта им:

Изображение

Изображение

А имаше двама сърфиста които се възползваха от силния вятър:

Изображение

Съдийската лодка бърза, за да премери улува на един от състезателите в сектор А

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Тук едни щуки ловят от новата си лодка ;)

Изображение

Ято корморани които направиха няколко фигури във въздуха преди да кацнат в залива:

Изображение

Изображение

Изображение


И най-усмихнатите състезатели въпреки силния вятър:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Съдиите мерят сомче около 3.5 кг в сектор А, с който колегите се класираха на 2-ро място:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Върхара пусна и електричката срещу вятъра:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Най-голямата съдийска бригда си беше намерила един слънчев и безветрен залив и се беше отдала на рибарски лакардии ;)

Изображение

Изображение

Изображение

От тук можете да видите целия албум: https://www.dropbox.com/sc/9xq4hwludq0o ... ALXcTwwIVa" onclick="window.open(this.href);return false;

Ако все пак има МО VI, може да се помисли да се проведе през пролетта, а не през есента. :tup:
Аватар
spookymiro
Мнения: 681
Регистриран на: Съб Мар 06, 2010 15:01
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от spookymiro »

Ето и две снимки от жребия:

Изображение

Изображение

Поздрави!
Държа се с другите така, както искам те да се държат с мен.
ПеткоПетков
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Авг 06, 2014 13:08
Риболов: Предимно от лодка
Местоположение: Пирдоп

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от ПеткоПетков »

Миро, нещата се получават. Благодарение на Вас имам нови запознанства и сега ще посетим и яз. Ивайловград заедно. Нищо не е загубено. На колегите от Пазарджик и лодка спасихме през ноща, надявам се и с тях да завържем приятелски взаимоотношения. За грозните сцени пред халето, да не забравяме, че все пак сме с балкански манталитет. Благодаря ви за организацията, ГОЛЯМИ СТЕ. :tup:
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от Мънцата »

ПеткоПетков написа:Миро, нещата се получават. Благодарение на Вас имам нови запознанства и сега ще посетим и яз. Ивайловград заедно. Нищо не е загубено. На колегите от Пазарджик и лодка спасихме през ноща, надявам се и с тях да завържем приятелски взаимоотношения. За грозните сцени пред халето, да не забравяме, че все пак сме с балкански манталитет. Благодаря ви за организацията, ГОЛЯМИ СТЕ. :tup:
За грозните сцени нямам намерение да влизам в обяснителен режим, но не искам и да се спекулира с това! Не бъркайте манталитета с честта! С две думи - ако някой от Вас, когато го нарекат "минджа миризлива" пред цяла България и не реагира, то аз не съм от този тип хора! Повечето от Вас ме познават лично и знаете, че съм позитивно настроен човек, но дори и моето търпение си има определени граници. Всъщност, като се замисля, може би и манталитета има връзка :D Но не това е важното. Извинил съм се лично на организаторите /дълбоко се съмнявам другата страна да го е направила/, извинявам се и на всички Вас за това, на което станахте свидетели! Но в никакъв случай не съжалявам и няма да си посипвам главата с пепел за това! Точка по въпроса!
Искрено се надявам въпросният инцидент да не е причина за прекратяване на провеждането на състезанието, защото наистина на това състезание се завързаха страшно много приятелства и вярвам, че така ще е и за в бъдеще! И не е нормално заради двама човека да се преебава нещо толкова хубаво! В името на това съм готов да се откажа от бъдещо участие в състезанието! Но присъствието ми ще е задължително! :D Нито ме интересуват наградите, нито каквито и да е материални облаги, още по-малко безплатните бира и кюфтета! Идвам по една единствена причина - да се забавлявам и да контактувам с позитивно настроени хора!

Още веднъж - поздравления за екипа на Булстар за перфектната организация!

Поздрави :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнение от Ralitex »

Мънцата написа:
ПеткоПетков написа:Миро, нещата се получават. Благодарение на Вас имам нови запознанства и сега ще посетим и яз. Ивайловград заедно. Нищо не е загубено. На колегите от Пазарджик и лодка спасихме през ноща, надявам се и с тях да завържем приятелски взаимоотношения. За грозните сцени пред халето, да не забравяме, че все пак сме с балкански манталитет. Благодаря ви за организацията, ГОЛЯМИ СТЕ. :tup:
За грозните сцени нямам намерение да влизам в обяснителен режим, но не искам и да се спекулира с това! Не бъркайте манталитета с честта! С две думи - ако някой от Вас, когато го нарекат "минджа миризлива" пред цяла България и не реагира, то аз не съм от този тип хора! Повечето от Вас ме познават лично и знаете, че съм позитивно настроен човек, но дори и моето търпение си има определени граници. Всъщност, като се замисля, може би и манталитета има връзка :D Но не това е важното. Извинил съм се лично на организаторите /дълбоко се съмнявам другата страна да го е направила/, извинявам се и на всички Вас за това, на което станахте свидетели! Но в никакъв случай не съжалявам и няма да си посипвам главата с пепел за това! Точка по въпроса!
Искрено се надявам въпросният инцидент да не е причина за прекратяване на провеждането на състезанието, защото наистина на това състезание се завързаха страшно много приятелства и вярвам, че така ще е и за в бъдеще! И не е нормално заради двама човека да се преебава нещо толкова хубаво! В името на това съм готов да се откажа от бъдещо участие в състезанието! Но присъствието ми ще е задължително! :D Нито ме интересуват наградите, нито каквито и да е материални облаги, още по-малко безплатните бира и кюфтета! Идвам по една единствена причина - да се забавлявам и да контактувам с позитивно настроени хора!

Още веднъж - поздравления за екипа на Булстар за перфектната организация!

Поздрави :tup:
:tup:
Заключено

Обратно към “Риболов от лодка”