PR: Състезание по тролинг - Mercury open V

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
Мънцата
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Състезание по тролинг - Mercury open V

Мнениеот Мънцата » Сря Окт 01, 2014 20:22

ПеткоПетков написа:Миро, нещата се получават. Благодарение на Вас имам нови запознанства и сега ще посетим и яз. Ивайловград заедно. Нищо не е загубено. На колегите от Пазарджик и лодка спасихме през ноща, надявам се и с тях да завържем приятелски взаимоотношения. За грозните сцени пред халето, да не забравяме, че все пак сме с балкански манталитет. Благодаря ви за организацията, ГОЛЯМИ СТЕ. :tup:

За грозните сцени нямам намерение да влизам в обяснителен режим, но не искам и да се спекулира с това! Не бъркайте манталитета с честта! С две думи - ако някой от Вас, когато го нарекат "минджа миризлива" пред цяла България и не реагира, то аз не съм от този тип хора! Повечето от Вас ме познават лично и знаете, че съм позитивно настроен човек, но дори и моето търпение си има определени граници. Всъщност, като се замисля, може би и манталитета има връзка :D Но не това е важното. Извинил съм се лично на организаторите /дълбоко се съмнявам другата страна да го е направила/, извинявам се и на всички Вас за това, на което станахте свидетели! Но в никакъв случай не съжалявам и няма да си посипвам главата с пепел за това! Точка по въпроса!
Искрено се надявам въпросният инцидент да не е причина за прекратяване на провеждането на състезанието, защото наистина на това състезание се завързаха страшно много приятелства и вярвам, че така ще е и за в бъдеще! И не е нормално заради двама човека да се преебава нещо толкова хубаво! В името на това съм готов да се откажа от бъдещо участие в състезанието! Но присъствието ми ще е задължително! :D Нито ме интересуват наградите, нито каквито и да е материални облаги, още по-малко безплатните бира и кюфтета! Идвам по една единствена причина - да се забавлявам и да контактувам с позитивно настроени хора!

Още веднъж - поздравления за екипа на Булстар за перфектната организация!

Поздрави :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.

Ralitex
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнениеот Ralitex » Сря Окт 01, 2014 20:29

Мънцата написа:
ПеткоПетков написа:Миро, нещата се получават. Благодарение на Вас имам нови запознанства и сега ще посетим и яз. Ивайловград заедно. Нищо не е загубено. На колегите от Пазарджик и лодка спасихме през ноща, надявам се и с тях да завържем приятелски взаимоотношения. За грозните сцени пред халето, да не забравяме, че все пак сме с балкански манталитет. Благодаря ви за организацията, ГОЛЯМИ СТЕ. :tup:

За грозните сцени нямам намерение да влизам в обяснителен режим, но не искам и да се спекулира с това! Не бъркайте манталитета с честта! С две думи - ако някой от Вас, когато го нарекат "минджа миризлива" пред цяла България и не реагира, то аз не съм от този тип хора! Повечето от Вас ме познават лично и знаете, че съм позитивно настроен човек, но дори и моето търпение си има определени граници. Всъщност, като се замисля, може би и манталитета има връзка :D Но не това е важното. Извинил съм се лично на организаторите /дълбоко се съмнявам другата страна да го е направила/, извинявам се и на всички Вас за това, на което станахте свидетели! Но в никакъв случай не съжалявам и няма да си посипвам главата с пепел за това! Точка по въпроса!
Искрено се надявам въпросният инцидент да не е причина за прекратяване на провеждането на състезанието, защото наистина на това състезание се завързаха страшно много приятелства и вярвам, че така ще е и за в бъдеще! И не е нормално заради двама човека да се преебава нещо толкова хубаво! В името на това съм готов да се откажа от бъдещо участие в състезанието! Но присъствието ми ще е задължително! :D Нито ме интересуват наградите, нито каквито и да е материални облаги, още по-малко безплатните бира и кюфтета! Идвам по една единствена причина - да се забавлявам и да контактувам с позитивно настроени хора!

Още веднъж - поздравления за екипа на Булстар за перфектната организация!

Поздрави :tup:

:tup:

Аватар
КИРО
получил Браво: 21 пъти

Мнениеот КИРО » Сря Окт 01, 2014 21:52

Вижте ся:
Аз много доволен от фанелките - Миро голямо БЛГ.
Изображение

Сефтосах я веднага днес,носи късмет. :tup:

Ralitex
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 8 пъти

Мнениеот Ralitex » Сря Окт 01, 2014 22:23

КИРО написа:Вижте ся:
Изображение

Ееее, Кире, хубава снимка с хубави лодки! :tup:

Аватар
Бат Борко

Мнениеот Бат Борко » Чет Окт 02, 2014 0:19

Пичове,
приятелството си е приятелство, но трябва да се кажат и някои истини.

1. Смятам, че никой от нас не е дошъл нито за едната награда, нито за едната скара или почерпката.
2. На състезанието присъстваха над 400-450 човека. Колко от тях можеха да се съберат в халето?
3. Как да се запознаем с други колеги, след като не сме на едно място?
4. Прогнозата за времето беше ясна 4-5 дни по-рано. Някои от колегите подсказаха във форума, че времето ще ни изиграе лоша шега. Какво трябваше да направят хората, записали се за състезанието, освен да се групират и спасяват по единично?
5. Аз примерно, вместо да дойда на награждаването, търсих трактор в околните села, който да ме изкара от калта.
Вместо да се подмазваме и да си пишем „мили” неща, по-добре е да си казваме истините и при следващи подобни мероприятия да се отстраняват проблеми, които са едни и същи - като например мястото или халето, което в никой случай не е за 400-500 човека.
Немоем пи без мезе - болат ма забите

Emo-83
Търговец
дал Браво: 262 пъти
получил Браво: 247 пъти

Мнениеот Emo-83 » Чет Окт 02, 2014 1:33

Бат Борко написа:Вместо да се подмазваме и да си пишем „мили” неща, по-добре е да си казваме истините и при следващи подобни мероприятия да се отстраняват проблеми, които са едни и същи - като например мястото или халето, което в никой случай не е за 400-500 човека.

И какво предлагаш в този смисъл Колега!?
Малко е нахално един да иска химически тоалетни,друг,здрава маса със сервитьор,а трети спортната зала от 4-ти километър.
На бивак,всеки се грижи за себе си.А на състезанието се грижеха толкова години,добре за нас.
Или може би,не е вярно :!: :?:
http://fishem.bg/

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!

Аватар
vestel
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 105 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот vestel » Чет Окт 02, 2014 7:19

И за пореден път да кажа ... как го виждам аз ... наградите да са символични - купа и медали :wink: таксите за участие да са 200 лв. ... бирата, скумриятя, салатите и кюфтетата да се заплащат и да си ги продава друга фирма, а не да се занимават организаторите, уловената риба да се тегли на брега след състезателния ден. Уловената риба (ако има такава) отива за банкет (както при Руснаците), а от събраните средства 50% за зарибяване ... и всичко ще си доиде по местата.
Няма да са 200 лодки, а 50-60 - халето ще побере всички и няма да има сърдити старчета и самоубици със всевъзможни плавателни средства във водоема.
При тези награди до сега, е нормално да видиш и водно колело със извън бордов двигател, и лодки накичени със 5м. телескопи и да чакат късмета - дано щука ни удари, а не сом и ако може да е по-малка ... ама да е мерна :lol: :lol: :lol:
Преди да се изтегли жребия и номерата, да се проведе кратък инструктаж със участниците и да положат подпис, че са запознати със правилата и че "морето" не е до колене - и всеки си носи отговорноста за инциденти, а не после да винят организаторите .... Имам и други идеи и предложения, но ги оставям за после :D

ПЛУВЧО
Риболов: универсален боец
дал Браво: 8 пъти

Мнениеот ПЛУВЧО » Чет Окт 02, 2014 11:54

КИРО написа:Вижте ся:
Изображение

На тия лодки кво ще им лепиш бе Кире...?М-у другото,тази в дясно от теб е на един луд капитан дето излиза на ход от водата и качва лодката директо на колесара.Ама ти си го познаваш де... :D
А за фанелките....Жена ми-На мен що не взе...Как да не съм взел викам...Ето тази за зарибяването е за теб,за себе си не съм взел щот ми стига състезателната.Та така....Ще трябва да си поръчам и за мен една "бирена" фанелка сега... :D
Последна промяна 1 на ПЛУВЧО, променена общо 0 пъти
Цуни-гуни куката да ти бодна джуката

Аватар
Marco Polo
Риболов: Желязо, пластмаса и най-вече дървоТО! :D
получил Браво: 9 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот Marco Polo » Чет Окт 02, 2014 11:56

Говорих с Митко Димитров от БНТ2 сега - в събота от 11.00 ще се излъчи репортаж за състезанието, в предаването "Време за губене".
Всеки има право да бъде прост, ама някои си превишават правата!

Броят на нещата, за които не ми пука, започва тревожно да расте!

Дай ми красноречие, за да говоря и мъдрост, за да замълча...
Лука 11:9-13

Някои хора ако паднат от нивото на егото до нивото на интелекта си, вероятно ще се пребият.

Аватар
КИРО
получил Браво: 21 пъти

Мнениеот КИРО » Чет Окт 02, 2014 13:10

ПЛУВЧО написа:На тия лодки кво ще им лепиш бе Кире...?

Ще стават катамаран с два капитана - на снимката им вземам размера.
Аз после ще карам водни ски,поне така ми обещаха,
особенно лудия...... :D

lubobg
получил Браво: 41 пъти

Мнениеот lubobg » Чет Окт 02, 2014 17:18

vestel написа:И за пореден път да кажа ... как го виждам аз ... наградите да са символични - купа и медали :wink: таксите за участие да са 200 лв. ... бирата, скумриятя, салатите и кюфтетата да се заплащат и да си ги продава друга фирма, а не да се занимават организаторите, уловената риба да се тегли на брега след състезателния ден. Уловената риба (ако има такава) отива за банкет (както при Руснаците), а от събраните средства 50% за зарибяване ... и всичко ще си доиде по местата.
Няма да са 200 лодки, а 50-60 - халето ще побере всички и няма да има сърдити старчета и самоубици със всевъзможни плавателни средства във водоема.
При тези награди до сега, е нормално да видиш и водно колело със извън бордов двигател, и лодки накичени със 5м. телескопи и да чакат късмета - дано щука ни удари, а не сом и ако може да е по-малка ... ама да е мерна :lol: :lol: :lol:
Преди да се изтегли жребия и номерата, да се проведе кратък инструктаж със участниците и да положат подпис, че са запознати със правилата и че "морето" не е до колене - и всеки си носи отговорноста за инциденти, а не после да винят

организаторите .... Имам и други идеи и предложения, но ги оставям за после
:D

Подобни неща писах още след първото състезание .
Все пак който плаща той поръчва музиката и организаторите сами решават какво и как.

Не мога да се съглася обаче че хората са виновни.
Те са такива каквито са.

Правиш състезание с голям награден фонд и безплатна лапачка и пиячка.
И нищо да не спечелиш има как да се "избие" таксата за участие.

След като е ясно предварително че ще има много дребни душици не виждам какво се чудите защо така...................

Лично аз мисля че състезание трябва да има.
Много разходи може да се елиминират и наистина да идват хора които са едната почивка и добро прекарване.

Аватар
quietriot
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 137 пъти

Мнениеот quietriot » Чет Окт 02, 2014 17:20

Махаш наградите освен символични , дигаш таксите за участие , става само за престиж и и имидж и 90% отпадат. :mrgreen:

Аватар
Бат Борко

Мнениеот Бат Борко » Чет Окт 02, 2014 18:44

Като казвам,че халето и мястото около него е малко за толкова хора това имам предвид.
Мястото пред халето вместо да бъде запълнено с коли и празни колесари можеше всяка една компания да си донесе по-една маса и няколко стола и всички щяхме да сме заедно-мое предложение.
Немоем пи без мезе - болат ма забите

Аватар
georgy

Мнениеот georgy » Чет Окт 02, 2014 19:56

Бат Борко написа: можеше всяка една компания да си донесе по-една маса и няколко стола и всички щяхме да сме заедно-мое предложение.

Почти няма нужда! :wink:
Куп маси и столове се подредиха покрай халето,но времето не беше с нас!
Имаше народ в хангара,не може да се отрече,стана купон! :D

И аз съм ЗА намаляване на наградите и ангажиментите на организаторите!
Нека продължи традицията,но без големи награди и нечовешки усилия от страна на Булстар за нашия кеф!

Аватар
vestel
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 105 пъти
ЛС/Мейл:

Мнениеот vestel » Чет Окт 02, 2014 20:28

georgy написа:
Бат Борко написа: можеше всяка една компания да си донесе по-една маса и няколко стола и всички щяхме да сме заедно-мое предложение.

Почти няма нужда! :wink:
Куп маси и столове се подредиха покрай халето,но времето не беше с нас!
Имаше народ в хангара,не може да се отрече,стана купон! :D

И аз съм ЗА намаляване на наградите и ангажиментите на организаторите!
Нека продължи традицията,но без големи награди и нечовешки усилия от страна на Булстар за нашия кеф!

:tup: