Zodiac cadet 340s

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Та накратко. Вече съм горд собственик на въпросният Зодиак и в петък го разпънах на килима в хола. Има обаче два проблема. Първият е, че от много натрупване на слоеве около транеца, последната секция от дъното не влизаше и се наложи да и кръцна малко отзад с триона ъгълчетата. В следствие на това, ще се наложи по срезовете, а може би и не само там, морският шпертплат да се импрегнира с някакъв яхтен лак. КАКЪВ ЯХТЕН лак бихте ми препоръчали.
И още нещо, оказа се че седалката е с 10 см. по-дълга от колкото трябва и посмъртно на може да се закопчае. :shock: Вижда се особено добре на третата снимка. Май и там ще играе циркуляра, и ще трябва да се импрегнира. Или може би отнякъде мога да намеря нормално дълга?

[img][img]http://s9.postimg.org/mz1u3gmy3/IMG_20150410_152922.jpg[/img][/img]

[img][img]http://s3.postimg.org/nwwl7wp8v/IMG_20150410_152949.jpg[/img][/img]

Та общо взето, хубава работа, ама френска. Кой знае кой алжирец е настройвал машината за рязане на дъски!

[img][img]http://s3.postimg.org/yvcg3u37z/IMG_20150410_153024.jpg[/img][/img]

[img][img]http://s16.postimg.org/xjjpk9yxt/20150331_110314.jpg[/img][/img]

Иначе се представя с впечатляващите 258см. вътрешна дължина от горния край на транеца до вътрешния край на балона на носа и 78см ширина между вътрешните краища на балоните, мерено с жълта рулетка от Практикер.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
kokomin
Мнения: 21
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 10:11
Риболов: спининг,тролинг,джиг

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от kokomin »

Честито колега,Зодиака е хубава лодка.Много странно ми се вижда,че се е наложило да преправяш неща по нея.Пробвали да сложиш седалката преди да надуеш балоните нацяло?
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Anton_65 »

Супер лодка,от всичките дето съм имал от тая бях най доволен,дано и качеството да е като на старите Зодияци,помня външните ленти на снадките се бяха понапукали с времето, но не беше мръднала откъм лепило и снадки
новите лодки трудно се зглобяват дъната,даже много трудно,но после се разтяга или омеква плата и си влиза дъното по лесно,на една нова го ядох същия и последната секция откъм транеца едвам влизаше,резнах по 1 см. от двете страни :lol: намазах голото с епоксидна смола и си влизаше,НО с времето се разтегна и взе дъното да хлопа :D ,реших проблема с 2 гумени оплътнения по двата края
та не трябваше да я решеш твойта но свърши,друго недей да режеш,има си начин на слагане да дъното и се интересувай
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

О, изобщо не съм си и помислял да намалявам размера на задната секция на дъното. Само кръцнах ъгълчетат, защото очевидно нямаше как да се сглоби дъното. (лекото взимане отзад е за да легне плътно задната секция към транеца, а не да опира в дъгите, които го държат към балона). Ето така:

Изображение

Изображение

Изображение

А между другото, вчера минах покрай Копринка. На един вид културен туризъм в долината на тракийските царе. Температура на въздуха 21.5С, лек югозападен вятър. Имаше доста колеги към стената. Две лодки. Не знам дали хващаха. Аз лично метнах на 10-чка на пъстърва в ресторанта към хотел Златна котва. Чудесна кухня. Приятно обслужване. Агнешкото беше уникално! Бирата студена и прясна. Салатите - не ти трябва обяд с такава салата.

Горещо препоръчвам.
(цените съответстват на порциона агнешко с дроб сърма 15лв. мешана скара, достатъчна за двама -15лв. пъстърва 8.80, салати 4-5лв.)

На 2.04. тази година, преди малко повече от седмица, на 100м. от язовира са открили части от златния трон на цар Севт III. Уникална находка. За съжаление в гробницата му в Голяма Косматка има срутване в коридора и е затворена за посетители, незнайно докога. Могат да се разгледат Шумнаница и Оструша. Последната е впечатляваща с изображенията си в гранитните клетки на тавана. За Жалост по-голямата част от тях унищожени още в древността. Както и престолният град на Севт, който е потопен в средата на язовира по соц. време, когато са го напълнили. Мисля че към 54-та година.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от КИРО »

Anton_65 написа:........ но не беше мръднала откъм лепило и снадки
Тук няма лепило,тези лодки са термично залепени.
Да не ти дава господ,да сменяш транец там......
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от gele kapaciteto »

Малко си бързал да режеш , тая последната дъска леко се понабива с длан , и в последствие като ги натиснеш на сгъвката в средата всичко се изпъва .
А за дъската си имаш гаранция - обаждаш се и требе да ти я сменят , явно е станало разменяне при надуване на различни модели .

п.п. Стига реза - Стига СРА :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Anton_65
Мнения: 912
Регистриран на: Пон Окт 31, 2011 14:08
Риболов: На кльонк и прясно женско едно време,сега на спомени ха ха
Местоположение: Асеновград
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 14 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Anton_65 »

КИРО написа:
Anton_65 написа:........ но не беше мръднала откъм лепило и снадки
Тук няма лепило,тези лодки са термично залепени.
Да не ти дава господ,да сменяш транец там......
каква била работата за старите :D а новите как са лепени....
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от КИРО »

Anton_65 написа: каква била работата за старите :D а новите как са лепени....
Тази от новите ли е,или от старите ?
Изображение

Това и се беше случило де
Изображение
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Този е доста стар, да. Вероятно 10 годишен. И както знаеш отзад на транеца има сериен номер, последните две цифри на който са годината на производство. Тази да не е имала колелца, дето са ги отпорили? Изглежда като стреляна с базука. Че и аз си взех едни, дето се чудя дали да ги слагам.

http://www.morskimagazin.com/index.php? ... &view=2270" onclick="window.open(this.href);return false;
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от КИРО »

Изображение

Влязло е вода отгоре
Изображение

Другото е ясно,не е от колелца де.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Най накрая дойде моментът да пусна лодчето на вода. Тази неделя на яз. Искър и без да преча на никого, по разбираеми причини направихме две пълни обиколки на язовира.
Пускахме откъм Ихтиман, на 200-300м. след отбивката за ловното стопанство по пътя с направление изток към запад от северния край на язовира. Удобно, широко, с колата се стига лесно и бързо, пътят е супер, за разлика от този към филмовата къща от другата страна.
Имаше към 30-на малки сърнета.
Да се отчета. При лек насрещен вятър и вълна с 200кг. на борда максимална скорост с щатният винт на Сузуки ДФ20А -
9 1/4 х 10" - 38км./ч.
При безветрие и спокоини води 36-37км./ч. :shock: Отчитано по GPS на телефона. Сам не се сетих да пробвам. Може би ще опитам и с винт със стъпка 11. Лодката вози изключително стабилно и плавно, малко потраква дъното когато си на курс 0 градуса срещу вълната (попаднахме за малко по невнимание на такъв курс). Доволен съм.
Лодката, заедно с двигателя, резервоар, жилетки ел. помпа винили за разгъване и всички други глупости се събира без затруднение в багажника на комбито, което беше и целта. Заради ниското си тегло се пренася без затруднение от двама души, единия на носа, другия на кърмата (пробвахме на 10м.). На кърмата обаче за разлика от Хондата, няма никакви ръкохватки и е малко гадно за хващане. Поради голямата вътрешна дължина 2.58м.на 0.79м. вътре е учудващо широко и комфортно за двама души. Разпъване 30мин. Замотахме се, докато се усетим, че да допомпваш с крачната помпа при монтиран манометър е трън отзад. Туй нещо се съпротивлява яко на въздушния поток.
Няколко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Бяхме се оборудвали с водолазни боти. Изключително полезна вещ в такива случай!

Хубава вечер на всички, които следят темата.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Tedo »

По принцип на яз. Искър /и особено на яз.Доспат/ скоростта е малко по-ниска - заради надморската височина се "губят" кончета...
Със същия двигател /с 10Р стандартен пропелер/ и РИБ 380 сам развивах 44кмч в морето.
А със същия двигател, но дълъг ботуш, с РИБ 420 /реален размер 447см/ с пропелер 11Р на яз. Пясъчник измерих 36кмч сам... Със стандартния пропелер за DF20ATL (9Р) с 3-ма човека в морето 33кмч... И излизане на глисаж почти моментално...
Инженерите на Сузуки са се изхитрили да слагат пропелери с по-малка стъпка и по този начин хем предпазват двигателя, хем го няма усещането за немощ при старта... Другите производители най-често слагат пропелер 11Р на 15-20кс... Ако си сам в лодката, максималната скорост е малко по-висока, но с 3-4 човека не може да "излезе"...
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от pflueger »

Не се губят кончета от надморската височина,а разликата е породена от различната плътност на солената и сладката вода!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Tedo »

pflueger написа:Не се губят кончета от надморската височина,а разликата е породена от различната плътност на солената и сладката вода!
Не думай :)
Водата на Пясъчник и Огняново, дали е по-плътна от тази на Искъра и Доспат...
ДВГ без турбина губи доста от мощността си при голяма надморска височина... Имаше някъде примерна таблица - в Андите на 5000м.н.в. мисля, че го даваха около 50% от нормалната мощност при морското равнище.

Това с морската вода също е така - в Ч. море /14 промила сол/ лодките са по-бързи отколкото в сладка вода, а в Бяло море разликата е още по осезаема /33промила сол/.
pflueger
Мнения: 172
Регистриран на: Чет Дек 11, 2014 20:29
Риболов: Shark

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от pflueger »

Tedo написа:
pflueger написа:Не се губят кончета от надморската височина,а разликата е породена от различната плътност на солената и сладката вода!
Не думай :)
примерна таблица - в Андите на 5000м.н.в. мисля, че го даваха около 50% от нормалната мощност при морското равнище.
А,стига бе!Аз пък си мислех,че на 5000метра има само сняг!Явно не съм толкова умен за да си перкам с лодката там! :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”