Zodiac cadet 340s

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Доста порових в познатите ми форуми, но никъде не намерих отзиви за този модел на Зодиак. Даже и тук често излизат в коментарите фрази "имах Зодиак 340S...".
До онзи ден имах едно 3.2 м. лодче Honwave T32IE2, което обаче ми стана късо, тясно и MEKO.
Насочил съм се към този модел, въпреки че изглежда доста афиф, защото е лек (52кг.), малък в сгънато състояние и относително бърз (45км/ч.), като че ли. Ще го карам основно в Гърция лятото на вълни до към 80см. макc. Дистанция 30-60км. на ден. Максимум 100. Имам двигателче Сузуки DF20AS, инжекцион, взето от Тедо. (супер е!)
Много моля, хора които са имали или имат такава лодка да споделят впечатления.
Изборът ми се обуславя от това да мога да я транспортирам на покрива на комбито в надуто състояние, когато се местим от западния на източния бряг и със скорост 140-150км/ч. по магистралата, когато се придвижваме на 800-1000км. от България, което правехме с предишната лодка.
Моля само за коментари по споменатия модел, евентуално и за Yam 340S.
Ще бъда благодарен на всеки споделил впечатления от първа ръка.
Хубава събота и неделя на всички!
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от gele kapaciteto »

Зодиака определено е по добрата лодка , има едно НО обаче !!!
Ако ще го сгъваш не го прави зимата , чупят се термошевовете , не веднага но с времето в рамките на 3/4 години и то на минус -10градуса , и се почва едно тарикатско спадане в рамките на няколко дни - кофти е че няма подлепване но ако не си мурдар немаш ядове .
Ям при жега над 30 градуса требе да го караш леко спаднат , ако не искаш да се разлепи при синьото на снадката.
Материалът е 900гр/м2 и за това е по лесен за сгъване дори и когато е по студено , за разлика от ЯМ-а , който нема събиране в същото състояние на гьола.
Дървеният под е промазан с нещо уникално и не се разкисва - проверено :tup: в същото време на ЯМ предното парче е от шперплат който се скапва .
Транеца е без коментар при Зодиак никакви ремонти , Ям от 3до 5 г си в бокса - било се отлепил или накиснал .
Зодиак имат проблем с възвратните клапани на винтилите , но ако си пазиш тапите - немаш ядове.
При еднакви лодки ЯМ-а влачи повече вода , а Зодиака е по бърз .
Но най важното нещо в случая е самата извивка ( навирване ) , което при Зодиак хората са го мислили с години , При ЯМ нема никаква творческа мисъл , само така изглежда - ставаш си вир вода .
Зодиак кадет - произведен в Франция .
Ям - Вей-хау -Китай .
Познаваш ме , мини да ти доразкажа за какво иде реч.

П.П. Френския Ям със сините надписи и Made in France от 2006г е 1:1 със Зодиак само каде балоните му са остри
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от КИРО »

И моите наблюдения са като на Геле.
Само дето - шевовете се подлепват без грижи.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

А нормално ли е транецът на Зодиак 340 С да изглежда така след едногодишна употреба?

Изображение

И още нещо.
Някой има ли преки впечатления специално от този параход.

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1700
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от gele kapaciteto »

uniqaudio написа:ИзображениеА нормално ли е транецът на Зодиак 340 С да изглежда така след едногодишна употреба?
http://s8.postimg.org/oql20cxgl/IMAG0586.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

И още нещо.
Някой има ли преки впечатления специално от този параход.

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1700
Тоя параход се прави некаде в Египет , като лодки са здрави , ПВЦ-то им обаче е доста дебело около 1,2мм , ако решиш да го сгъваш ще се видиш в чудо :shock: :shock: :shock:
Като дървения обаче не мога да ти кажа на какво качество са , нещото което не ме кефи у тея лодки е че са доста тежки ( мисля че е повече от посоченото ) , и наклона на носът го няма никакъв - което е страшна гадурия при вълни .
Имам съмнение че това дебело ПВЦ при згъване ще се пречупи много по лесно от Зодиака
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Tedo »

Геле бъркаш се за ПВЦ-то 1000гр/м2 не е дебело - 1100гр/м2 е 0.9мм. Дебелото 1.2мм е 1450-1600гр/м
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от gele kapaciteto »

Тедо ,може и да греша но аз съм я виждал на живо тая лодка - малките лодки Нептун са от 1000 гр/ м
А Риб-ът от промоцията - едвам го дигнахме 3ма души , мисля че беше 3,60 .
Като матерял обаче материята им е доста гладка и лъскава , за плъзгане е добре но за лепене - идея си немам с какво се лепят при пробив.
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

To за РИБ-овете им така си и пише. Усилено ПВЦ 1450г/м2. Точно 1.186мм.
Изкушавах се да си взема РИБ, защото ми се иска бърза лодка, но нямам условия и възможности да се занимавам с колесар. Нито къде да го държа, нито да транспортирам цялата галиматия с нужната скорост, нито да го пускам от разни смотани места. Като че ли за мен неудобствата са повече от предимствата. Затова се заглеждам по зодиака, но още не съм решил твърдо какво точно да бъде. Иначе старата лодка я носех така от селище на селище, за да не трябва да обикалям примерно 60км. по вода в едната посока.Изображение
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Emo-83 »

Ползвал съм три Зодиака и два Куика.На БГ пазара не съм виждал по-хубава надувна от Куиксилвер(говоря за малките модели).
Това не го казвам,защото ги продавам сега.Мнението ми е заформено,когато ползвах подобен тип лодки.
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
славеe
Мнения: 651
Регистриран на: Съб Яну 07, 2012 20:32
Риболов: сомoв
получил Браво: 2 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от славеe »

Emo-83 написа:Ползвал съм три Зодиака и два Куика.На БГ пазара не съм виждал по-хубава надувна от Куиксилвер(говоря за малките модели).
Това не го казвам,защото ги продавам сега.Мнението ми е заформено,когато ползвах подобен тип лодки.
Аз като фен на гуменяците,най здравия и стабилен вариант който съм срещал е КуикСилвер-хеви дути.И в момента имам другар който му е качил 72кг мотор,балоните напомпани на макс и нема мърдане всичко си е ок.
Като фен на ямаха,мога да посоча поне 4ма колеги с разкапани транци на сравнително нови лодки купени от магазина, специално за модела с червената лента на буртика,който и в момента е същия.
Зодиак,големо име,но Емо не споделя за отлепеното дъно,проблемните балони на Зеления и тн...
А за новото хеви дути,нека Емо поясни дали е като старото,да не се получи и там некакъв жмел,щото и старата френска ямаха беше железна,ама вече не е така.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Oбаче нали ти е ясно как качвам на покрива Хеви дюти, дето тежи 100кг. 3.65м. А Зодиака ако се отлепи, Благо от Горубляне ще го лепне. И то безплатно, ако го взема от него. Вие кажете нещо за вървежа на леката лодка. Да не вземе да ме захлупи някой ден. Mисля да я карам с едно двигателче Сузуки 20к.с. инжекцион. (просто такова имам). Ето едно клипче с 4 човека в Хърватска. С 15к.с.

http://www.youtube.com/watch?v=gYl1qZgy47I#t=73" onclick="window.open(this.href);return false;
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5650
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 547 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Димитър Тодоров »

славеe написа: Зодиак,големо име,но Емо не споделя за отлепеното дъно,проблемните балони на Зеления и тн...
Аз също имах отлепено дъно на малкия Зодиак 265S ,та се видях в чудо една нощ на вода.
Няма ли някой модел от хипалон,който да покрива търсенето ти пред всички тия pvc-та?
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Отворен съм към всякакви предложения. Размер вътрешен 2.5 на 0.8м. Тегло под 56кг. Твърдо дъно.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
bozaka
Мнения: 1747
Регистриран на: Пон Яну 03, 2005 16:12
Местоположение: София
дал Браво: 63 пъти
получил Браво: 11 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от bozaka »

7год. Куик с твърдо, страхотна лодка! Между другото взета е от Емо83 макар тогава да нямаше представител(до колкото помня от Вальо, каквото ми е казал) ....Бе лодката е веднъж :tup: Ма нямам представа сега как е при тях, като качество :roll:
СРЕЩНАЛИ СЕ НА ПОЛЯНКА, ПРАБЪЛГАРИН И СЛАВЯНКА.
ЦУНИ - ГУНИ, ВАДИ-ТУРИ,НАРОДИЛИ ЧОКУНДУРИ.ХЕМ ЕБЛИВИ,ХЕМ КРАДЛИВИ, НО НАЙ ВЕЧЕ ЗАВИСТЛИВИ.. Радой Ралин
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

И още една муха ми се завъртя в главата. Jaxon PS-M360.

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1482

Хората са написали, че това чудо тежи 58кг . Някой има ли преки впечатления от тези лодки. Трайност, надеждност, скорост, мореходност и какви са им вътрешните размери. Странно, но във форума намерих само една тема, където бегло се коментира скоростта на такава 3.20м. лодка.
А иначе намерих ето това интересно според мен видео за 3.20м лодка /50км./ч. Suzuki DF20AS.
Лодката обаче е RIB.

http://youtu.be/iix3LAYi_E8
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”