Zodiac cadet 340s

Минава, големият кораб минава ...
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Emo-83 »

Виж тези лодки от Украйна и ми се обади,ако решиш нещо.
http://www.korsar.bg/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Tedo »

uniqaudio написа:И още една муха ми се завъртя в главата. Jaxon PS-M360.

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1482

Хората са написали, че това чудо тежи 58кг . Някой има ли преки впечатления от тези лодки. Трайност, надеждност, скорост, мореходност и какви са им вътрешните размери. Странно, но във форума намерих само една тема, където бегло се коментира скоростта на такава 3.20м. лодка.
А иначе намерих ето това интересно според мен видео за 3.20м лодка /50км./ч. Suzuki DF20AS.
Лодката обаче е RIB.

http://youtu.be/iix3LAYi_E8
Лодката е РИБ, а пропелера е 12Р - твоят е 10Р и при 43-44кмч вече ще си на ограничител (6300 оборота)...
Освен това, с толкова малка лодка ще си нестабилен и при най-малките вълни ще трябва да връщаш газта...
Така и така имаш хубав мотор, вземи си един РИБ 330 с един хубав калъф с цип - спадаш балоните и го мяташ на тавана като сърф... Пък живот и здраве, някой ден може и колесар да си вземеш...
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

O, това с 3.2м лодка сме го играли вече. При всички случай ще се взима мин. 3.40-3.60 на 1.80. За RIB съм си мислил твоя вариант, но се съмнявам че ще мога да го мяткам с тези 77кг. сам на покрива. Мнението за JAXON -на, за което помолих беше с научна цел и съм благодарен на Франко за информацията, която ми даде като бивш собственик на такава лодка. А това, че винтът във видеото е 9 1/4х12 го знам и се чудя дали тук някой доставя винтове Солас. Има и стоманени такива. Рашаните имат много хубави видеа за доста лодки и двигатели от групата във Владивосток.

https://www.youtube.com/user/vilen01?an ... iTWqVtJaQ0" onclick="window.open(this.href);return false;

Но както споменах и по-рано има още малко време да помисля, че сега сезонът не е много подходящ за моите забавления с харпунче и къс неопрен в морето.

Щастливо посрещане на новата на всички съфорумници!
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Tedo »

Зандер БЛ330 всъщност е дълъг 360см :) За качването сам калъфът, който споменах играе много важна функция, защото предпазва лодката от ожулване - вдигаш първо единият край към колата и след това другият... Т.е. не вдигаш 77кг наведнъж, а на два пъти половината :)

Винтът защо трябва да е Солас? При мен има оригинален 11Р (ако решиш да тестваш), а може да се поръча и 12Р, но според мен е много и няма да върши работа при 3-ти човек в лодката...

Стоманените винтове не са препоръчителни за малки мотори (под 80кс) - по-тежки са (имат инерция), а здравината им при удар е пагубна за редуктора... Те са приложими за големи мотори и голямо натоварване (дълги преходи с голяма скорост), при които алуминиевите се износват (изтъркват се и изтъняват до счупване)...
jiro
Мнения: 68
Регистриран на: Вто Авг 13, 2013 23:05
Риболов: подводен риболов ,тролинг,спиннг
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от jiro »

Моето предложение е тази http://www.brigboats.com/baltic_features.php" onclick="window.open(this.href);return false;
BRIG хипалонова лодка на 3,80м
Имам бриг лодка наскоро чукна 10г ползвам я доста интензивно на морето и по язовирите няма никаде разлепено скъсано прогизнали дъски транци...Тази лодка би отговорила на повечето ти очаквания тъй като е проектирана да бъде доста мореходна сравнена с куиксилвъри ямахи зодиаци (изключая бомбард) матеряла е хипалон носа е много "навирен" профила на балоните итзад е много специфичен(спомага доста при излизане на глисаж) ,транеца е V- образен, въобще лодката е много пипната и стабилна!
Само ме притеснява скороста с която искаш да я транспортираш на тавана(струва ми се доста неразумно 150км/ч)
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

На тавана с 80. 150 сгъната в багажника + двигател, а нашият багаж в куфар горе. Neuman Whale 200.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

A да се обърна към знаещите. Прави ми впечатление, че на всички лодки на Сън Селекшън, Сузуки, Селва, Яамаха, Хонда, налягането е 0.25бара + 0.35 за кила. На Бриг са 0.15 бара и за балоните и за кила. Какво означава това? Иначе 3.5м Бриг се вписва в изискването за габарит и тегло. Пак ме вкарахте в размисъл. Даже някъде по форумите или в мобилето беше, се продава един 3.8м. за 2 бона, за който твърдят, че не е пускан на вода. И въобще читави ли са. Меркюрито (Куиксилвър) всички го хвалят, обаче тежи 100кила.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
nkolev
Мнения: 499
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 16:36
Местоположение: Бургас
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от nkolev »

uniqaudio написа:A да се обърна към знаещите. Прави ми впечатление, че на всички лодки на Сън Селекшън, Сузуки, Селва, Яамаха, Хонда, налягането е 0.25бара + 0.35 за кила. На Бриг са 0.15 бара и за балоните и за кила. Какво означава това? Иначе 3.5м Бриг се вписва в изискването за габарит и тегло. Пак ме вкарахте в размисъл. Даже някъде по форумите или в мобилето беше, се продава един 3.8м. за 2 бона, за който твърдят, че не е пускан на вода. И въобще читави ли са. Меркюрито (Куиксилвър) всички го хвалят, обаче тежи 100кила.
Извинявам се че пиша без да съм от знаещите, но това 0,15 бара ми се вижда малко (много ще се гъне лодката особено с мек кил, но това сигурно го знаеш). Моята предишна Зандер в началото я помпех и проверявах с манометър до 0,25 и кила 0,35 бара и като и свикнах почнах на око (натиск с пръста), но доста добре надута - новата пак на око, че вече имам някяква представа. :wink: Досега не съм чул или видял лошо за Бриг и то от хора, които ги ползват доста. Брига от мобилето кога е произведен?
НДК
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

И аз на моята бях св изпедепцал по съпротивлението на помпата (моята си има една капачка на о.22 0.23 бара) да я докарвам до оптималното налягане. За дъното пък ползвах автомобилен компресор Блек енд Декер ASI200 за 80лв. С цифрова индикация и автоматично изключване при достигане на зададеното налягане 0.8бара. Иначе дъното нямаше напомпване с оригиналната помпа. Бях му направил преходник с градински маркуч 50см. от едната страна с автомобилен винтил, от другата с хондов накрайник. Много полезна вещ. В едно куфарче за инструменти от 10лв. и с гелов акумулатор 12А/час. си допомпвах лодчето и на вода.
Брига беше 2013г. Но човекът се оказа, че го е продал и си е взел по-голям РИБ.
Интересно беше, че ги предлагат уж и в хипалонов вариант. Някой тук беше писал че е противник на хипалона, но не разбрах защо, освен цената.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Благодаря още веднъж на всички за информацията. Последно, май ще си взема нещо такова:

http://youtu.be/fV7nnySBhAI" onclick="window.open(this.href);return false;
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Ей, тъкмо се бях наканил да си взема такава лодка, и те взели че ги спрели от производство. Тоест това което може да се докара е с миналогодишно производство. Та пак съм в дилема, дали да си взема от новите зодиаци cadet 350 Alu или да си взема един Бомбард 360 Alu.
Попаднах на един интересен търговец в Германия, който шипва до тук срещу скромните 129евро, но пък цените са му един път. Зодиакът е с по голяма вътрешна дължина (по-дълга водолиния 258 срещу 233см.), обаче Бомбард е пък с остър нос.
Какво бихте ме посъветвали. Или да взема един Бриг Балтик?
Ето цените на германците:

http://www.schlauchboot-markt.de/schlau ... sboote.htm
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
mikibg
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 22:10
Местоположение: Варна
получил Браво: 10 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от mikibg »

jiro написа:Моето предложение е тази http://www.brigboats.com/baltic_features.php" onclick="window.open(this.href);return false;
BRIG хипалонова лодка на 3,80м
Имам бриг лодка наскоро чукна 10г ползвам я доста интензивно на морето и по язовирите няма никаде разлепено скъсано прогизнали дъски транци...Тази лодка би отговорила на повечето ти очаквания тъй като е проектирана да бъде доста мореходна сравнена с куиксилвъри ямахи зодиаци (изключая бомбард) матеряла е хипалон носа е много "навирен" профила на балоните итзад е много специфичен(спомага доста при излизане на глисаж) ,транеца е V- образен, въобще лодката е много пипната и стабилна!
Само ме притеснява скороста с която искаш да я транспортираш на тавана(струва ми се доста неразумно 150км/ч)

+1 .
Моята е даже и по стара,още преди да почнат официално да се внасят в България , купувал съм я директно от Украйна и не е хипалонова . След толкова години още е без забележки.
Огнян Т.
Търговец
Мнения: 48
Регистриран на: Вто Мар 25, 2008 20:45
Местоположение: Варна
дал Браво: 13 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от Огнян Т. »

И аз съм за Бриг,в момента съм с Бриг Балтик 350.Лодката с дъските тежи 55кг.,в момента е на около 5год.,всеки път се разгъва и сгъва,стои на балкона в сгънато състояние и не и личи по никакъв начин.Лодката я карам с 18 коня,два такта,с двама човека и багаж на глисаж около 35 км/ч.,зависи и от морето,много стабилна лодка.Предната също беше Бриг Балтик 350,нея я карах с 9,8 коня,два такта с двама човека-25-28км/ч.,а тя е на повече от 10г.,няма разлепено,няма изгнили транци,няма никакви забележки.Човека които я купи и сега си бръмчи без притеснения.
Колега ако можеш да си я позволиш,не му мисли.Няма да съжаляваш.Преди да купя първата съм се качвал на всякакви,и когато се качих на Балтика-казах това Е.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

Да, те и украинците така пишат за този тип лодки:

leo9007 писал(а):
А меня когда то сами менеджеры Брига от 380-й Балтики отговаривали,аргументируя что на волне не много ломать её будет, и что по их мнению самая удачная и сбалансированная это Балтик 350

Ну так, это любую пайолку больше 360го размера ломать будет под нагрузкой, Бриг не эксклюзив и не исключение в этом смысле - против физики не попрёшь, это же не РИБ и не жёсткий корпус.

Добре, че едно време учехме съветски в училище, та сега с лекота мога да се ровя по техните форуми. Имат един много полезен:
http://www.rusfishing.ru/forum/showthre ... %E5&page=7
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Аватар
uniqaudio
Мнения: 125
Регистриран на: Съб Юни 01, 2013 9:13
Риболов: Риболов с харпун в крайбрежни води.
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Zodiac cadet 340s

Мнение от uniqaudio »

И последно, има ли във форума някой притежател на Bombard Typhoon 360 S, да сподели впечатления за тази лодка. Че с германците ударих на камък. Зодиаци от старите вече нямат на склад. Пичовете с Бриг от Варна не ебават да отговарят, а Тайфуни за по 2000лв още има при германците. Как се държи такава лодка по море. Основно там ще се ползва при неголяма вълна. Двама до трима души да бръмчим насам натам по 50-60км дневно. Двигател 20к.с. сузуки инжекцион от Тедо.
Който може, прави го. Който не може, учи другите.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”