Humminbird сонар

Минава, големият кораб минава ...
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Humminbird сонар

Мнение от Ingos »

Колеги,

Огледал съм се в един сонар в ebay.com, само че не знам дали е доместик модел или интернешънъл... Става на въпрос за това бижу:

http://www.ebay.com/itm/130983849785?_t ... EBIDX%3AIT
или това:
http://www.ebay.com/itm/191158308340?_t ... EBIDX%3AIT
Има ли някакъв начин по който се разпознават? Основно се интересувам показанията на сонара да са в метричната система, не в имперска. За езика няма проблем.

Благодаря предварително.

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Humminbird сонар

Мнение от Димитър Тодоров »

Вероятността да има метрична система и градуси в Целзий е малка.Лично мнение.
Най-лесно е да питаш продавача.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Humminbird сонар

Мнение от max »

Има линк към сайт където пише това - " Shipping Restrictions: Please note that this model is made for the U.S. It is not set up to change units of measurement/languages "
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Humminbird сонар

Мнение от Ingos »

Има линк към сайт където пише това - " Shipping Restrictions: Please note that this model is made for the U.S. It is not set up to change units of measurement/languages "
Колега здравей,

Нещо не можах да намеря в description-a на двата линка тази информация.
Ти искаш да кажеш че за тези модели има restriction който е упоменат в сайт или че по принцип има такъв сайт в който могат да се проверяват по model number?
Извинявай за уточнението но не разбрах отговора ти еднозначно.

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Humminbird сонар

Мнение от max »

Това което написах - един от твоите линкове съдержа линк към страница в която се съдържа посоченият от мен текст. Ако искаш да си купуваш сонар изкючи търговци от щатите, там се продава само доместик версия.
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: Humminbird сонар

Мнение от lubobg »

Колега,
трябва да се ориентираш към покупка от Канада.
Там освен метрична система има БГ меню.
stillg
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 0:30

Re: Humminbird сонар

Мнение от stillg »

Привет колега!
Въпреки, че е минало доста време от както си пуснал темата, смятам да си изкажа мнението като човек закупил си по същия начин сонар Humminbird от eBay.
Щом е щатски, на 99% е във футове и фаренхайт. Това не е болка за умиране. Просто ще си тренираш смятането всеки път като ходиш за риба. Свиква се. :wink:

Да, знам че разликата в цените е достатъчно блазнеща. Аз бях воден от същата мисъл. Когато аз купих моя го платих 900$ с пътя или към 1200-1400лв ,ако не ме лъже паметта. Тук цената на същия беше 3100-3300лв.

Друга е болката която изпитах и поради тази причина минах на Lowrance.
Таз пуста марка няма сервиз в България или поне докато аз имах въпросния сонар, нямаше. Два пъти сонара пусна вода, като имаш на предвид че не е топен или каквото и да е било друго. Кондензира ли, влага влиза през капачето за SD картата ли не знам, факт е че преживях много емоции с решаването на тези проблеми със сонара и в крайна сметка с продажбата му.
Първият път като стана проблема го отворих и се видя окис и следи от водичка. Беше тоталка и просто си имах черна кутия вкъщи за 1000 и косур лева. От нямане какво да правя и късмет, че познат заминаваше за САЩ изпратих по него сонара в сервиза на Humminbird. Въпреки, че сонара беше на повече от 2 години, хората ми върнаха друг сонар. Най-вероятно рециклиран. Няма значение, евала. Ама нали се сещаш, схеми как да го пратиш,после някой да го получи, че да ти го прати на обратно, такси за доставка, трепериш му да не се загуби или някой "бахур" от митницата да не реши,че и при тях трябва да си пратиш и т.н.
Както и да е, продължих да си ловя със сонара някоя друга годинка, но нещеш ли пак стана нещо и не искаше да тръгва и то по време на риболов. Само като си спомних за предния път и направо ми се зави свят в лодката.
Пак отваряне, пак окис тук таме. Тук обаче се намесва, Фортуна и в крайна сметка се оказва, че има много фин прашец графит от местата където бутоните контактуват с платката. Не знам дали се изразих по най-правилния начин, но от натискане на бутоните малко по малко се е събирал този прашец, който играе ролята на проводник в случая и в крайна сметка е дало накъсо между два бутона. Този прашец беше почистен и сонара тръгна.Това поне беше обяснението на човека, който ми го оправи.
Заработи пущината в крайна сметка и реших, че не може това да продължава и го пуснах за продажба. Новият му собственик, беше предупреден съответно, дано да си го ползва дълги години още със здраве.
Минах на Lowrance. Изключително доволен съм. Нямал съм проблеми с него, но имам приятели на които им се е налагало да ползват сервиза им и са много доволни. Най-важното е че сервиз има в БГ.
Не знам дали има колеги, ползватели на същата марка, с проблеми като моите. Ако има ще ми е интересно да пишат и да разправят как са си решили проблемите.
Ами това е от мен, успех и приятни емоции на всички избрали марката Humminbird, но както се казва : "Аз тез вафли, вече ги ядох. Благодаря!" :lol:
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Humminbird сонар

Мнение от Ingos »

Здравей колега,

Благодаря за мнението. Аз също съм собственик на Humminbird сонар от около 2 години. Сонарът е купен втора употреба от колега, който не знам колко дълго време го е ползвал.
Също така имам удоволствието да работя с по-висок клас от същата марка, който е закупен от щасите и ползван около 4 години вече.
Лорънс не съм ползвал, така че нямам адекватно мнение. Гледал съм клипове и сравнения на двете марки в сходните класове и ми е много трудно да определя фаворит :wink: И едната и другата марка имат предимства, като в моя случай може би надделява това че "познавам" едната марка.
Относно сервиза мисля че реномето на сервизното обслужване на Лорънс се дължи изцяло на Булстар.

Благодаря за мнението и наслука :)

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Humminbird сонар

Мнение от max »

Ами и аз имах навремето сонар Хъминбърд 997 който след стотици часове работа или общо към 5 години отказа. Купен беше от България (Филстар) и въпреки че беше извън всякаква гаранция го дадох на доставчика който установи че проблема е в платката на дисплея. Чаках месец или два през което време ми беше предоставен заместващ сонар и след това ми върнаха моя оправен. Напрактика беше заменен целият дисплей и една от 2-те основни платки което ми струваше 70$. :D Сонара работи безгрижно до ден днешен (вече към 8-9 години) без какъвто и да било проблем.
stillg
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 0:30

Re: Humminbird сонар

Мнение от stillg »

Привет отново колеги.
Аз не твърдя, че едната марка е по-добра от другата. Hummi-то ми е доставило доста хубави моменти.
Просто всичко което се случи и трябваше да преживея някак ме тласна на страни от марката.
Филстар не можеха да ми помогнат, защото не бил купен от тях.
Явно просто съм попаднал на кофти бройки.
Първия път като спря сонара направо им гръмнах неофициалния форум на марката пък и доста писах до самата фирма.Имайте само на предвид, че ми върнаха отговор в който пишеха че най-вероятната причина поради която е влязла влага е капачето на SD-картата. Не смятам че съм го оставил не затегнато по някакъв начин. От тук и се запитах, как ще правиш продукт, който ще се използва на вода и ще оставиш вариант от толкова тъпо място да влиза влага. Ама те да си му мислят.
Така че - затягайте капачето :)
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Humminbird сонар

Мнение от max »

Независимо от марката през "тъпото" място наречено слот за СД карта може да влезе вода ако капачето не е затегнато или затворено. Аз смятам че проблема ти е бил точно в незатвореното капаче. :D
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Humminbird сонар

Мнение от Димитър Тодоров »

max написа:Независимо от марката през "тъпото" място наречено слот за СД карта може да влезе вода ако капачето не е затегнато или затворено. Аз смятам че проблема ти е бил точно в незатвореното капаче. :D

Напълно възможно.Имал съм случай с моя Хюми 798 да ми изпада недобре затегнато капаче на слота за карти.Явно съм го затворил невнимателно.Така че,повечко внимание "към детайлите"никога не е излишно.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
stillg
Мнения: 193
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 0:30

Re: Humminbird сонар

Мнение от stillg »

Ами "да" колега, мястото наречено слот за SD карта за мен е тъпо в случая, защото съм сигурен че е било затворено. И да не е било затворено първия път, след като ми върнаха машинката воден от тази идея за разхлабено капаче, всеки път съм го проверявал дали е стегнато. След раглобяването на втория ми сонар пак имаше окис. От къде ще дойде тази влага? Пак казвам, сонара не е давен или заливан.
ivelin_1976
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 25, 2008 16:42
Местоположение: гр.Ямбол
получил Браво: 1 път

Re: Humminbird сонар

Мнение от ivelin_1976 »

max написа:Ами и аз имах навремето сонар Хъминбърд 997 .......
Те ако на теб не обърнат внимание на кой :wink: Имам едно старо сонарче MATRIX 37 и след обаждане до Филсар ми отговриха: В България сервиз няма, трябва да се прати до Щатите и си плащаш куриерските и др. разходи. Това за мен автоматично обезмисля ремонта на сонара и следователно минаваме на вариант покупка на нов!!! Сега си имам едно умряло хъми в килера.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Humminbird сонар

Мнение от горан »

Точно поради тези причини, доста колеги се оглеждат за сонари Хюминбърд от Щатите или други дестинации извън България. Да ме извиняват вносителите, но нито сервизирането е на нужното ниво, нито пък ..... /не ми се говори за ценообразуване/. Инък и аз ползвам тази марка от доста време вече!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”