Плуващи гащеризони

Минава, големият кораб минава ...
dabich
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Ное 20, 2012 7:37
Риболов: мулти
получил Браво: 1 път

Плуващи гащеризони

Мнение от dabich »

Търсих такава тема, но не намирам. Дайте жокери какво ползвате, предимства и недостатъци, евентуално и други решения за спасение от студ мокро и падане зад борда.
Ribolubitel
Мнения: 28
Регистриран на: Сря Яну 18, 2012 12:23
получил Браво: 18 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от Ribolubitel »

Колеги, рядко влизам в този форум, но и мен ме интересува този въпрос.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от горан »

Има много видове на пазара, аз ползвам на Sea Behr и съм доволен. Основния недостатък е че се чувствам като със скафандър и е за доста студено време. Предимствата са много. Основното е да си вземеш от две части. Лично аз шубата доста рядко я обличам, но гащеризона е върху мен цяла зима. Днес в този дъжд нямах никакви проблеми и си бях през цялото време сух...
dabich
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Ное 20, 2012 7:37
Риболов: мулти
получил Браво: 1 път

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от dabich »

А спарване и неудобство смисъл да пречи да трява да се обръщаш целия за да погледнеш на страни примерно, или пък да пречи при замятането. И другото плуващ значи ли че може да се разчита на него вместо спасителна жилетка?
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от горан »

Да може да се разчита на него вместо жилетка. Моя лично до температура около 8-10 градуса не спарва. Шубата обаче обикновено я събличам.
Не пречи на замятането и се работи нормално по принцип когато си облечен с него.
Аватар
lubo9
Мнения: 350
Регистриран на: Пет Ное 20, 2009 16:20
Местоположение: Пазарджик, Младост
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от lubo9 »

Е такова си взех. Нямам впечатления, щото не съм го ползвал още, ама цената е добра.
http://www.sportsdirect.com/dunlop-floa ... e=63005457" onclick="window.open(this.href);return false;
Според мен, при изпадане от борда е по -добре костюмът да е цял.
Мисълта убива действието!
Един неуспешен риболовен ден е по-добър от един успешен ден на работа.
dabich
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Ное 20, 2012 7:37
Риболов: мулти
получил Браво: 1 път

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от dabich »

Най-вероятно е така, но като е цял и стане жега или зор нещата загрубяват. Такъв взехме и на един Краси ма ХЛ му дойде голям кой размер си взе ти? Аз се замислям за тези на Дайва ама да видим.
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от beis »

Това на беер как се пере Горане.Тия спасителни пояси махат ли се, че не обърнах внимание като ги разглеждах.Имам няколко френда с тия ими идват малко като космонафти.Въртят се като мечета.Тези на дайва са къде по симпатични, но Дъбак тук става въпрост и за цена.Разликата между двата и в цена и качество е голяма.Светлъо има на дайва и е много доволен.
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 549 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от Димитър Тодоров »

Изображение

Алтернативна спасителна жилетка с автоматичен патрон за отваряне. Лека,комфортна и ,надявам се,надеждна. :) Намерих я в Декатлон,имаше и резервни патрони за нея.
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от Valio Ludoto »

Аз съм с такъв кликни тук
и съм много доволен.
ТЕАМ Master Fishing
dabich
Мнения: 84
Регистриран на: Вто Ное 20, 2012 7:37
Риболов: мулти
получил Браво: 1 път

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от dabich »

Пред дилема съм а това е лошо. Идеята е да не стане като смартфона когато си купих, от този момент на татък имам всичко друго но не и телефон. Та за това си мисля дали да си взимам такъв костюм или не. Дрехи за топло има колкото щеш и каквито щеш. Дрехи за мокро също, спасителни жилетки тоже. За сега съм се насочил към Дайвата макар че е доста скъп, но обмислям и варянта като на Любето. За Дайвата само хубави отзиви чувам братчеда го носи вече 5-6 години доста му е избелял, но лоша дума не казва. Неговия е цял аз се замислям за такъв от две части или другия вариант само шубата. Дали има само такива шуби?
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от горан »

beis написа:Това на беер как се пере Горане.Тия спасителни пояси махат ли се, че не обърнах внимание като ги разглеждах.Имам няколко френда с тия ими идват малко като космонафти.Въртят се като мечета.Тези на дайва са къде по симпатични, но Дъбак тук става въпрост и за цена.Разликата между двата и в цена и качество е голяма.Светлъо има на дайва и е много доволен.
Перат се също, както и другите...трудно! Кои пояси визираш :roll: Аз лично не открих, някаква очевидна разлика между различните модели, които разгледах.
Ползвам предимно гащиризона и съм страшно доволен, шубата я ползвам само, когато времето стане отвратително, но пък тогава не се задържам дълго във водата!
Все още не съм изпробвал плуващите му качества, а и не смятам /да не дава Господ/.
beis
Мнения: 1031
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 13:44
Местоположение: Пазарджик
получил Браво: 3 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от beis »

Кото казах пояси се пошегувах, визирах нещата които са в якето и те карат да стоиш над водата.Нали все пак са плуващи. :tup: В сайта на Видракс ги има на снимка че са плуващи.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: Плуващи гащеризони

Мнение от горан »

:tup: с водоструйката и след тава на слънце, в пералнята не влизат :D
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”