НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от горан »

Здравейте, колеги
търся си някаква настилка за лодката и ми е интересно кой, какво ползва. Обикновената изкуствена трева /тази зелената/ е ясна, тя не ме кефи. Виждал съм нещо подобно на нея, но доста по дебела, беше сива на цвят, но идея си нямам каква е. Тези настилки, които се предлагат по някои наши сайтове за лодки, от по 48 евро квадратния метър, също не ме кефят /само и единствено в ценово отношение/, тъй като ми трябват около три квадратни метра - лодката е от стъклопласт и пространството, което искам да застеля е с размери около 200/160 см.
Ако имате някакви идеи предлагайте....
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Мънцата »

Аз си взех такъв, син http://www.morskimagazin.com/index.php? ... w&view=673" onclick="window.open(this.href);return false; много е готин :wink: 30 кинта е метъра /ширина 1.20м/.
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Batkata61
Мнения: 31
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 18:59
Риболов: спининг, тролинг, леко
Местоположение: ГАБРОВО
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 1 път

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Batkata61 »

+1 с колегата Горан ,когото моля в питането да вмъкне лесен демонтаж и почистване . Благодаря !
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Мънцата »

Batkata61 написа:+1 с колегата Горан ,когото моля в питането да вмъкне лесен демонтаж и почистване . Благодаря !
Според мен най-лесния начин е на мокета да се монтират тик-так неръждаеми копчета /моите ги купих от Булстар/. Откачаш, пердашиш с маркуча или водоструйката и закачаш :wink:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Ingos »

Колега Мънцата,

До колкото знам твоята лодка е по-широка от 120 см...

Как съедини парчетата?

Поздрави,
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Мънцата »

Моята е 120 см, даже 116, така че може да стане и цяло парче, но и без това ще го направя от две части, защото ще е по-удобно да се слагат и свалят - все пак не е гола лодка, има конзола, столове , около които ще се изрязва по шаблон. Сега зимата ще го мисля, иначе мокета съм го взел преди два месеца :D
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
горан
Мнения: 440
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 17:46
Риболов: Тролинг, джиг, кльонк
Местоположение: Казанлък
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 5 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от горан »

Аз все още се оглеждам, но за сега, това предложено от Мънцата е най-близо да покрие изискванията.
ПП. Мънца, мокета не е ли достатъчно дебел и твърд, за да не се насъбира из лодката, ако не е закопчан по някакъв начин за пода /аман от дупчене вече :oops: /
shkarcheto
Мнения: 791
Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 19:26
дал Браво: 1 път
получил Браво: 2 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от shkarcheto »

стига с вашето дупчене, продават Велкро лепящи се съединения с лента, които можеш да подменяш веднъж на сезон, само вашите дупки са ви в главите и копчета
Ingos
Мнения: 537
Регистриран на: Чет Фев 21, 2008 13:44
Местоположение: София
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Ingos »

Колега shkarcheto,

Къде ги продават тези велкро лепящи съединения?

Поздрави и благодаря предварително!
feelin' frisky?

Brucia la terra...
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Мънцата »

горан написа:Аз все още се оглеждам, но за сега, това предложено от Мънцата е най-близо да покрие изискванията.
ПП. Мънца, мокета не е ли достатъчно дебел и твърд, за да не се насъбира из лодката, ако не е закопчан по някакъв начин за пода /аман от дупчене вече :oops: /
Принципно няма нужда от дупчене, Миро Десов си слага неговия без нищо. Не е твърд, идеален е :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от max »

Аз ползвах такова покритие 3 години - никога не съм го закачал. Съединява (снажда) се с парче промазан плат и моментно (еластично) лепило.
Аватар
mdesov
Мнения: 170
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 22:40
Местоположение: Варна
получил Браво: 1 път

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от mdesov »

Не е нужно дори и да се съединява. Килима е гумиран и залепва за пода идеално. Мек е и лесно се поддържа. Лесно се откачат куки от него и не лети от лодката дори и със 140 км\ч. нищо ще е на 2 парчета.
Моя е сив на цвят и не си личи мръсотията по него.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Ralitex »

Аз от скоро ползвам такъв килим ама син. Много съм доволен! Ако ви притеснява, че ще се надига между двете парчета има много прост начин да се реши проблема без лепило и дупчене. Купувате си велкро (лепеща лента дето я използват на маратонките и др.). Грапавата част се хваща с телбод на едното парче, а гладката част на другото и се слепват. Според мен обаче няма нужда.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от max »

Единственият косур е че е китайски т.е. менте и за разлика от оригинала (безумно скъп) бързо изгаря от слънцето. При мен това се случи за 2 години. Става доста по твърд , свива се и почва да отделя малки ПВЦ частици които създават проблем при лодки с помпа.

Финала (3 година) е износване до основата и късане на големи парчета.

Та накратко радвайте му се но според мен максималната му трайност е около 3 години.
Аватар
Markony
Мнения: 2007
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 15:54
Местоположение: с. Гурмазово
дал Браво: 195 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: НАСТИЛКА ЗА ЛОДКАТА

Мнение от Markony »

Има велкро с двойнолепяща лента, така че и на дъното можете да си го лепнете ;) Цък тук
NOMINATIONS BUG ...
http://www.kenga-bg.info
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”