Въпрос относно дължина на лодка

Минава, големият кораб минава ...
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

Два бързи погледа на коригирания корпус , вирнат нос и хидродинамично дъно, поне изглежда доста по добре от предната "талпа" :lol: Изображение Изображение
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

Време е да си търсиш КАСКА :tup:
Но все пак питай Владето , сметам че това е дъното .

Ако може да вметнем още един елемент - предлагам ти да вкараш още една чупка , мисля че ще изглежда по естетически издържано .
Тука се скива как 4,20 е с една чупка повече
Изображение

Не че е зор, ама може тея каде са мислили алуминиевата лодка - да не са я домислили :tup:
Изображение
Знае ли човек :lol: :lol: :wink:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

max написа:Геле, това с еволюцията е малко пресилено :D

Нищо на този свят не съществува без причина. Според мен лодките за море са с дълбок кил, включително и високоскоростните.
Иво всички сме прави ама до некаде :wink:
Трудна работа е да сравняваш една лодка с 4 двигателя по 250/300 кс и една рибарска лодка .
На едно място в клиповете се вижда как от-зад има монтирани хидрофоли като тези на кометата , които не позволяват прекалено отлепване от водата , отделно тая стабилност се достига с отливки в корпуса от олово или некакъв друг матерял .
Много клипове има снимани но всичко е с цел реклама , никой не е отбелязъл ТУНИНГА на лодката за да се достигне дадена стабилност при висока скорост .
За сега по нашите водоеми не съм видел един риболовец с КАСКА :lol: :lol: :lol: нито пък некой да влачи с 4х 250 кс .
На пробите на Огняново стана ясно че лодка с 25 кс и 4 човека върви по бързо от лодка с 30кс с хидравличен трим и пак 4 човека - ти знаеш коя с какво дъно беше .
Не виждам смисъл да спориме , всеки си взима каквото го кефи - мине не мине време па го смени .
Едни гледат икономичност и комфорт , други гледат скорост , а трети гледат да правят скандали въпреки че са БОСИ дори на тема БЕТОН
За протокола -Имам инфо и от Дидо ; Жребеца ; и Големите вълни - Коментара е положителен :tup: стегай му 25цата че нещо е претоварил лодката

п.п. Моя нивелир е с 5 звезди точност
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Abase
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Юли 10, 2012 22:31
Риболов: vsqkakuv

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Abase »

ОФФ-Топик:
Колеги,понеже не можах да намеря нито закон, нито точна и коректна информация искам да попитам следното. Имам гумена лодка( стъклопласт дъно и два външни балона) и двигател 20 к.с. Не мога да разбера, трябва ли да регистрирам лодката ( ако да по кой закон и къде) и трябва ли капитанско право при риболов на река Дунав? По скоро за предвижване в крайбрежните зони и достигане на острови, но и като цяло за риболов? Моля ако трябва да не спамим в на човека темата може да ми пишете на лично :) Благодаря!
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

Геле ето варианта на повече сектори , който на мен ми изглежда ок( с изключение на факта че се пречертават доволно много неща по бордовете :lol: )
Изображение Изображение :fish5:
Аватар
Tomahawk
Мнения: 1377
Регистриран на: Сря Мар 23, 2005 15:26
Местоположение: Шумен
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 26 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Tomahawk »

А защо трябва да има толкова ръбове отстрани и отдолу. на всеки ръб заварка ли ще има? Не може ли от цяло парче надлъжно?
" Рибата не кълве събота и неделя" :)
" не е важна марката на воблера а на колко гази "
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

По дъното няма заварки освен по ръба на кила , изглежда така защото съм дал референции вътрешни ребра, на живо е плавна крива. По бордовете е секторно защото самите понтони(балони, бордове) са сложен профил, просто типа лодка е такъв Изображение
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

VGZ написа:Два бързи погледа на коригирания корпус , вирнат нос и хидродинамично дъно, поне изглежда доста по добре от предната "талпа" :lol: Изображение Изображение
Дали не предървихме S образноста на дъното А???
Я пробвай да го вдигнеш с 5см на транеца , - Абе изобщо колко е ти е тумбата в мъртвата зона ???
То и моето дъно требеше да е 10 см на долу , ама аз го направих 5 - и пак вади бърз глисаж
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
Аватар
VGZ
Мнения: 80
Регистриран на: Нед Сеп 08, 2013 14:14
Риболов: spin-win ;)
получил Браво: 9 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от VGZ »

от киловата линия зоната на ниско налягане се качва 5см нагоре и после слиза 5 см надолу .. обща амплитуда 10 см
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от max »

gele kapaciteto написа:.......
"Хидрофолите" отзад се наричат "Trim tabs" , името само говори за какво са. Основното им предназначение е да коригират повдигането на носа при движение, особенно когато товара не е равномерно (правилно) разпределен. Пример - когато теглите водни ски, парашут или подобна тъпотия или когато целият товар на лодката в момента е отзад или на носа. На високискоростните лодки се поставят по съвсем други причини - основно като гаранция против преобръщане при рязко повдигане на носа от вълна и за да осигурява плавен ход при вълнение и круизна скорост. Ако обърнеш внимание ще видиш че на видеото са във вдигнато положение. Основната разлика м/у тях и "обърнатото" дъно е че се регулират, а вашият модел дъно винаги е с фиксирано съпротивление. Аз лично не бих предпочел тази "S" кострукция на дъното.
gele kapaciteto
Мнения: 1454
Регистриран на: Нед Мар 24, 2013 11:28
Риболов: спининг
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 221 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от gele kapaciteto »

ИВО и аз го мислих тоя вариант , ама отпадна много бързо - Живота е пари :lol: :lol: :lol:
Пък и требеше да обеснявам кое е толкова по скъпо ,а то не излиза евтино - на обикновенния рибар и така си му е скъпо :wink:
Промяната на дъното поне ти спестява серийно вкарване на 370/400$ и разход на време .

Принципно имах предвид ТЕЗИ крила от ЗАД - има ги на малките високоскоростни модели , не изключвам да ги слагат и на големите
Изображение
VGZ написа:от киловата линия зоната на ниско налягане се качва 5см нагоре и после слиза 5 см надолу .. обща амплитуда 10 см

Е , значи само така изглежда :lol: :lol: - така с три чупки е по ФЪН -ШУЙ :tup:
Не требе да си майстор, требе да си заслужил майстор на спорта!
КАЯ
Мнения: 287
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 14:49
Местоположение: София
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от КАЯ »

Такива бяха руските .Ракети по Дунав. Разбира се много по-големи. Ако не се лъжа пътуваха и по морето.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Булстарите »

max написа: "Хидрофолите" отзад се наричат "Trim tabs" , името само говори за какво са. На високискоростните лодки се поставят по съвсем други причини - основно като гаранция против преобръщане при рязко повдигане на носа от вълна и за да осигурява плавен ход при вълнение и круизна скорост.
Една малка поправка. Високоскоростните лодки се управляват с Трим таб-овете. Ако завъртиш волана при скокорст 80-90 knots си обърнат на момента.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от max »

Имаш в предвид да завъртиш рязко, иначе могат и да се управляват с тях.
Аватар
Булстарите
Вносител
Мнения: 2098
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 10:24
Местоположение: Бургас
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти
Обратна връзка:

Re: Въпрос относно дължина на лодка

Мнение от Булстарите »

При много големи скорости не може.
Затова се управлява от двама, единия държи волана направо а другия управлява посредством трим табовете.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”