MERCURY срещу YAMAHA

Минава, големият кораб минава ...
Публикувай отговор
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Мънцата »

Ralitex написа:
Мънцата написа:...няма да сбъркаш което и да вземеш :tup:
А бе не е баш тъй. Интересува ме конкретно двигател 50 к.с.- разход на гориво, тролинг контрол, шум на двигателя. Все пак по 10-12 часа ще съм в лодката. :wink:
Е а да видим :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Аватар
max
Вносител
Мнения: 3210
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 15:24
получил Браво: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от max »

Аз Меркюри 50 коня не съм ползвал и не мога да изразя мнение за този модел, но съм имал 2бр. 50-ки Ямаха и не съм намерил проблем или недостатък в тях. Мисля че това е един от най сполучливите двигатели с тази мощност. Двигателният блок освен в по старата генерация Меркюри (новите вече не са с блок Ямаха) се ползва и в Тойота Ярис :D . Най старият който съм поддържал още ми е пред погледа и от 2008 до сега не е създал никакъв проблем - бензин, масла, филтър и това е.
Не мисля че гаранцията е определяща при тези марки, те много рядко се развалят. Ако купите такъв двигател (Ямаха, Меркюри, а дори и Хонда или Сузуки) нов и го поддържате според инструкцийте и не правите глупости с него според мен ще ви надживее.
За цената:
Меркюри - 10 290лв.+1000лв. доп. оборудване = 11 290лв.
Ямаха - 12 280лв./ комплект - срещу тези 990лв. в повече получавате още един дигитален уред (Меркюри се продава с един , а Ямаха с два) , имобилайзер с дистанционно и тролинг контрол.
Според мен всеки сам трябва да си прецени коя марка му допада и до колко тези допълнителни неща в оборудването ще са му от полза.
Единственият плюс който мога да добавя за Ямаха е че 50 коня могат лесно да станат 60 с минимално доплащане.

За разхода на гориво те съветвам да не се вглеждаш - и да има някаква разлика вероятно е пренебрежимо малка.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Д-р Флекс »

Колко от хората, закупили двигатели ги обслужват в сервиз, за да им тече гаранцията?
Този въпрос на автора напълно обезсмисли темата, според мен. :D
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Ralitex »

Докторе, сложи си ръката на сърцето и пак отговори на въпроса колко хора обслужват моторите си в сервиз? Така, че въпроса ми не обезсмисля темата, а я повежда в правилната посока! Иначе Булстарите са големи пичове и ние сме привилигировани, че ги имаме!
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Д-р Флекс »

Честно казано, не знам, колко собственици на извънбордови мотори си обслужват моторите в сервиз. Допреди да ми зададеш въпроса, предполагах, че така правят всички :D Аз поне правя така. Последния си мотор - четиритактово Сузуки - купих в далечната 2006-а, и досега е обслужван само в сервиз, съответно, поведението му е като на нов.

Всъщност това, което исках да кажа преди е, че ако моторите са сходими, и цените им са сходими, ще ме е грижа единствено колко компетентен, колко близо, и колко скъп ще ми бъде сервиза. Но това съм си аз, нямам претенции всички да мислят като мен...
Мънцата
Мнения: 1200
Регистриран на: Пет Сеп 12, 2008 14:27
Местоположение: Варна,морето...
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Мънцата »

Ralitex написа:Докторе, сложи си ръката на сърцето и пак отговори на въпроса колко хора обслужват моторите си в сервиз?
Не знам колко са, но аз съм един от тях! :tup:
yankosan написа:Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен...
Бат Стан написа:Едно време беше гъзария да пушиш и срамота да си гей. Сега е гъзария да си гей и е срамота да пушиш.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Emo-83 »

Е как да не се обслужват в сервиз!Нали само тогава имаш гаранция!
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Ralitex »

Именно! Много е лесно в Булстар да се провери колко от закупените мАтори се обслужват в сервиз и на колко гаранцията е продължена на 5 години.
Последно промяна от Ralitex на Вто Фев 10, 2015 16:09, променено общо 2 пъти.
Emo-83
Търговец
Мнения: 16982
Регистриран на: Чет Дек 21, 2006 17:23
Местоположение: Sofia
дал Браво: 264 пъти
получил Браво: 272 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Emo-83 »

Ralitex написа:Именно! Много е лесно в Булстар да се провери колко от закупените мАтори се обслужват в сервиз.
Искаш да кажеш,че си сменяш маслото сам,като предпочиташ да нямаш гаранция :!: :?:
http://fishem.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Ех,рибо рибо-какво да правя,като съм се родил рибар,а ти риба!
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Ralitex »

Аз не. :D
Аватар
vestel
Мнения: 1023
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:15
Риболов: Риболов от лодка само Хишни риби :D
предимно Тролинг
Местоположение: Павликени
дал Браво: 81 пъти
получил Браво: 112 пъти
Обратна връзка:

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от vestel »

Ralitex написа:
Мънцата написа:...няма да сбъркаш което и да вземеш :tup:
А бе не е баш тъй. Интересува ме конкретно двигател 50 к.с.- разход на гориво, тролинг контрол, шум на двигателя. Все пак по 10-12 часа ще съм в лодката. :wink:
Ми излизай малко и на брега бре :wink: ... ако ма питаш мен си вземи и двата и ги връткай ... само тъй ще разбереш кои да си оставиш ... другия като земеш да го продаваш свиркай :tup:
lubobg
Мнения: 535
Регистриран на: Вто Ное 18, 2008 17:15
Местоположение: Плевен
получил Браво: 47 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от lubobg »

Emo-83 написа:
Ralitex написа:Именно! Много е лесно в Булстар да се провери колко от закупените мАтори се обслужват в сервиз.
Искаш да кажеш,че си сменяш маслото сам,като предпочиташ да нямаш гаранция :!: :?:
Айде и аз да драсна няколко реда.

Преди време мой добър приятел купува Меркури от Булстарите.
Мотора се намира в Плевен.
Идва време да се обслужва и хоп изненада.Къде е най близкия сервиз?
Търново или София.
Та момчето се уговаря с този в Търново и отива.И нова изненада.Затворено и никой не вдига телефона.
Звъни ми на мен.Влез в нета и виж на тоя дали няма да намерим някакъв друг телефон.

След това филма продължава.Отива при Представителя за град Плевен-магазин Империя(тогава още работеше),с идеята да купи масло и да го смени сам и пак изненада.
Нямало, но може да поръчат- пълен ташак.
Накрая момчето си поръча от Хидростарт масла на куиксилвер и си ги смени сам.

Навремето когато трябваше аз да си купувам мотор от Булстар така и не ми дадоха точен отговор как се процедира с гаранционен мотор.
Да повредата е по гаранция,ами транспортните разходи мотора да стигне до сервиза и обратно?
Защото едно идване до Софето е 65лв. само през аспуха+един загубен ден дето нищо няма да изкарам просто защото не съм бил на работа.
Или пък вариант ЕКОНТ?

Едно и също е дали ще бъда натоварен с транспорта, но ще ми се оправи мотора без пари или ще мина на вариант, Б да платя на някой" не оторизиран" и даже ще си спестя разходката до Търново или София.

Пиша го това защото гледам че колегата пуснал темата е от Ловеч ,а каквото е за Плевен това и за Ловеч. Търново или София?

Не забравяйте все пак че това не е извънземна технология и във всеки град има кой да погледне ако има проблем.
Колата ми не е гаранционна и си я карам, пък не е като да не се разваляла никога.
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Ralitex »

Като премахнем фактора гаранция, кой от двата мотора е по-надежден и практичен?
Аватар
ilian iliev
Мнения: 339
Регистриран на: Вто Май 28, 2013 9:32
Риболов: Риболов на сом
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от ilian iliev »

Колега , не може да нямаш фаворит щом си избрал тези две марки :roll: така че грабвай го него и бъди сигурен че ще останеш доволен :tup:
Ralitex
Мнения: 344
Регистриран на: Нед Мар 17, 2013 16:06
Риболов: Риболов на хищници с изкуствени примамки.
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: MERCURY срещу YAMAHA

Мнение от Ralitex »

Д-р Флекс написа:Ако първо кажеш, руса или черна е по-надежна и практича, ще ти отговоря.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

До сега съм ползвал 15 к.с. и 25 к.с. Меркюри. Нямал съм никакви проблеми. Ще ви кажа какво ме притеснява относно Меркюри 50 к.с. Произведен е в Китай. Шумен е, има вибрации, дава леки дефекти, които не са съществени, но са дразнещи. Ямаха не съм имал до сега, но едно лошо нещо не съм чул за тези мотори. За това се интересувам от мнението на хора, които са имали и двете марки.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”